TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепти за природни, а ефикасни маски за лице за зимските денови

Gotvi.mk - 06.10.2017

Екстремно ниските температури, студениот ветер и отсуството на сонце во текот на зимските денови предизвикуваат кожата на лицето да стане побледа и да го изгуби свежиот младешки сјај. Покрај тоа, кожата ја губи влажноста и поради константното ...

Маската со мед, цимет и маслиново масло се бори против губењето на косата

Локално - 06.10.2017

Кога станува збор за справување со губење на косата, повеќето жени се подготвени да пробаат алтернативни методи со домашни лекови. Наместо да инвестирате во скапи производи, можете да пробате некои состојки во вашата кујна.