TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ

24 Вести - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ ги комплетираше органите на партијата. Eдногласно, централниот одбор ги поддржа предлозите кои беа соопштени од претседателот на партијата, Зоран Заев, за членови на извршниот одбор на СДСМ, за генерален секретар, како и за ...

Дојде живот – Деполитизација на МВР со назначување на Министерот за партиски потпретседател (видео)

Република - 19.06.2017

Зоран Заев и СДСМ, во изборниот период насекаде зборуваа за наводна департизација на државата и одвоеност на партијата од државата која требало да се спроведе, за сега Оливер Спасовски во исто врмее да биде и министер во МВР и потпретседател на СДСМ.

СДСМ со стари кадри ќе бара нова поддршка

Курир - 19.06.2017

СДСМ и Зоран Заев со стари и истрошени кадри ќе бараат нова поддршка од граѓаните. Централниот одбор на партијата вчера ги комплетираше органите на партијата во кои се најдоа исти кадри кои со години веќе се во СДСМ.

СДСМ избра шест потпретседатели, Кирацовски нов генерален секретар

МРТ - 19.06.2017

Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Петре Шилегов, Благој Бочварски, Дамјан Манчевски и Фросина Ременски се новите заменици на лидерот на Социјал-демократите, Зоран Заев. Исто така е избран и нов генерален секретар, тоа е Александар Кирацовски ...

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ

Канал5 - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на конгрес. Едногласно, централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на партијата, Зоран Заев.

Кирацовски избран за генерален секретар на СДСМ, зголемен бројот на потпретседатели

Мета - 19.06.2017

Александар Кирацовски вчера од централниот одбор на СДСМ е избран за нов генерален секретар на партијата. Од другите партискии функционери што не се избираат на конгрес, избрани се и новите потпретседатели на партијата и е зголемен нивниот број.

Кирацовски нов генерален секретар на СДСМ, Заев со шестмина потпретседатели

Сакам да кажам - 19.06.2017

Александар Кирацовски беше избран за нов генерален секретар на СДСМ на синоќешниот Централен одбор на партијата. Кирацовски, кој доаѓа на местото на Оливер Спасовски, досега беше потпретседател на СДСМ, а беше и дополнителен заменски министер за ...

Кирацовски - нов генерален секретар на СДСМ

Телма - 18.06.2017

Александар Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ. Одлуката, едногласно, ја донесе Централниот одбор на партијата. Централниот одбор ги поддржа и другите предлози што ги соопшти претседателот на партијата Зоран Заев и за нови потпретседатели ги ...

Ова се новите потпретседатели на СДСМ

Либертас - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес, известија од владејачката партија. „Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...

Александар Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ

Либертас - 18.06.2017

За нов генерален секретар на СДСМ е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски. Ова е една од одлуките кои вечерва ги донесе Централниот одбор на владејачката партија.

Ултра партизација на МВР: Заев го назначи министерот за партиски потпретседател

Курир - 18.06.2017

СДСМ сериозно го загрозува ДУИ. Заев оди по нови албански гласови со назначувањето на Мухамед Зекири за потпретседател на СДСМ. СДСМ ја продолжува целосната партизација на Министерството за внатрешни работи (МВР) со назначувањето на министерот за ...

„Курир“: СДСМ со стари кадри ќе бара нова поддршка

Нетпрес - 19.06.2017

Според имињата, СДСМ е далеку од тоа што го претставува, затоа што јасно се гледа дека и овој пат од Бихаќка нудат стари и компромитирани кадри, а зад дел од нив се провлекуваат сериозни афери СДСМ и Зоран Заев со стари и истрошени кадри ќе бараат ...

Како изгледа новиот Извршен одбор на СДСМ?

Фокус - 18.06.2017

Покрај изборот на нов генерален секретар и 6 потпретседатели, Централниот одбор на СДСМ, на предлог на лидерот Зоран Заев , избра и нов Извршен одбор на партијата. Како што соопштија од СДСМ, за членови на новиот ИО избрани се: Стефан Богоев, Рената ...

