TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Робот диригираше со оркестар на концертот на Бочели во Пиза

+инфо - 13.09.2017

Тоа беше прво појавување на овој робот со две раце, дизајниран од швајцарската компанија АББ, по повод Првиот меѓународен фестивал на роботика. Робот во човечки облик по име Ју Ми синоќа диригираше со филхармонискиот оркестар на концертот на ...

Робот диригираше со оркестар на концертот на Бочели во Пиза

А1 On - 13.09.2017

Робот во човечки облик по име Ју Ми синоќа диригираше со филхармонискиот оркестар на концертот на италијанскиот тенор Андреа Бочели во театарот „Верди“ во Пиза, покажувајќи исклучителна „мекост“ на движењата.