TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снежен бран и ниски температури ќе го зафатат Балканот

Република - 10.11.2017

Многу студен воздух на самиот почеток од следната недела ќе започне да се спушта на Балканот од северните географски широчини. Токму овој студен воздух ќе услови формирање на моќен циклон некаде над Италија и Јадранот па токму поради ова ќе има ...

Бидете подготвени: Кога ќе падне првиот снег во Скопје

Press24 - 10.11.2017

Ако не сте од оние кои уживаат на дождливо време, тогаш за вас доаѓа лош период, кога се во прашање метеоролошките услови. Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Обилни врнежи од дожд викендов, во делови од Македонија ќе падне и снег

Курир - 10.11.2017

Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на Македонија. Снег, пак, ќе паѓа на повисоките планини во североазападна Македонија. Во недела и понеделник врнежите ќе бидат полокализирани и ќе дува умерен јужен ...

Снежен бран и ниски температури ќе го зафатат Балканот

Репортер - 11.11.2017

Многу студен воздух на самиот почеток од следната недела ќе започне да се спушта на Балканот од север. Токму овој студен воздух ќе услови формирање на моќен циклон некаде над Италија и Јадранот па токму поради ова ќе има врнежи од дожд, снег и ...

Промена на времето: Викендот со дожд, а во делови од Македонија ќе падне и снег

еМагазин - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Викендот со дожд и снег

+инфо - 10.11.2017

Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови. Снег, пак, ќе паѓа на повисоките планини на североазапад. Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за ...

Викендот со дожд и снег

ТВ21 - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

УХМР најави заладување и снег - какво време не очекува викендов

Press24 - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Викендот со дожд и снег

Канал5 - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Обилни врнежи од дожд викендов, во делови од Македонија ќе падне и снег

Шеталиште - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Викендот со дожд и снег

Алсат-М - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Невреме во Македонија - подгответе се

Сител - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Обилни врнежи од дожд викендов, во делови од Македонија ќе падне и снег

Република - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Викендот со дожд и снег

Кумановски м. - 10.11.2017

loading... Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови ...

Викендот со дожд и снег

Либертас - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Викендот со дожд и снег

Слободен Печат - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Обилни врнежи од дожд викендов

Пулс24 - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. рнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Пониски температури и снег од среда

Репортер - 10.11.2017

Викендов не очекува врнежливо време. Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните ...

Обилни врнежи од дожд викендов, во делови од Македонија ќе падне и снег

Скопје инфо - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА – еве што велат за деновите што следат

Sky - 10.11.2017

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве какво ќе биде времето Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Пообилни врнежи ќе има утре во западните и јужните делови, особено попладне каде се ...

УХМР најавува: Викендов дожд, ќе падне и снег

Скопје24 - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Викендот со дожд и снег

Нова ТВ - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Обилни врнежи од дожд викендов, во делови од Македонија ќе падне и снег

Exclusive.mk - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...

Наскоро снег - еве што велат метеролозите

Сител - 10.11.2017

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Пообилни врнежи ќе има утре во западните и јужните делови, особено попладне каде се очекува локално да наврнат над 25л/м2.

Невреме во Македонија – подгответе се

МК News - 10.11.2017

Пообилни врнежи од дожд, наместа и до 25 литри на метар кавдратен, а на планините снег, најавува за претстојниот викенд Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите од дожд ќе бидат поизразени утре попладне во западните и јужните делови на ...