TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анкетата на Телма и МЦМС проектира победа на СДСМ на локалните избори

Телма - 13.09.2017

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телам и МЦМС, спроведена телефонски од „М Проспект“, во период од 4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници. За прв пат во сондирањата на јавното мислење на Телма и на МЦМС има ...

Анкета: Албанците позадоволни од новата Влада, отколку Македонците

Нова ТВ - 13.09.2017

Според резултатите на анкетата од МЦМС и Телма, објавена вечерва во емисијата „Топ тема“, на прашањето „дали сте задоволни од работата на Владата во првите 100 дена “, 58,9 отсто од граѓаните одговориле позитивно, 35 отсто одговориле негативно, а ...

Анкета на „Телма“ и МЦМС: Речиси 59 проценти од граѓаните задоволни од работата на Владата во првите 100 дена

Орбис - 13.09.2017

Речиси 59 проценти од граѓаните на Република Македонија се задоволни од работата на Владата во првите 100 дена, покажува најновата анкета на телевизија „Телма“ и Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС).

Високи 58,8% од граѓаните задоволни од новата Влада

МКД - 13.09.2017

По повеќе од десет години СДСМ е во благо водство пред ВМРО-ДПМНЕ, а Зоран Заев има повисок рејтинг од Никола Груевски, покажуваат резултатите од последната анкета на Телевизија Телма во соработка со МЦМС.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што ...

Курир - 13.09.2017

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДС и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за ...

Излегоа првите анкети, СДСМ води според МЦМС

Фактор - 13.09.2017

Политичките партии ги добија првите анкети во пресрет на локалните избори од кои можат да добијат увид за расположението на гласачкото тело. Во обемната анкета на МЦМС која е нарачана и објавена од Телма за прв пат по долги години СДСМ покажува ...

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 13.09.2017

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата Влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и телевизијата „Телма“.

(ВИДЕО) Анкета на МЦМС и Телма: СДСМ со 3% повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Либертас - 13.09.2017

Во рамки на вечерашното издание на Топ Телма објавени без резултатите на анкетата направена од страна на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Телма според кои СДСМ има за три проценти повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ.

Речиси 60 отсто од граѓаните се задоволни од новата Влада

Фокус - 13.09.2017

Според резултатите на анкетата на телевизија Телма, 58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада предводена од СДСМ. Процентот на незадоволните од Владата е 34,9, а останатите не сакале да дадат одговор.

Анкета на Телма: СДСМ за првпат со поголем рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 13.09.2017

Телевизија Телма денеска почна со објавување на анкетата спороведена во соработка со МЦМС за рејтинзите на политичките партии и лидери. Денеска беа објавени само дел од резултатите, односно дека за првпат по повеќе од десет години СДСМ има поголем ...

Анкета на Телма: 58,9 % од граѓаните задоволни од работата новата Влада

Стандард - 13.09.2017

Според резултатите на анкетата на телевизија Телма во соработка со МЦМС, 58,9% од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада. Процентот на незадоволните од Владата е 34,9, а останатите не сакале да дадат одговор.

Две анкети во ист ден покажаа стабилно водство на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 13.09.2017

Убедлива предност на ВМРО-ДПМНЕ со 26,9% пред СДСМ со 18,9% - ова се последните податоци од последната телефонска анкета на Институтот „Павел Шатев“ за тоа како размислуваат граѓаните во однос на престојните локални избори закажани за октомври.

Анкета на Институтот „Павел Шатев “

Канал5 - 13.09.2017

Доколку следната недела има избори, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 26,9 проценти, а за СДСМ 18,9 проценти од граѓаните . Ова го покажа најновата анкета на Институтот Павел Шатев. Според анкетата за ДУИ би гласале 4,3 а за Алијанса на Албанците 2,1 процент.

Кировски: За прв пат Груевски како лидер има понизок рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ како партија

Либертас - 13.09.2017

Добив еден тон пораки во Инбокс, кога ќе биде готова анкетата на Телма. Анкетата е готова и обемна, ќе биде презентирана во два дела среда и четврток. Од она што може да ви откријам е дека за прв пат по 11 години имаме нова политичка реалност во ...

Внимавајте: Криминалци лажно се претставуваат како анкетари

Скопје24 - 13.09.2017

Во скопската Општина Карпош или конкретно Карпош 3 и Карпош 4 во изминативе неколку денови интензивно се врши анкета во врска со локалните избори кои следуваат. Анкетата ја вршат навидум нормални анкетари кои доколку побарате уредно да се ...

Анкета на „Павел Шатев“: Доколку следната недела има избори граѓаните најмногу би гласале за ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 13.09.2017

Доколку би се одржале избори следната недела, 26,9% од испитаниците би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 18,9% од нив за СДСМ, дури 28,3% од анкетираните истакнале дека нема ниту да излезат да гласат.

ВМРО-ДПМНЕ со поголема доверба од СДСМ

Вечер - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ ужива поголема доверба кај гласачите од СДСМ во моментов, покажува новоспроведената анкета на институтот "Павел Шатев". На прашањето за кого би гласале доколку има избори следната недела, 26,9% од испитаниците се определиле за ВМРО-ДПМНЕ, ...

Анкета „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со огромна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Република - 13.09.2017

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија истражувања на јавното мислење на национално и на локално ниво, Институтот „Павел Шатев“ ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Курир - 04.10.2017

Доколку идната недела има избори, најголемата поддршка од граѓаните ќе ја добие ВМРО-ДПМНЕ. 28 проценти од испитаниците одговориле дека гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ, додека за СДСМ би гласале 17 отсто од анкетираните.

