TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АТП Ротердам – Тим беше подобар од Симон!

СуперСпорт - 17.02.2017

8-от тенисер во светот, Доминик Тим се пласираше во ¼-финале на турнирот во Ротердам, откако го победи Симон. Тим победи во 2 сетови со 6:4 и 7:6, а до 4-та победа во 6-от меѓусебен дуел стигна за 1 час и 41 минута.

Чориќ загуби во хрватското дерби, но со магичен потег го крена на нозе Ротердам (Видео)

Дерби - 16.02.2017

Борна Чориќ загуби со 2-1 во сетови од својот сонародник Марин Чилиќ во денешниот меч од осминафиналето на АТП турнирот во Ротердам, но ги освои аплаузите и овациите на навивачите со својот магичен потег и поен во петтиот гејм од вториот ...