TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy S8 ја доби првата софтверска надградба

Телефони.мк - 21.04.2017

Иако Samsung Galaxy S8 само што стартуваше со продажбата и достапноста за корисниците од Samsung Mobile веднаш ја лансираа првата софтверска надградба која носи неколку подобрувања на перформансите и стабилноста, а што е уште поважно во неа се ...

Колку чини производството на еден Samsung Galaxy S8?

Стандард - 21.04.2017

Samsung Galaxy S8 е поскап од својот претходник, но едвај има потреба да ви го кажуваме тоа. Од агенцијата IHS Markit одлучиле да проверат што доведе до зголемување на цената на материјалите и кои компоненти всушност поскапеле.

Нема простор за паника: Сè е во ред со екранот на Galaxy S8

Точка - 21.04.2017

Голем број на сопственици на Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus моделите на Самсунг пријавија проблеми со „црвенкасти екрани“. Во меѓувреме се огласија од Самсунг и порачаа - сè е во ред! Galaxy S8 Red Screen е во последните два дена најбараниот поим во ...

Дронови секаде околу нас! Еве што сè може да прават...

МКД - 21.04.2017

Покрај Амазон, ги тестира и Си-ен-ен и многу помали или поголеми компании, ги користат поединци, но и здруженија, а законодавството сè уште не знае како да ги класифицира. Еве неколку кул начини за нивна примена...

За прв пат во Македонија активиран дрон за испорака на Samsung Galaxy S8

Фактор - 21.04.2017

Дроновите се новата атракција во светот на технологијата откако голем број на модели станаа лесно достапни во секаков вид на примени. Со дроновите секогаш има голема забава, камерите кои се монтирани на нив даваат уникатна перспектива, па токму ...

Откриени тајните пратки доставувани со дронови!

Кајгана - 21.04.2017

Од неофицијални извори дознаваме дека некои компании не сакаат испораките што ги имаат до своите корисници да ги доставуваат само на праговите на нивните домови, туку отидоа и чекор подалеку, па организираат достава на пратки на корисниците токму ...

Лажна тревога за црвениот екран на Samsung Galaxy S8

Телефони.мк - 21.04.2017

“ Galaxy S8 Red Screen” е најпребаруваниот поим во последните два дена, откако беше објавена тревога со црвен екран во Јужна Кореја. Имено, корисниците мислеле дека екранот на телефонот има фабричка грешка, но тоа е само опција за балансирање на ...

Galaxy S8 и S8 Plus: 10 трикови за подолготрајна батерија!

GSM.mk - 21.04.2017

Интересен тренд со кој, за жал, доаѓаат повеќето нови уреди, е одлични спецификации во секој поглед, освен кај батеријата, која многу потешко се подобрува... Спрема други популарни телефони, Galaxy S8 и S8 Plus доаѓаат со солидни батерии.

Samsung Galaxy S8 и S8 + нема да бидат лесни за поправање

Шеталиште - 21.04.2017

Додека новиот Samsung Galaxy S8 проаѓа низ тешки тортури, екипата од iFixit откри некои интересни информации. Имено, екипата под називот iFixit, е позната по расклопување на разни уреди, со цел да ги погледнат од внатре.

Дронови секаде околу нас! Еве што се можат да направат?

Иновативност - 21.04.2017

Освен Амазон, дроноворите ги тестираат и CNN и многу помали или поголеми компании, ги користат поединци, но и здруженија, а законодавството сеуште не знае како да ги класифицира. Еве неколку кул начини за нивна примена… Дронови има секаде околу нас, ...

Откриени тајните пратки доставувани со дронови во Скопје!

Точка - 21.04.2017

Од неофицијални извори дознаваме дека некои компании не сакаат испораките што ги имаат до своите корисници да ги доставуваат само на праговите на нивните домови, туку отидоа и чекор подалеку, па организираат достава на пратки на корисниците токму ...

Samsung Galaxy S8 изложен на екстремна тортура

Позитив.мк - 20.04.2017

JerryRig Everything каналот на YouTube кој ги применува сите вообичаени тестови на издржливост како и неколку екстремни дополнителни тортури на ред за мачење го стави и новиот Galaxy S8 кој овие денови влегува во продажба.

Samsung Galaxy S8 и S8+ во Македонија од 28 април

IT.mk - 20.04.2017

На настан оддржан во ресторанот Воденица во Скопје, пред претставници на медиуми и деловни партнери, Samsung Македонија ги најави новите модели Samsung Galaxy S8 и Samsung Galaxy S8+ . Дел од самата презентација беше и водоотпорноста на уредот, која ...

