TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицаец пукал во седумнаестгодишници, едниот тешко повреден

24 Вести - 12.08.2017

Внатрешната контрола при МВР и истрагата на која се работи треба да утврди дали имало пречекорување во овластувањата од страна на полицаецот кој вчера со службениот пиштол рани две малолетни момчиња од Радовиш кај градската капела во Струмица, а ...

Полицаец пукал во малолетни крадци, еден се бори за живот

Телма - 12.08.2017

Полицијата ќе истражува дали нивниот службеник ги пречекорил своите овластувања при вчерашниот инцидент, во кој се застрелани две малолетни момчиња од Радовиш кај градската капела во Струмица.

Седумнаесетгодишникот во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот

Алфа - 12.08.2017

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш. Седумнаесет годишното момче од Радовиш во кого вчера пукаше ...

МВР и Обвинителството истражуваат зошто Полицаецот пукал во малолетниците во Струмица

Сакам да кажам - 12.08.2017

Полицаецот кој пукал во малолетните момчиња од Радовиш, по наредба на јавен обвинител е задржан во струмичката полиција, соопшти МВР чии екипи и денеска беа на терен за целосно расветлување на случајот.

Во Струмица полов напад врз 13-годишно девојче

МКД - 12.08.2017

Ќ.М. (53) вчера во струмичката полиција пријавил дека во неговата куќа Д.А. (19) извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, откако на 10 август околу 23,30 часот го напуштило домот.

Полиција прво со автомобил бркала малолетници, по што еден полицаец со службен пиштол ранил двајца

А1 On - 12.08.2017

По пријава за кражба во викендица во близина на браната Мантово, полициски службеници од СВР Струмица на влезот на градот се обиделе да застанат возило Опен Фронтера, со словенечки регистарски таблици, управувано од Т.Д.

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

+инфо - 12.08.2017

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, ...

Струмичанец извршил полов напад врз 13 годишно девојче

Курир - 12.08.2017

Педесет и три годишниот Ќ.М. вчера пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. -Истиот ден околу 09:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што ...

Полицаец пукал со службениот пиштол, повредени две момчиња од Радовиш

Сакам да кажам - 11.08.2017

Малолетно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол, како што тврдел, во самоодбрана. Друго момче е повредено во нога.

Режимската полиција на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници: Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 ...

Курир - 11.08.2017

Две деца на возраст од 16 и 17 години се ранети денеска во Струмица, откако во нив пукал полицаец. Едното момче е погодено во градниот кош, а другото во нога. Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната ...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци...

Н.Македонија - 12.08.2017

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се ...

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Макфакс - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

+инфо - 12.08.2017

13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 август околу 23.30 часот го напуштило домот. Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата ...

Струмичанец силувал малолетно девојче во нејзиниот дом

Press24 - 12.08.2017

Вчера во Секторот за внатрешни работи во Струмица 35-годишниот Ќ.М. пријавил дека истиот ден 19-годишниот Д.А.од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка.

Повреден полицаец во инцидент со дрвокрадци

24 Вести - 11.08.2017

Полицаец е повреден синоќа, кога дрвокрадци се обиделе да избегаат од полициската патрола која се обидела да ги сопре. Настанот се случил еден час по полноќ во велешкото село Горно Оризари.

Огнена престрелка попладнево ја вознемири Македонија, има повредени (ФОТО)

Курир - 11.08.2017

Пукотници попладнево ги вознемирија жителите кои живеат во близина на градската капела во Струмица, објави локалниот портал strumicadenes.mk. Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно ...

Крадец на дрва прегази полицаец

Сител - 11.08.2017

Вчера околу 01:00 часот, во с.Оризари, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес во рамки на активности за откривање и спречување на бесправно сечење дрва, се обиделе да сопрат товарно моторно возило натоварено со дрва, управувано ...

Полицаец со службен пиштол ранил двајца тинејџери во Струмица

24 Вести - 11.08.2017

Седумнаесет годишно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол. Друго момче е повредено во нога. Полицаецот тврди дека пукал во самоодбрана и со еден куршум ги ...

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

+инфо - 11.08.2017

При обидот да биде приведен, момчето од Радовиш го нападнало полицаецот кој испукал еден куршум, што ги погодил двете момчиња. Седумнаестгодишно момче од Радовиш е тешко повреден и е префрлен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, откако ...

Полицаец ранил две малолетни деца во Струмица

Press24 - 11.08.2017

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно момче.

Во Струмица бркотница со автомобили, полицаец пукал во двајца крадци

Слободен Печат - 12.08.2017

Вчера (11.8.2017) околу 14 часот по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со ...

Полицаец застрелал двајца малолетници во Струмица, обвинителството врши увид

Мета - 12.08.2017

Полицаец синоќа со службениот пиштол застрелал двајца малолетници во Струмица, од кои едниот со тешки повреди бил хоспитализиран на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување во Скопје (КАРИЛ), а на другиот му бил извршен оперативен ...

Струмичанец полово нападнал 13- годишно девојче

Пулс24 - 12.08.2017

Педесет и три годишниот Ќ.М. вчера пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. -Истиот ден околу 09:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што ...