Кирацовски нов генсек на СДСМ, Заев ќе има 6 потпретседатели

Фокус - 18.06.2017

На предлог на лидерот Зоран Заев , Централниот одбор на СДСМ го избра Александар Кирацовски за нов генерален секретар на партијата. Тој доаѓа на позицијата на Оливер Спасовски , кој ќе биде партиски потпретседател заедно со досегашните ...

Заев на ЦО на СДСМ: Ги комплетиравме новите партиски органи, уште попосветено да работиме за граѓанските и државните ...

Бриф - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Спасовски потпретседател, Димитриевски член на извршниот одбор на СДСМ

Kumanovo News - 18.06.2017

Досегашниот генерален секретар на СДСМ Оливер Спасовски е еден од шестте потпретседатели на партијата. Во извршниот одбор на СДСМ е избран пратеникот Масим Димитриевски. На партискиот Конгрес во централниот одбор беа избрани уште тројца кумановци: ...

Александар Кирацовски ја доби довербата од Зоран Заев за Генерален Секретар на СДСМ

Бриф - 18.06.2017

На ова значајна функција, особено во ситуација кога СДСМ е владејачка партија, доаѓа досегашниот потпретседател на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, Александар Кирацовски за кој се смета дека е од најголема доверба на Зоран Заев.

Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ

Таратур - 19.06.2017

Александар Кирацовски беше избран за нов генерален секретар на СДСМ на синоќешниот Централен одбор на партијата. Кирацовски, кој доаѓа на местото на Оливер Спасовски, досега беше потпретседател на СДСМ, а беше и дополнителен заменски министер за ...

Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ

Нова ТВ - 18.06.2017

Александар Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ. Одлуката, едногласно, ја донесе Централниот одбор на партијата. Кирацовски до сега беше потпретседател на СДСМ, а пред изборите беше дополнителен заменик министер за информатичко општество и ...

Ова се новите потпретседатели на СДСМ

Репортер - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес, известија од владејачката партија. „Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...

Александар Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ

Репортер - 19.06.2017

За нов генерален секретар на СДСМ е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски. Ова е една од одлуките кои вечерва ги донесе Централниот одбор на владејачката партија.

Партизација на МВР: Заев го назначи министерот за партиски потпретседател

Република - 18.06.2017

За нов генерален секретар на Социјалдемократскиот сојуз е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски. Со ова на виделина излезе лицемерието на СДСМ кои во минатото обвинуваа за партизација, а сега, кога ја имаат власта, ...

СДСМ и Зоран Заев со стари и истрошени кадри ќе бараат нова поддршка

Пулс24 - 19.06.2017

СДСМ и Зоран Заев со стари и истрошени кадри ќе бараат нова поддршка од граѓаните. Централниот одбор на партијата вчера ги комплетираше органите на партијата во кои се најдоа исти кадри кои со години веќе се во СДСМ.

Еве како изгледа новиот Извршен одбор на СДСМ

Press24 - 18.06.2017

Покрај изборот на нов генерален секретар и 6 потпретседатели, Централниот одбор на СДСМ, на предлог на лидерот Зоран Заев, избра и нов Извршен одбор на партијата. Како што соопштија од СДСМ, за членови на новиот ИО избрани се: Стефан Богоев, Рената ...

Александар Кирацовски – нов генерален секретар на СДСМ

Макфакс - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Заев го назначи министерот за партиски потпретседател

Пулс24 - 19.06.2017

СДСМ сериозно го загрозува ДУИ. Заев оди по нови албански гласови со назначувањето на Мухамед Зекири за потпретседател на СДСМ. СДСМ ја продолжува целосната партизација на Министерството за внатрешни работи (МВР) со назначувањето на министерот за ...

Кирацовски генерален секретар, нови потпретседатели Спасовски, Зекири, Шилегов, Бочварски

+инфо - 18.06.2017

Заев на ЦО на СДСМ порача: Ги комплетиравме новите партиски органи, уште попосветено да работиме за граѓанските и државните интереси! Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес.

