TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жиру донесе одлука за својата иднина во Арсенал

Дерби - 12.08.2017

Францускиот репрезентативец, Оливие Жиру донесе конечна одлука кога е во прашање неговата кариера. Жиру од 2012 година е во екипата на Арсенал, но во овој преоден рок се појавија доста информации дека тој ќе му стави крај на својот престој на ...

Жиру не сака да го напушти Арсенал

СуперСпорт - 12.08.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер потврди дека напаѓачот Оливие Жиру не сака да го напушти „Емирати“. „Ми се допаѓа како човек и како играч затоа што е фантастично момче. Тој го сака клубот и не сака да замине, а јас сум среќен поради тоа што сака ...

Седум гола во воведниот меч од новата сезона на Премиер лигата

+инфо - 12.08.2017

На средбата одиграна во Лондон, иако гостите од Лестер од победата ги делеа осум минути, сепак „топџиите“ беа оние кои на крајот се радуваа. Новата сезона во фудбалското првенство на Англија започна со фантастичен натпревар во кој беа постигнати ...

„Херојот“ Жиру останува во Арсенал

Екипа - 12.08.2017

Оливие Жиру ја стартуваше новата премиерлигашка сезона со победнички погодок за Арсенал, откако влезе во игра и стрелаше прецизно за триумф од 4-3 против екипата на Лестер. Веднаш потоа Французинот уште еднаш ги израдува фановите на „топчиите“, ...

Потегот на Озил кој предизвика голема дебата (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Првиот натпревар од Премиерлигата донесе големо возбудување, борба, шанса и голови но не помина и без контроверзии, по средбата сите зборуваа за потегот на Месут Озил Германецот имаше бледо издание против Лестер но се најде во центарот на вниманието ...

Видео: Сите седум гола од „лудиот“ натпревар помеѓу Арсенал и Лестер

СуперСпорт - 12.08.2017

За прв пат во историјата синоќа се одирга Премиер Лигашки натпревар во петок, „лудиот“ натпревар помеѓу Арсенал и Лестер беше наговесток за возбудлива сезона во англиската ...

Протести на почетокот од сезоната: Арсенал на нерегуларен начин до победата (ФОТO)

Спортклуб - 12.08.2017

Сите релевантни аналитичари во англискиот фудбал го осудија начинот на кој Арсенал синоќа дојде до победата против Лестер на отворањето на новата сезона во Премиер лигата. Особено спорен е третиот гол кој падна откако Месут Озил прими со рака една ...

Венгер: Добро е што го имаме Жиру

SportMedia - 12.08.2017

Францускиот интернационалец влезе како резерва за во 85. минута да постигне гол за „топчиите“ да имаат победнички старт на сезоната со 4:3. Сонародникот на Жиру, Александер Лаказет своето деби го одбележа со гол за 94 секунди, пред Шинџи Оказаки и ...

Премиер лига: Арсенал „извади“ победа на стартот од сезоната

Сител - 12.08.2017

Фудбалерите на Арсенал стигнаа до победа од 4:3 над Лестер на „отворањето“ на новата сезона од Премиер лигата. Победничкиот го, го постигна Оливие Жиру во 85.минута откако претходно Лестер водеше со 2:1 и ...

Венгер пресреќен по победата: Покажавме карактер

Дерби - 12.08.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер беше пресреќен по пресвртот на неговиот тим против Лестер со 4:3, во првото коло од новата сезона во Премиер лигата. -Примивме некои голови на кои ќе мора да работиме, но одиме понатаму.

Арсенал триумфира во гол шоуто на „Емирати“ (Видео)

Слободен Печат - 12.08.2017

Премиер лигата започна на најдобар можен начин, откако Арсенал и Лестер феноменален натпревар со многу голови и пресврти за на крај да слават „топчиите“ со 4-3. Само две минути му требаше на Лаказет да се запише во листата на стрелци.

„Луд“ меч во Лондон: Седум гола, пресврт и триумф на Арсенал (Видео)

Нова ТВ - 11.08.2017

Фудбалска претстава од соништата понудија Арсенал и Лестер во премиерта од новата сезона во англиската премиерлига. „Топчиите“ на крајот славеа со 4:3 во меч во кој поведоа, па двапати заостануваа за еден гол (1:2, 2:3) за бодовите, сепак, да ...

Голеада во Лондон: Венгер се поправи за грешката со составот, „џокерите“ донесоа триумф за Арсенал против Лестер ...

