TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан одредил кој играчот е прва желба за засилување на нападот

24Фудбал - 18.07.2017

Медиумите од Италија пренесуваат дека „Росонерите“ одлучиле прво име за засилување на нападот да биде Андреа Белоти од Торино Милан сака да донесе звучно име во нападот за крај на реконструкцијата на составот ова лето.

Понудата е подготвена, Милан „загриза“ за Белоти !

СуперСпорт - 17.07.2017

Италјанските медиуми само што ја пренесоа веста дека „росоњерите“ спремиле понуда од 50 милиони евра, за Андреа Белоти и плус играчи кои ќе заминат во Торино. Италијанскиот репрезентативец има откупна клаузла од 100 милиони, но тоа важи само за ...

Билја: Среќен сум што ќе бидам дел од „црвено-црното“ семејство!

Gol.mk - 17.07.2017

Aргентинецот Лукас Билја и доскорешен фудбалер на Лацио, во новата сезона ќе настапува за тимот на Милан. 31-годишниот Билја со „росонерите“ потпиша тригодишен договор, а на Лацио ќе припаднат околу 17 милиони евра.

Бонучи „згазна“ врз достоинството и почитта на „Бјанконерите“ (Видео)

Спортклуб - 17.07.2017

Италијанската јавност, посебно навивачите на Јувентус, се уште негативно реагираат на трансферот на нивниот играч Леонардо Бонучи во редовите на Милан. 30 годишниот дефанзивец го комплетираше трансфер во Милан пред некој ден, и тоа беше прилично ...

Мората не успеа да побегне во Манчестер – тој сега има нова понудена рута за бегство

Спортклуб - 17.07.2017

Милан ова лето е вистинска сензација на трансфер пазарот, тие досега имаат потрошени вистинско богатство на нови играчи, но не планираат да застанат само на тоа. Според најновите сознанија на медиумите, следна трансфер цел на „Росонерите“ е Алваро ...

Бонучи ги поздрави фановите на Милан за добредојде (Видео)

Спортски - 17.07.2017

По Јувентус од пред неколку дена, Леоданрдо Бонучи и официјално е дел од Милан. Неговиот нов чекор во кариерата го сподели заедно со фановите на новиот клуб, на кои им упати порака за добредојде „Ќе работам за да успеам, секогаш со поголема желба“, ...

Милан е на врвот: Милијардерот Јонгхонг Ли ги стави „росонерите“ пред Челси, Монако, Интер... (ФОТО)

24Фудбал - 17.07.2017

Италијанскиот калчолигаш ова лето потроши околу 210 милиони евра за засилувања во тимот и се чини дека тука нема да запре, барем така велат најавите. Со преземањето на Милан, милијардерот од Кина, Јонгхонг Ли направи револуција во клубот, па така се ...

Јувентус не запира: Шчешни договорен, следен е Де Шилјо

Екипа - 17.07.2017

Јувентус денеска го претстави Даглас Коста како засилување за следната сезона, а директорот Марота во меѓувреме ги финализира преговорите за останатите играчи кои се наоѓаат на листата со желби на тренерот Масимилијано Алегри.

Двоен удар на Јувентус: Шчешни и Де Шиљо во Торино

Спортски - 17.07.2017

„Скај Италија“ пренесува дека Јувентус договорил две нови засилувања, а станува збор за Матија де Шиљо од Милан и Војчех Шчешни од Арсенал. Де Шиљо веќе подолго време беше на радарот на „бјанконерите“, па конечно постигнаа договор со Милан.

Бонучи со прва порака до фановите како фудбалер на Милан (Видео)

Дерби - 17.07.2017

Леонардо Бонучи веќе неколку дена е фудбалер на Милан, а овој трансфер означи почеток на нова етапа во неговата фудбалска кариера. По многу шпекулации и изјави поврзани со неговата разделба со Јувентус, денеска Бонучи првпат се огласи преку ...

Белоти сака да си оди – Милан или Челзи?

Спортски - 17.07.2017

Андреа Белоти е еден од најбараните напаѓачи моментално во Европа, но раководството на Торино не попушта и бара да биде платена неговата откупна клаузула од 100 милиони евра. Меѓутоа, италијанските медиуми пренесуваат дека „Петелот“ сака да се ...

Јувентус го договори Шчесни, на ред е засилување и на одбраната

Дерби - 17.07.2017

Разделбата со Леонардо Бонучи нема да ги измести трансфер целите на италијанскиот шампион Јувентус, кој до утре може да има две нови имиња во своите редови. Како што пренесуваат медиумите, Јуве веќе постигнал договор со Арсенал за полскиот голман ...