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со стабилна предност пред СДСМ

Курир - 13.09.2017

Според анкетата, ВМРО-ДПМНЕ e со стабилна предност пред СДСМ. На крајот на месец јули оваа година Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, која што прави анкети на редовна основа за потребите на ...

СДСМ води во анкетата на Телма и МЦМС

Локално - 14.09.2017

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ покажува новата анкета на Телма ио МЦМС, спроведена телефонски од “М Проспект”, во период од 4 до 11 август на репрезентативен примерок од 1005 испитаници. За прв пат во сондирањата на јавното мислење на Телма и на МЦМС има ...

Од ВМРО ДПМНЕ бараат предвремени парламентарни избори

Нова ТВ - 13.09.2017

ВМРО ДПМНЕ испровоцирани од анкетата која што беше објавена на ТВ Телма, преку соопштение вечерва побара од СДСМ и Зоран Заев да излезат на предвремени парламентарни избори. – Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со ...

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 13.09.2017

54,35 отсто од Македонците се задоволни од првите 100 дена на Владата, 40,22 отсто се незадоволни, додека кај Албанците 71,36 се задоволни.... Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, ...

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 13.09.2017

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар за меѓународна соработка .

58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада

Либертас - 13.09.2017

Според резултатите на анкетата на телевизија Телма, 58,9 отсто од граѓаните се задоволни од работата на новата Влада предводена од СДСМ. Процентот на незадоволните од Владата е 34,9, а останатите не сакале да дадат одговор.

За прв пат Груевски како лидер има понизок рејтинг од ВМРО-ДПМНЕ како партија

iPortal - 13.09.2017

Добив еден тон пораки во Инбокс, кога ќе биде готова анкетата на Телма. Анкетата е готова и обемна, ќе биде презентирана во два дела среда и четврток. Од она што може да ви откријам е дека за прв пат по 11 години имаме нова политичка реалност во ...

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Press24 - 13.09.2017

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

Анкета од МЦМС на Клековски: ВМРО-ДПМНЕ со голема предност пред СДСМ

Република - 13.09.2017

На крајот на месец јули оваа година ,Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) на политичкиот аналитичар Сашо Клековки, кој што прави анкети на редовна основа за потребите на Телма Телевизија, спроведе теренска анкета на 1.000 испитаници со ...

Брима Галуп: Рејтингот на Заев расте, а на Груевски паѓа

Слободен Печат - 12.09.2017

Според политичкиот барометар на Брима Галуп, во моментов има значајна промена во рејтингот на политичарите во Македонија. За првпат СДСМ како партија води пред ВМРО-ДПМНЕ и тоа со цели 2,6% од вкупниот електорат.

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

Мета - 13.09.2017

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев нека излезе на предвремени парламентарни избори, па да го видиме рејтингот

Фокус - 13.09.2017

По објавувањето на анкетата која што Телевизија Телма ја спроведе во соработка со М-Проспект и МЦМС, реагираше ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДС и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои ...

Анкета: 58,9 отсто од граѓаните задоволни од Владата, СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 14.09.2017

Речиси 60 отсто од граѓаните на Македонија се задоволни од работата на новата влада во првите 100 дена, покажува анкетата спроведена од Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и од телевизијата „Телма“.

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 13.09.2017

Телевизијата „Телма“ во својата емисија „Топ-тема“ ја објави последната анкета која покажува дека во пресрет на локалните избори СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи Македонскиот центар за меѓународна соработка.

(ВИДЕО) Анкета на МЦМС и Телма: СДСМ со 3% повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ

Локално - 13.09.2017

Во рамки на вечерашното издание на Топ Телма објавени без резултатите на анкетата направена од страна на Македонскиот центар за меѓународна соработка и Телма според кои СДСМ има за три проценти повисок рејтинг од ВМРО ДПМНЕ.

„Павел Шатев“: ВМРО- ДПМНЕ со убедлива предност пред СДСМ

Пулс24 - 13.09.2017

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

Либертас - 13.09.2017

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за ...

Анкета на „Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ

Сител - 13.09.2017

Во рамките на проектот „Избори 2017“ во кој ќе бидат спроведени и објавени серија на истражувања на јавното мислење како на национално, така и на локално ниво, Институтот Павел Шатев ја спроведе втората национална анкета на јавно мислење.

ВМРО-ДПМНЕ до СДСМ: Да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

МКД - 13.09.2017

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ ги повикува СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за ...

ВМРО-ДПМНЕ за анкетата на Телма: Заев да се охрабри и да излезе на парламентарни избори

Стандард - 13.09.2017

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ го повика СДСМ и Зоран Заев да излезат на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе го кажат своето мислење.

ВМРО-ДПМНЕ не и верува на анкетата на Телма

Макфакс - 13.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на анкетата на телевизија Телма со повик до СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои, според нив, граѓаните ќе кажат што мислат за расипничкото и неодговорно владеење на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде да ги расчистиме дилемите на предвремени парламентарни избори

Локално - 13.09.2017

Во врска со анкетата која што „Телма“ ја објави во соработка со „М-Проспект“ и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за ...

ВМРО-ДПМНЕ не и' верува на анкетата на Телма

Точка - 14.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на анкетата на телевизија Телма со повик до СДСМ и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат на предвремени парламентарни избори на кои, според нив, граѓаните ќе кажат што мислат за расипничкото и неодговорно владеење на СДСМ.