24Фудбал - 11.08.2017

Ретко кој би предвидел ваков старт на англиската Премиерлига, дури шест гола на првиот меч од новата сезона. Арсенал се намачи да дојде до почетни три бода на стартот од англиската Премиерлига, а за тоа да го направи францускиот стратег од клупата ...

(Видео) „ЛУДНИЦА“ на „Емирати“: Седум погодоци, пресврти и победа на Арсенал!

Спортски - 11.08.2017

Со натпреварот помеѓу екипите на Арсенал и Лестер денес беше отворена новата сезона во Премиер лигата, на oтварањето сезоната во неверојатен натпревар победа запиша тимот на Арсенал со резултат 4:3 Натпреварот за избраниците на Арсен Венгер не ...

Луд натпревар на отварањето на Премиерлигата, седум гола на Емирати и победа за Арсенал (ВИДЕО)

МКД - 11.08.2017

Арсенал и Лестер приредија натпревар за уживање на стартот од новата сезона во Премиерлигата, „Топчиите" со пресврт во завршницата стигнаа до победа од 4-3 Новата сезона во Англија започна како што може да посакува секој фудбалски фан, натпревар со ...

Венгер изненади, познати се почетните состави за Арсенал – Лестер

24Фудбал - 11.08.2017

Арсенал и Лестер ја отвораат новата сезона од англиската Премиерлига. Францускиот стратег од клупата на домаќините, Арсен Венгер се реши за малку невообичаена формациска поставеност за првиот меч сезонава, па така наместо стандардната формација со ...

(Видео) Какво лудило во Лондон: Арсенал во натпревар со седум гола дојде до пресврт и победа над Лестер

Спортклуб - 11.08.2017

Екипата на Арсенал ја започнува новата сезона во Премиер лигата со победа над екипата на Лестер од 4:3. Фудбалските вљубеници имаа чест да видат вистински спектакл на премиерниот натпревар од новата сезона во Премиер лигата.

Драма во Лондон: Жиру донесе победа за Арсенал во голеадата против Лестер

Екипа - 11.08.2017

Не можеше да се посака подобар старт на новата сезона во Премиер лигата. Арсенал и Лестер одиграа феноменален натпревар во кој по многу пресврти на крај триумфираа „топчиите“ со 4-3 благодарение на погодокот на Гиру во 85. минута од средбата.

Венгер знае што сака: Неполни две минути му беа потребни на Лаказет да погоди во Премиерлигата! (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.08.2017

Каков старт за големото засилување за англискиот премиерлигаш. Засилувањето вредно 60 милиони евра уште во првиот меч од Премиерлигата почна да се исплати. Арсенал долго го бараше, преговараше и на крајот го доби напаѓачот Алехандре Лаказет, нему му ...

ВИДЕО: Вoзбудлив старт на ПЛ - Арсенал го надигра Лестер во голеадата на „Емирати“

Gol.mk - 11.08.2017

Возбудлив почеток на новата сезона во Премиер лигата во кој екипата на Арсенал го совлада Лестер Сити на својот „Емирати“ и ги запиша првите три бода (4-3). Во првата голеада од сезоната, „лисиците“ на Шекспир одлично ја искористија секоја прилика, ...

Арсенал и Лестер ја отвараат сезоната – Ова се составите

Спортски - 11.08.2017

Екипите на Арсенал и Лестер за нешто помалце од десетина минути ќе ја отворат сезоната во Премиер лигата, а ова се составите со кои ќе настапат двата тима. Можеби во редовите на Арсенал е изненадување што Дани Велбек доби предност пред Оливие Жиру ...

(Видео) Потребни му беа САМО две минути – Лаказет ја отвори сезоната!

Спортски - 11.08.2017

Новајлијата во дресот на Арсенал, Александар Лаказет, успеа да го постигне својот првенец во Премиер лигата и дресот на Арсенал после само две минути игра… Alexandre Lacazette Goal HD – Arsenal 1… by ...

Има ли подобрo деби: Лаказет по две минути го постигна првенецот во Премиер – лигата

Екипа - 11.08.2017

Се врати Премиер – лигата и се вратија возбудувањата. На „Емирати“ стартуваше мечот меѓу Арсенал и Лестер, а по само пет минути резултатот е 1-1. Александре Лаказет имаше неверојатно деби во англискиот шампионат и по само две минути го постигна ...