Белоти побарал трансфер во поглем клуб!

Спортски - 17.07.2017

Од Италија пристигнуваат информации дека Андреа Белоти побарал од Торино да биде продаден ова лето. Овие информации во јавноста ги лансираше новинарот Танкреди Палмери. Секојдневното поврзување со Милан и Челзи, како и информациите дека е најголема ...

ГИГАНТОТ ПОВТОРНО ЌЕ ЧЕКОРИ ПО СТАРИТЕ ПАТЕКИ: Мората на чекор до Милан !

Маркукуле - 17.07.2017

Кога сите мислеа дека го завршија летното пазарење на играчи, од Милан изјавија дека со вистинските трансфери не се ни започнати. Од четворицата напаѓачи кои се спомнуваа, Милан најверојатно се одлучил за Мората, пишува “Газета дело Спорт”.

Клубот од „Сан Сиро“ со официјален став: Ќе ги купиме Мората и Санчез, но само во еден случај

Дерби - 17.07.2017

По серијата импресивни трансфер потези и сензациоланиот ангажман на Леонардо Бонучи, првите луѓе на Милан не планираат да земат здив во преодниот рок во обидот комплетно да го реконструираат тимот, па така сега од клубот информираат дека вистините ...

Милан потроши речиси 200 милиони евра за нови играчи

Стандард - 17.07.2017

Италијанскиот гигант Милан не престанува да троши за нови засилувања ова лето, а вкупната сума на потрошените средства до моментов е 190 милиони евра. Само за последните двајца играчи, кои се приклучија кон клубот, „росонерите“ платија речиси 60 ...

Милан го потврди трансферот на Лукас Биља

Макфакс - 17.07.2017

Аргентинецот Лукас Биља официјално од Лацио се пресели во Милан. Според новинарските шпекулации трансферот изнесува 17 милиони евра. Биља има 31 година, последните четири сезони ги мина во Лацио, а претходно има настапувано за Андерлехт во Европа, ...

Зошто Милан има богат преоден рок, а Интер нема

24Фудбал - 17.07.2017

„Газета дело Спорт“ објаснува зошто градските ривали од Милано имаат сосема различен настап на трансфер пазрот, Милан е главен играч додека пак Интер е премногу тивок „Росонерите“ се главен играч на трансфер пзарот до овој момент, новите сопственици ...

Јувентус најде нов стопер!

СуперСпорт - 17.07.2017

Одкако заврши шокантниот трансфер на Леонардо Бонучи се појавија шпекулации кој ке го наследи него во Јувентус. Станува збор за одбранбениот фудбалер на Рома. Костас Манола,грчкиот репрезентативец од Рома,бара 40 милиони евра.Тој пристигна во Рома ...

ОФИЦИЈАЛНО: Лацио го договори Лукас Леива

Gol.mk - 17.07.2017

Екипата на Лацио донесе ново засилување во своите редови, во фудбалерот на Ливерпул, Лукас Леива. Леива, кој десет години настапуваше на „Енфилд роуд“, доаѓа во редовите на Лацио како замена за Лукас Биља кој го напушти Рим и потпиша за Милан.

Марота пристигна на преговори, Гркот го менува Бонучи?

Спортски - 17.07.2017

Италијанските медиуми пренесуваат дека преговорите започнале и дека Јувентус наследникот на Леонардо Бонучи би можел да го пронајде во Рим. После шокантниот трансфер на Леонардо Бонучи во Милан се појавија неколку шпекулации за тоа кој би можел да ...

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

Канал5 - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

Милан го купува и Мората за 70 милиони евра

Екипа - 17.07.2017

Италијанскиот калчолигаш Милан, кој направи вистинска трансферна револуција ова лето и доведе речиси цел нов тим на „Сан Сиро“, тргнува и по Алваро Мората. Раководството на „росонерите“ е подготвено да плати 70 милиони евра за ангажман на шпанскиот ...

Само Буфон му посака успех на Бонучи

Вечер - 17.07.2017

Централниот дефанзивец донесе неочекувана одлука ако се знае дека "старата дама" шест години по ред го освојува популарното "Скудето" и во изминатите три сезони, два пати беше дел од финалниот натпревар во Лигата на шампиони Фудбалска Италија се ...

Мората на чекор од Милан

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Моратa е многу блиску до трансфер во Милан, тврди авторитетниот спортски весник „Gazzetta dello Sport“. Според италијанското издание, напаѓачот на „белите“ е „на чекор“ од преминување на „Сан Сиро“.

