TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велосипедист повреден во сообраќајка во Љубин...

Н.Македонија - 20.03.2017

Велосипедист повреден во сообраќајка во Љубин Џ.Б. (70) од Сарај бил повреден при сообраќајна незгода во село Љубин, кога возејќи велосипед бил удрен од возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј. (33) од село Бојане.

Прегазен велосипедист во скопско

Сител - 20.03.2017

Вчера во 11.15 часот во ЕИК Скопје, од поликлиниката „Ѓорче Петров“ пријавено е дека бил донесен Џ.Б. (70) од с.Сарај, скопско, кој бил повреден при сообраќајна незгода во с.Љубин, скопско. Џ.Б.

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Курир - 20.03.2017

Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин. Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј.

Во Скопје 32 сообраќајки и тешко повреден велосипедист

Локално - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Нетпрес - 20.03.2017

Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј. од Бојане (33) кој управувал во автомобил Голф. Велосипедистот бил пренесен во Поликлиниката Ѓорче Петров каде лекарите констатирале ...

Велосипед се заби во автомобил: Страотна несреќа во скопско

Press24 - 20.03.2017

Страшна сообраќајка се случила вчера во селото Љубин, скопско. Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин, кога тој бил удрен од 33-годишниот А.Ј.

Викендов во Скопје 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

Курир - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка на патот Охрид-Свети Наум

Либертас - 18.03.2017

Велосипедист Б.И. (52) од охридската населба Свети Стефан е тешко повреден во сообраќајна несреќа што вчера околу 15.40 часот се случила на регионалниот пат Охрид – Свети Наум. Сообраќајката се случила помеѓу велосипедот што го управувал Б.И.

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Точка - 20.03.2017

70-годишниот велосипедист. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин. Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј.

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Press24 - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Велосипедист преживеа хорор викендов

Репортер - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Викендов во Скопје 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

А1 On - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Викендов во Скопје 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

ТВ21 - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Викендов во Скопје дури 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

Република - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Викендов во Скопје 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

Телевизија Нова - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Викендов во Скопје 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

Канал5 - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ: Викендов во Скопје 32 сообраќајки

Телеграф - 20.03.2017

Со помош на специјалното возило „пајак“ се отстранети 93 непрописно паркирани возила Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32 регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР-Скопје.

Викендов во Скопје 32 сообраќајки, тешко повреден велосипедист

Либертас - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Стандард - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Скопје

Скопје инфо - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

88 возеле без дозвола, 99 непрописно паркирани

Вечер - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...

Викендот во Скопје имало 32 сообраќајки – Повредени 26 лица меѓу нив и велосипедист

Здравство24 - 20.03.2017

Велосипедист е тешко повреден, а 26 лица се здобиле со полесни повреди во 32-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Од евидентираните 10 сообраќајки во петокот, во четири полесно се повредени седум ...