TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бекер во стручниот штаб на Федерер

Вечер - 17.02.2017

Борис во последните неколку дена даде неколку интервјуа што се однесуваа за Федерер, поради кои неколку специјализирани тениски портали постојано пишуваат за можната соработка меѓу двата великана Поранешниот тренер на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ...

Дали Бекер му се нуди на Федерер!?

Сител - 17.02.2017

Веќе поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, легендарниот германски тенисер Борис Бекер се почесто говори за Роже Федерер што некои медиуми го поврзуваат со можноста да се оствари соработка помеѓу нив двајцата.

Се најавува соработка: Бекер во стручниот штаб на Федерер?

Република - 17.02.2017

Поранешниот тренер на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Германецот Борис Бекер, се почесто се споменува дека ќе биде дел од стручниот штаб на швајцарскиот тенисер Роџер Федерер. – Тренирањето доаѓа природно.

Бекер: Ѓоковиќ нема да ја одбрани титулата на Ролан Гарос

Вечер - 16.02.2017

Поранешниот тренер на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Германецот Борис Бекер, изјави дека својот поранешен пулен нема шанси да ја одбрани титулата на вториот грен слем турнир годинава Ролан Гарос Според него, фаворит за титулата ќе биде Шпанецот, ...