TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдени две торби со марихуана...

Н.Македонија - 10.11.2017

Пронајдени две торби со марихуана Во текот на вчерашниот ден, утрото во 8.30 на полскиот пат кој води од с.Топлица, Тетовско, кон месноста „Тумчевишка петља“, од страна на полициски службеници биле пронајдени две поголеми платнени торби.

Во Тетовско полицајците нашле две торби со марихуана

МКД - 10.11.2017

Вчера околу 8.30 часот на полскиот пат кој води од с.Топлица, тетовско, кон месноста "Тумчевишка петља", од страна на полициски службеници биле пронајдени две поголеми платнени торби. Во торбите имало четири полиетиленски пакувања со непозната ...