Мухамед Зекири потпретседател на СДСМ

ТВ21 - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

ДУИ, БЕСА и Села добиваат силна конкуренција

Телевизија Нова - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ вечерва ги комплетираше органите на партијата што не се избираат на конгрес, кои биле поддржани едногласно, се вели во соопштението. За потпретседатели на СДСМ се избрани Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Петре Шилегов, ...

Централен одбор на СДСМ: Кирацовски нов генерален секретар, зголемен бројот на потпретседатели

А1 On - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Смени во раковоството на СДСМ

Сител - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

СДСМ ги комплетираше новите партиски органи, Заев вети уште попосветена работа

Стандард - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Мухамед Зекири стана потпретседател на СДСМ

Вечер - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

ДУИ, БЕСА и Села добиваат силна конкуренција

Република - 18.06.2017

Централниот одбор на СДС вечерва ги комплетираше органите на партијата што не се избираат на конгрес, кои биле поддржани едногласно, се вели во соопштението испратено од партијата. За потпретседатели на СДС се избрани Оливер Спасовски, Мухамед ...

ЦЕНТРАЛЕН ОДБОР НА СДСМ: Избрани нови потпретседатели и нов генерален секретар на партијата

Телеграф - 18.06.2017

За нов генерален секретар на СДСМ е избран досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес.

Нови потпретседатели, ИО и генерален секретар на СДСМ

Локално - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Кирацовски нов генерален секретар, СДСМ со шест потпретседатели

Слободен Печат - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

СДСМ избра нов Извршен одбор – ова се членовите

Либертас - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес, известија од владејачката партија. За членови на новиот Извршен одбор на СДСМ, Централниот одбор ги избра Стефан Богоев, Рената Дескоска, Драган ...

Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ

МКД - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ едногласно донесе одлука и за нов генерален секретар на СДСМ го избра досегашниот потпретседател на партијата, Александар Кирацовски. За потпретседатели на СДСМ се избрани Оливер Спасовски, досегашниот генерален секретар на ...

СДСМ ги избра потпретседателите и генералниот секретар на партијата

Фактор - 18.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Александар Кирацовски е нов генерален секретар на СДСМ

Шеталиште - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Кои се новите потпреседатели и кој се влезе во Извршниот одбор на СДСМ

еМагазин - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ

Идивиди - 19.06.2017

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) - Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за ...

Оливер Спасовски потпретседател, Максим Димитриевски дел од ИО на СДСМ

Кумановски м. - 19.06.2017

Социјалдемократскиот сојуз вчера ги комплетираше органите на партијата на својот Централен одбор, а маѓу највисокото партиско раководство се најдоа имиња на двајца кумановци. Новиот министер за внатрешни работи и поранешен генрален секретар на СДСМ, ...

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ...

Н.Македонија - 19.06.2017

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран ...

СДСМ избра нов Извршен одбор – Ова се членовите

Репортер - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вечерва ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес, известија од владејачката партија. За членови на новиот Извршен одбор на СДСМ, Централниот одбор ги избра Стефан Богоев, Рената Дескоска, Драган ...

СДСМ со нови потпретседатели и генерален секретар

10без10 - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вчера вечер ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Комплетирани новите партиски органи на СДСМ

Алсат-М - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на ...

Централниот одбор на СДСМ синоќа ги комплетираше органите на партијата што не се избираат на Конгрес

Нетпрес - 19.06.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во излагањето пред членовите на Централниот одбор истакна дека пред СДСМ како владејачка партија е уште поголемата одговорност Ги комплетиравме новите партиски органи, уште попосветено да работиме за граѓанските и ...

СРАМОТА: Уставното име за Аднан Џафероски е болест, херпес и сифилис, а Зоран Заев повторно го стави во ИО на СДСМ

Курир - 19.06.2017

Централниот одбор на СДСМ, вчера ги комплетираше органите на партијата, што не се избираат на Конгрес. Едногласно, Централниот одбор на СДСМ ги поддржа предлозите соопштени од претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за членови на Извршниот одбор на СДСМ, ...