Потпишува со Милан и му се испушти Forza Lazio

Оff.net - 17.07.2017

Едно од највредните засилувања за Милан летово (а дојдоа многу), Аргентинецот Лукас Биља имаше мал испад кога го водеа да потпише договор. По навика во Рим викал Форца Лацио, па уште ненавикнат на новиот клуб, се посрамоти во ...

„Росонерите“ газат: Мората пред трансфер во Милан!

Спортклуб - 17.07.2017

Седумкратниот европски првак Милан е на пат да донесе уште едно големо засилување и да му ја уништи работата на Манчестер Јунајтед. Според Газета дело спорт, пред трансфер кај “росонерите” е напаѓачот на Реал, Алваро Мората.

Црвено-црниот ураган стигна во Мадрид – не сака да замине без Мората!

Спортски - 17.07.2017

Фудбалскиот клуб Милан е решен да се врати на врвот на италијанскиот и европскиот фудбал, па за таа цел веќе потроши повеќе од 200 милиони евра на засилувања ова лето и не планира да застане.

Милан не запира: „Росонерите“ го носат Мората за 70 милиони евра!

Слободен Печат - 17.07.2017

Италијанскиот гигант Милан продолжува со големи вложувања во тимот, откако напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората е пред трансфер на Сан Сиро за 70 милиони евра што ќе биде најскапо засилување во историјата на клубот.

Милан не сопира, го купува и Мората од Реал

SportMedia - 17.07.2017

Милан е на чекор од доведување на Алваро Мората на „Сан Сиро“. Според најавите од италијанските медиуми, „росонерите“ се во голема офанзива за купување на шпанскиот репрезентативец. Се верува дека италијанскиот калчолигаш е подготовен да плати 70 ...

Лукаш Леива дојде во Лацио, како замена за Лукаш Билја

Екипа - 17.07.2017

Бразилскиот интернационалец Лукаш Леива е ново засилување за италијанскиот калчолигаш Лацио. Тој доаѓа како замена за Аргентинецот Лукаш Билја, досегашниот капитен на „лацијалите“, кој се пресели во редовите на Милан.

Газдата на Милан над другите, потрошил повеќе и од Абрамович (ФОТО)

МКД - 17.07.2017

Милан е вистински хит во летниот преоден рок, сопственикот Јонгхонг Ли не штеди за да направи комплетен ремонт тимот и да ги врати „росонерите“ на славните патеки. Милан досега ги договори Леонардо Бонучи (42), Андре Силва (38), Андреа Конти (25), ...

Јувентус го договори Шчесни, на ред е засилување и на одбраната

Точка - 17.07.2017

Разделбата со Леонардо Бонучи нема да ги измести трансфер целите на италијанскиот шампион Јувентус, кој до утре може да има две нови имиња во своите редови. Како што пренесуваат медиумите, Јуве веќе постигнал договор со Арсенал за полскиот голман ...

Газета: Милан блиску до ангажман на Мората

24Фудбал - 17.07.2017

„Газета дело Спорт“ пишува дека Милан е многу блиску до ангажман на Алваро Мората од Реал Мадрид. Извршниот директор на Милан, Марко Фасоне потврди дека некој од Белоти, Мората или Обамејанг ќе биде ново засилување во нападот на „росонерите“.

Нов лик на „Сан Сиро“: Милан го купи и Билја, за Лацио 17 милиони евра

Нова ТВ - 16.07.2017

Милан не запира со активностите на фудбалскиот пазар. „Росонерите“ го претставија и осмото засилување во преоден рок. Нов лик во соблекувалната на Винченцо Монтела е Аргентинецот Лукас Билја.

„Газета дело Спорт“ открива зошто Милан е главен играч на трансфер пазарот, а Интер е многу тивок

МКД - 17.07.2017

Двата клуба имаат богати кинески сопственици, но Милан е тој што го одврза ќесето а Интер само љубоморно гледа „Росонерите“ се главен играч на трансфер пзарот до овој момент, новите сопственици од Кина заедно со новите први луѓе, генералниот извршен ...

Баерн Минхен потврди: Милан се интересира за Ренато Санчез

24Фудбал - 16.07.2017

Од раководството на Баерн Минхен го потврдија интересот на Милан за услугите на Ренато Санчез. Директорот на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге ги потврди гласините кои се појавија во медиумите, Милан го сака Ренато Санчез.

Милан не запира со засилувањата, пристигнува и Мората за 70 милиони евра

А1 On - 17.07.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан продолжува силно да инвестира во нови играчи, а следен на листата засилувања е Алваро Мората за рекордни во историјата на клубот 70 милиони евра. Како што пренесува „Газета дело Спорт“, Милан е подхготвен д аму ...

