TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вентура незадоволен од играта против Македонија

Спортклуб - 06.10.2017

Селекторот на Италија, Џампјеро Вентура, ги критикуваше своите репрезентативци, признавајки дека второто полувреме било ужасно и катастрофално за нивната репрезентација вечерва против Македонија.

Вентура во шок: Не очекувавме ваков резултат

SportMedia - 06.10.2017

Додека Македонија го слави големиот бод, Италија и натаму е во неверување. Џампјеро Вентура и неговите избраници не очекуваа ваков епилог, особено не на домашен терен. Ремито против нашата репрезентација за „аѕурите“ значи дека дефинитивно немаат ...

Вентура се правда: Игравме без неколку играчи, а и Шпанија психолошки влијаеше на нас...

Gol.mk - 06.10.2017

Џампјеро Вентура ги зголеми притисокот кој надвиснал над неговото име по последните неубедливи партии на „азурите“. По ремито Македонија, италијанскиот селектор се обрати до новинарите: „На денешниот натпревар игравме без неколку играчи, што во ...

Медиумите на Апенините гневни: Нова италијанска катастрофа!

Sport 1 - 06.10.2017

Италијанските медиуми ги рапнаа Џанпјеро Вентура, селекторот на „аѕурите“ и италијанските репрезентативци по вечерашното реми со Макеоднија (1-1), по кое потенцираат дека овој резултат е – катастрофа.

Вентура најде изговор: Не бевме физички подготвени за добро второ полувреме

Дерби - 06.10.2017

Италија успеа да ја победи Македонија во Скопје со гол во последните моменти, но во Торино избраниците на Џампјеро Вентура можеа да обезбедат само бод против истата селекција. Италијанскиот селектор по натпреварот во првата изјава се пожали на ...

Дефанзивецот отпадна за дуелот со Македонија

SportMedia - 06.10.2017

Даниеле Ругани дефинитивно нема да биде во составот на Италија за денешниот меч против Македонија, во квалификациите за пласман на СП 2018. Дефанзивецот на „аѕурите“ се повреди на последниот тренинг и селекторот Џанпјетро Вентура и дефинитивно нема ...

Вентура: Очекувам добар натпревар во мојот град Торино

А1 On - 05.10.2017

Фудбалската репрезентација на Италија утревечер е домаќин на Македонија во натпревар од 9.коло од Г групата. До крајот на квалификациите за СП 2018 Италија ќе одигра дома со Македонија и со Албанија на гости.

Вентура: Респект за Македонија, триумф за Италија

Екипа - 05.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Италија се подготвува за плејоф како второпласирана селекција во нашата група, преку кој ќе се обиде да ја исполни својата цел, да се пласира на Светското првенство во Русија.

Вентура ќе менува, но италијанската одбрана е ’недопирлива’

Екипа - 05.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Џампјеро Вентура, ќе направи седум измени во составот на „аѕурите“ во однос на првиот меч со Македонија во Скопје, кога „аѕурите“ едвај извлекоа победа ...

Нови проблеми за Вентура: Ел Шарави и Ругани неизвесни за Македонија

Екипа - 05.10.2017

Италијанскиот селектор Џанпјеро Вентура се соочува со нови проблеми во пресрет на утрешниот дуел со Македонија, откако Даниеле Ругани и Стефан Ел Шарави се пожалиле на повреда. „Аѕурите“ попладнево патуваат од тренинг-кампот во Фиренца до Торино, ...

Вентура: Нема да победи формација, туку посветеноста и мотивацијата

Дерби - 05.10.2017

Ексклузивно за „Дерби“ од Торино, Александар Табаковски Италијанците се фаворити на последните две средби од квалификациите, а победата им е императив и на утрешниот дуел во Торино против Македонија.

Вентура: Воопшто не е важен системот, важна е желбата и мотивацијата

Gol.mk - 05.10.2017

Со само еден пораз Италија на Џампјеро Вентура се подготвува за последните два натпревари од квалификациите за Светското првенство во Русија. Иако мечевите со Македонија и Албанија веројатно нема да ја изменат позицијата на „азурите“, искусниот ...

Вентура вети – две победи!

SportMedia - 05.10.2017

Селекторот на Италија, Џампјеро Вентура го респектира нашиот состав. И без оглед на тоа што исходот на утрешниот дуел во Торино нема да промени мнгу на табелата во оваа квалификациски група, Вентура ветува две победи за Италија „Без разлика на тоа ...

И Ел Шарави ја пропушта Македонија?

Sport 1 - 05.10.2017

Откако четворица репрезентативци на Италија отпаднаа од првичниот список на Џанпјеро Вентура за претстојниот дуел со Македонија, утревечер (20.45 часот) во Торино, нов проблем се појави во таборот на „аѕурите“ затоа што Стефан Ел Шарави е неизвесен ...

Македонија е тест за „аѕурите“ - Италија мисли на баражот

SportMedia - 05.10.2017

Џампјеро Вентура веќе мисли на бараж дуелите за пласман на Мундијалот во Русија, а ако не се исполни таа цел, тоа ќе биде катастрофа, вели селекторот на Италија. И размислува за двата поселдни меча со македонија, утре и на деветти октомври со ...

Вентура: Очекувам добар натпревар во мојот град Торино

+инфо - 05.10.2017

Фудбалската репрезентација на Италија утревечер е домаќин на Македонија во натпревар од 9.коло од Г групата. Фудбалската репрезентација на Италија утревечер е домаќин на Македонија во натпревар од 9.коло од Г групата.

Вентура: Потребни се победи за Италија

Сител - 05.10.2017

Фудбалската репрезентација на Италија утревечер е домаќин на Македонија во натпревар од 9.коло од Г групата. До крајот на квалификациите Италија ќе одигра дома со Македонија и со Албанија на гости.