Убавица на стартот на Премиерлигата: Арсенал - Лестер 4-3 (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.08.2017

Во прв пат во својата 26-годишна историја Премиерлигата стартуваше во петок и тоа со незаборавен натпревар помеѓу Арсенал и Лестер. Ако судиме по стартот на лигата, тогаш не очекува фантастична сезона во англискиот елитен фудбал.

Спектакуларна премиера: Арсенал со пресврт до победа над Лестер (Видео)

Дерби - 11.08.2017

Арсенал успеа да го победи Лестер (4:3) во првиот натпревар од новата сезона на англиската Премиер лига, но дури два пати имаше негатива против незгодните „лисици“. Натпреварот започна одлично за домаќините бидејќи Лаказет го отвори резултатот уште ...

(Видео) Луд почеток на сезоната во Премиер лигата: Два гола за неполни пет минути

Спортклуб - 11.08.2017

Неверојатен почеток на сезоната во Премиер лигата. По само пет минути игра на „Емирати“, Арсенал и Лестер постигнаа по еден погодок, а резултатот гласи 1:1. Во втората минута, по првиот натпад на Арсенал, Александар Лаказет го постигна својот ...

Премиер лигата се врати со неверојатен пресврт на Арсенал во натпревар со седум гола

Стандард - 11.08.2017

Премиер лигата се врати со спектакуларен натпревар. Новата сезона во англиското првенство беше отворена со дуелот помеѓу Арсенал и Лестер, кој заврши со резултат 4:3 за домаќините од Лондон.

Лаказет на дебито во Премиер Лигата постигнува гол во втора минута (ВИДЕО)

Sport M - 11.08.2017

Новото засилување на Арсенал, Лаказет, на дебито во премиер лигата постигна гол во втората минута. Возбудлив прв натпревар во премиер лигата, со 4 гола во првото полувреме. Натпреварот е во ...

Седум гола во воведниот меч од новата сезона на Премиер лигата

Локално - 12.08.2017

– Новата сезона во фудбалското првенство на Англија започна со фантастичен натпревар во кој беа постигнати седум гола, а Арсенал со 4-3 го победи Лестер. На средбата одиграна во Лондон, иако гостите од Лестер од победата ги делеа осум минути, сепак ...

„Херојот“ Жиру останува во Арсенал

Канал 77 - 12.08.2017

Оливие Жиру ја стартуваше новата премиерлигашка сезона со победнички погодок за Арсенал, откако влезе во игра и стрелаше прецизно за триумф од 4-3 против екипата на Лестер. Веднаш потоа Французинот уште еднаш ги израдува фановите на „топчиите“, ...

Во неверојатен трилер натпревар со седум гола, Арсенал го совлада Лестер на отворањето на новата сезона на Премиер ...

Република - 11.08.2017

Љубителите на фудбалот по летната пауза вечерва уживаа во првиот меч од новата сезона во англиската Премиер лига кој понуди многу голови и возбудувања. Арсенал во единствениот меч денеска по совлада Лестер Сити со резултат од 4-3, откако на поувреме ...

Спектакуларна премиера: Арсенал со пресврт до победа над Лестер (Видео)

Точка - 12.08.2017

Арсенал успеа да го победи Лестер (4:3) во првиот натпревар од новата сезона на англиската Премиер лига, но дури два пати имаше негатива против незгодните „лисици“. Натпреварот започна одлично за домаќините бидејќи Лаказет го отвори резултатот уште ...

Седум гола во воведниот меч од новата сезона на Премиер лигата

Канал5 - 12.08.2017

Новата сезона во фудбалското првенство на Англија започна со фантастичен натпревар во кој беа постигнати седум гола, а Арсенал со 4-3 го победи Лестер. На средбата одиграна во Лондон, иако гостите од Лестер од победата ги делеа осум минути, сепак ...

Арсенал и Лестер одиграа 7+

Вечер - 12.08.2017

Во 29. минута Варди го замолка Емирати, но домаќините успеаја да се вратат со голот на Велбек во втората минута од судиското надополнување на првиот дел Првиот натпревар од новата сезона во англиската Премиер лига, дуелот на "Емирати" помеѓу екипите ...

Седум гола во воведниот меч од новата сезона на Премиер лигата

А1 On - 12.08.2017

Новата сезона во фудбалското првенство на Англија започна со фантастичен натпревар во кој беа постигнати седум гола, а Арсенал со 4-3 го победи Лестер. На средбата одиграна во Лондон, иако гостите од Лестер од победата ги делеа осум минути, сепак ...