Пукање во Струмица, едно лице рането, местото е блокирано (ФОТО)

Турлитава - 11.08.2017

Пукотници попладнево ги вознемирија жителите кои живеат во близина на градската капела во Струмица. Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно лице со прострелна рана во градниот кош ...

При бегство од полицијата со возилото удрил во полициски службеник

Правдико - 11.08.2017

На 11.08.2017 година, околу 01,00 часот, во с.Оризари, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес во рамки на активности за откривање и спречување на бесправно сечење дрва, се обиделе да сопрат товарно моторно возило натоварено со ...

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

Локално - 12.08.2017

Седумнаестгодишно момче од Радовиш е тешко повреден и е префрлено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, откако во петок попладне во него пукал полицаец во самоодбрана, кај градската капела во Струмица.

Полицаец од Струмица рани две малолетни лица во самоодбрана

Таратур - 12.08.2017

Малолетно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол, како што тврдел, во самоодбрана. Друго момче е повредено во нога.

Во Струмица полицаец ранил две малолетни лица

МКД - 12.08.2017

Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно момче.

Курир: Детали за пукањето во Струмица, две деца повредени – едното пренесено во Скопје

Телевизија Нова - 11.08.2017

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Сител - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

Press24 - 12.08.2017

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, ...

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

Либертас - 12.08.2017

Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден во 09.35 часот, 13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 ...

Огнена престрелка попладнево ја вознемири Македонија, има повредени

Скопје24 - 11.08.2017

Пукотници попладнево ги вознемирија жителите кои живеат во близина на градската капела во Струмица, објави локалниот портал strumicadenes.mk. Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно ...

Полициска потера во Велес: Пукале за да застане па со камионот удрил во полицаец

Press24 - 11.08.2017

Вчера околу 01,00 часот, во село Оризари, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес во рамки на активности за откривање и спречување на бесправно сечење дрва, се обиделе да сопрат товарно моторно возило натоварено со дрва , ...

Полицаец по бркотница и пружање отпор пукал во малолетници во Струмица

Фактор - 12.08.2017

По бркотница со автомобил и пружање отпор полицаец отворил оган од службениот пиштол со кој ранил две малолетни момчиња од Струмица. Вчера околу пладне по пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полицајци од СВР Струмица се обиделе ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Детали за пукањето во Струмица, две деца повредени- едното пренесено во Скопје

Exclusive.mk - 11.08.2017

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Алфа - 12.08.2017

На лице место излегол Јавен обвинител, а во расчистувањето на случајот веднаш е вклучена и Внатрешната контрола на МВР за да се испита постапката на полициските службеници. Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна ...

Двајца малолетници повредени со службен полициски пиштол во Струмица

Кајгана - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Татко пријавил дека 19 годишно момче ја силувало неговата 13 годишна ќерка

Слободен Печат - 12.08.2017

На 11.08.2017 година во СВР Струмица Ќ.М.(53) пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден околу 09,35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, ...

Огнена престрелка попладнево ја вознемири Македонија, има повредени (ФОТО)

Exclusive.mk - 11.08.2017

Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно лице со прострелна рана во градниот кош веднаш е пренесено во медицинскиот центар во Струмица.

Дрвокрадци прегазиле полицаец

Република - 11.08.2017

Вчера околу 01:00 часот, во с.Оризари, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес во рамки на активности за откривање и спречување на бесправно сечење дрва, се обиделе да сопрат товарно моторно возило натоварено со дрва, управувано ...

Полицаец пукал од службен пиштол во Струмица, двајца малолетници ранети

Нетпрес - 11.08.2017

Во петокот околу 12,40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово, полциски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото „опел фронтера“ со словенечки регистарски таблички управувано од 17-годишно ...

Во Струмица двајца повредени во полициска потера по крадци

Либертас - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

Обвинителството врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Канал5 - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Татко пријавил дека 19 годишно момче ја силувало неговата 13 годишна ќерка

А1 On - 12.08.2017

Ќ.М. (53) во секторот за внатрешни работи во Струмица пријавил дека вчера лицето Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата тринаесетгодишна ќерка. Истиот ден околу 9:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за ...

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

Скопје24 - 12.08.2017

Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден во 09.35 часот, 13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 ...

Крадел дрва, па удрил полицаец со камион...

Н.Македонија - 11.08.2017

Крадел дрва, па удрил полицаец со камион Ноќеска во с.Оризари, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес во рамки на активности за откривање и спречување на бесправно сечење дрва, се обиделе да сопрат товарно моторно возило ...

Режимската полицијата на Заев и Спасовски почна да пука врз малолетници: Во Струмица ранети деца на возраст од 16 и 17 ...

Маркукуле - 11.08.2017

Две деца на возраст од 16 и 17 години се ранети денеска во Струмица, откако во нив пукал полицаец. Едното момче е погодено во градниот кош, а другото во нога. Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната ...

Полицаец во Струмица пукал во малолетени крадци, едниот во критична состојба

еМагазин - 12.08.2017

Полициски службеници од СВР Струмица вчера околу 14 часот, по претходна пријава на телефонот 192 за обид за кражба во викенд куќа во близина на браната Мантово, на влезот во Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера со словенечки ...

ОЈО Струмица врши увид на местото каде полицаец застарела двајца малолетници

Република - 12.08.2017

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.