Бонучи не е единствен, уште деветмина играчи го носеле дресот на трите лути ривали Милан, Интер и Јувентус

24Фудбал - 16.07.2017

Леонардо Бонучи влезе во одбрано друштво на играчи кои во текот на својата кариера го носеле дресот на трите лути ривали Милан, Интер и Јувентус На големо изненадување, Леонардо Бонучи по седум години го напушти Јувентус за трансфер во Милан.

Румениге потврди дека Баерн преговара со Милан за еден фудбалер

Дерби - 16.07.2017

Неверојатната офанзива на Милан во летниот преоден рок нема да запре ниту со официјализирањето на трансферите на Бонучи и Билја, а фановите на „росонерите“ наскоро би можеле да слушнат добри вести.

Милан го завршува трансфер пазарот со звучно име во нападот, пристигнува еден од овие тројца играчи

24Фудбал - 16.07.2017

Првиот човек на „Росонерите“, Марко Фасоне потврди дека се обидуваат да ангажираат голгетер од светска класа и желба е еден од Андреа Белоти, Алваро Мората и Пјер Емерик Обамејанг Милан е главeн играч на трансфер пазарот до овој момент, клубот од ...

Марота го возвраќа ударот, двоецот од Милан пред трансфер во Јувентус!

Спортски - 16.07.2017

Како што пренесуваат италијанските медиуми, двајца фудбалери на Милан наскоро би можеле да го облечат црно-белиот дрес. Милан пред неколку денови во свите редови го доведе Леонардо Бонучи од редовите на Јувентус во трансфер вреден 42 милиони евра.

Официјално: Милан го комплетираше трансферот на Биља

24Фудбал - 16.07.2017

Лукас Биља и официјално стави потпис на три годишен договор со Милан со што и официјално стана „росонер“. Од поодамна се знаеше дека Биља ќе биде ново засилување за Милан, но сите формалности беа завршени денеска.

Торино им одговори на „Росонерите“ – Еве што бараат за Белоти!

Спортски - 16.07.2017

Управата на Милан веќе ја испрати првата понуда за италијанскиот напаѓач Андреа Белоти. Новата управа на Милан одработува фантастичен преоден рок. До сега пристигнаа 10 засилувања, а сега им недостасува еден напаѓач за да го комплетираат целосно ...

Поранешниот дефанзивец на Реал е замената за Бонучи во Јувентус?

Спортски - 16.07.2017

Екипата на Јувентус пред неколку дена остана без еден од најдобрите дефанзивци во светот, Леонардо Бонучи. После еден од најшокантните трансфери во последните години, Јувентус мора да брзо да се прибере и да доведе адекватна замена за Бонучи.

Вистината зошто Бонучи и Алвеш си замина од Јувентус

Спортклуб - 16.07.2017

Доколку им кажевте на навивачите на Јувентус пред финалето на Лигата на шампионите дека ниту Дани Алвеш ниту Леонардо Бонучи ова ќе го напуштат клубот до средината на јули, тие сигурно ќе ве измееја.

Лукас Билја во првата средба со навивачите на Милан: „Напред Лацио!“ (Видео)

SportMedia - 16.07.2017

Милан покажува дека сака во новата сезона да биде многу поконкурентен од тоа што беше во претходните неколку сезони. „Росонерите“ доведа неколку квалитетни засилувања. Еден од новите играчи е и Лукас Билја кој додеј од редовите на Лацио.

Милан не запира: Пристигнува нова ѕвезда!

Спортски - 16.07.2017

По големиот број на нови играчи на „Сан Сиро“ во последните неколку недели, во Милан очигледно се уште не заврши работата. Според последните информации, „Росонерите“ испратија голема понуда за членот на Баерн, 19-годишниот Ренато Санчез и тоа во вид ...

Бонучи: Беше или јас, или Алегри…и си заминав!

Екипа - 16.07.2017

Трансферот на Леонардо Бонучи од Јувентус во Милан одекна како земјотрес во фудвалска Италија. Еден од најдобрите дефанзивци во италијанскиот фудбал го напушти актуелниот шампион и се пресели во лутиот ривал Милан, кој ова лето комплетно го реновира ...

Биља ги шокираше навивачите на Милан: Форца ЛАЦИО! (Видео)

Спортски - 16.07.2017

Новото засилување на Милан пристигна во клубот, а за италијанските фанови даде посебно интересен одговор со кој веројатно ги шокираше навивачите на италијанскиот клуб. Имено, во моментот при пристигнувањето додека Биља сеуште беше во својот ...