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8+ паметни телефони и во Македонија

+инфо - 20.04.2017

Нивниот квалитет и издрживост денеска прв ги тестираше нуркачот кој направи селфи во водата во градината на ресторанот „Воденица“. По светската премиера, Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co. Ltd.

Самсунг со дрон им ги доставува новите Samsung S8 на Телеком корисниците (видео)

Денар - 21.04.2017

Покрај Амазон, ги тестира и CNN и многу помали или поголеми компании, ги користат поединци, но и здруженија, а законодавството сеуште не знае како да ги класифицира. Еве неколку кул начини за нивна примена… Дронови има секаде околу нас, па и онаму ...

Изненадување! Над Скопје летаа дронови кои го доставуваа новиот Samsung S8 (видео)

Црнобело - 21.04.2017

Од неофицијални извори дознаваме дека некои компании не сакаат испораките што ги имаат до своите корисници да ги доставуваат само на праговите на нивните домови, туку отидоа и чекор подалеку, па организираат достава на пратки на корисниците токму ...

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8+ паметни телефони и во Македонија

Фактор - 20.04.2017

По светската премиера, Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co. Ltd. ) ги претстави своите најнови паметни телефони,уредите Галакси С8 ( Galaxy S8 ) и Галакси С8+ (Galaxy S8+) ина Македонскиот пазар.

Видео: Официјално претставување на Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus во Македонија

Телефони.мк - 20.04.2017

По светската премиера, Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co. Ltd. ) ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите Галакси С8 ( Galaxy S8 ) и Галакси С8+ (Galaxy S8+) и на Македонскиот пазар.

Новите самсунг галакси С8 и галакси С8+ паметни телефони и во Македонија

МКД - 20.04.2017

По светската премиера, Самсунг електроникс (Samsung Electronics Co. Ltd.) ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите галакси С8 (Galaxy S8) и галакси С8+ (Galaxy S8+) и на Македонскиот пазар.

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8+ паметни телефони и во Македонија ...

Н.Македонија - 20.04.2017

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8+ паметни телефони и во Македонија о светската премиера, Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co. Ltd.) ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите Галакси С8 (Galaxy S8) и Галакси С8+ (Galaxy S8+) ...

Новите Samsung Galaxy S8 и S8+ паметни телефони и во Македонија

Smartportal - 20.04.2017

Galaxy S8 серија – нов начин за интеракција на корисниците со своите уреди Скопје, 20. Април, 2017 – По светската премиера, Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co. Ltd. ) ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите Галакси С8 ( ...

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8+ паметни телефони и во Македонија

Точка - 20.04.2017

По светската премиера, Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co. Ltd.) ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите Галакси С8 (Galaxy S8) и Галакси С8+ (Galaxy S8+) и на Македонскиот пазар.

ПРИСТИГНА И ВО МАКЕДОНИЈА: Новиот „самсунг галакси С8“ ќе чини над 800 евра (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 20.04.2017

Нуркач пред присутните претставници од медиумите влезе во вода и направи селфи со новиот модел на „Самсунг“, а фотографијата го имаше истиот квалитет како да е направена надвор на отворено По цена од 49.499 денари ќе биде достапен новиот модел на ...

ГАЛАКСИ С8 И ГАЛАКСИ С8+ - Екран без рамки за бескрајно уживање

Вест - 20.04.2017

Од 28 април во Македонија почнува продажбата на најнови паметни телефони на Самсунг Електроникс - Галакси С8 и Галакси С8+. Фото: Б. Грданоски Новите уреди се карактеризираат со бескраен екран и компактен дизајн без рамки кој придонесува за уште ...

Новите Самсунг Галакси С8 и Галакси С8+ паметни телефонии во Македонија

Бизнис Вести - 21.04.2017

По светската премиера, Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co. Ltd.) ги претстави своите најнови паметни телефони,уредите Галакси С8 (Galaxy S8) и Галакси С8+ (Galaxy S8+) и на Македонскиот пазар.

Новите Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus паметни телефони и во Македонија!

GSM.mk - 21.04.2017

По светската премиера, Samsung Electronics Co. Ltd. ги претстави своите најнови паметни телефони, уредите Galaxy S8 и Galaxy S8+ и на Македонскиот пазар. На настанот кој се одржа денес во ресторанот „Воденица“, претставниците од медиуми и деловните ...