TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 160 години Louis Vuitton се враќа на No.2 Place Vendômе!

Divian Arts - 10.11.2017

Париз доби ново место кое сите љубители на модата мора да го посетат. Сместено на No.2 Place Vendôme во големата зграда од 18 век, во која и започна историјата на Louis Vuitton пред повеќе од 160 години.

Алиша Викандер ужива во летните пејсажи на новата кампања на Louis Vuitton

Среќа.mk - 09.11.2017

Француската модна куќа Louis Vuitton ја претстави кампањата за новата Cruise колекција за 2018 во која главната улога ја има нивната амбасадорка и муза – актерката Алиша Викандер. Кампањата е во авантуристички и слободен дух каде Алиша низ сончеви ...