TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се огласи ВМРО-ДПМНЕ по видеото за Јохан Тарчуловски

Бизнис Вести - 12.10.2017

Ви го пренесуваме соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во целост: „Нути една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз кој ги очекува. СДС знаат дека ќе иззгубат убедливо како во општина Кисела Вода, ...

Профил Тарчуловски: Од воен злосторник до кандидат за градоначалник

Нова ТВ - 11.10.2017

Јохан Тарчуловски – водач на „Комитите“, хашки затвореник, пратеник, па кандидат за градоначалник на Кисела Вода. Со сиот негов „багаж“ од минатото, ВМРО-ДПМНЕ прво го стави на добитно место на парламентарните избори во декември минатата година, а ...

Туфекџиќ за Тарчуловски: Од докажан насилник таква изјава и се очекува

Фокус - 11.10.2017

За пратеничката Ивана Туфекџиќ, пратеникот и кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, не е колега, а неговата изјава дека ќе гради само за оние кои го гласале воопшто не е изненадување.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Тарчуловски е наместен и изваден од контекст, но не кажува како

Фокус - 11.10.2017

Според ВМРО-ДПМНЕ, видеото на кое јасно се гледа како нивниот кандидат за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, е местенка и извадено од контекст. -Ниту една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси ...

Тaрчуловски наместен и изваден од контекст, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 11.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ го нарече местенка и манипулација извадена од контекст видеото на кое кандидатот за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, им порачува на жителите во општината дека тие што ќе го изгласаат ќе добијат канализација, а другите ќе ...

Тарчуловски за скандалозната изјава: Не сум го видел видеото, не можам да коментирам

Фокус - 11.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски одби да ја коментира скандалозната изјава дадена на средба со граѓани, дека ќе им гради инфраструктура само на оние кои го гласале.

(ВИДЕО) Тарчуловски: Тие во Пржино и Црниче што нема да гласаат за мене, нема да добијат одвод и канализација

А1 On - 11.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски во разговор вели дека има одговорност за да изгради за луѓето од Припор и Драчево, а не за Пржино и Црниче каде што 90 отсто од луѓето биле против него.

(ВИДЕО) Мержаноски: Тарчуловски признава дека ги дискриминира граѓаните

А1 On - 11.10.2017

На видеото пред малку можевме да се увериме како кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски го замислува управувањето со општината и како преку лажни ветувања ги уценува граѓаните за гласови, рече Сашо ...

ВМРО-ДПМНЕ го правда Тарчуловски, бил наместен и изваден од контекст

Стандард - 11.10.2017

„Нути една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси СДСМ од огромниот пораз кој ги очекува. СДСМ знаат дека ќе изгубат убедливо како во општина Кисела Вода, така и во другите општини низ Република Македонија“, ...

Тарчуловски со витален проект за граѓаните на Кисела Вода: Помош кога е напотребна- 24 часовна служба за итни поправки ...

Курир - 11.10.2017

Во овој проект се предвидува, бесплатни ситни поправки да има во домот за пензионери кои живеат сами, како и во домот на најранливите жители на Кисела Вода. -24 ЧАСОВНА СЛУЖБА ЗА ИТНИ ПОПРАВКИ ВО ДОМОТ – ПОМОШ КОГА Е НАЈПОТРЕБНА.

Мержаноски: Тарчуловски призна дека е човек кој дискриминира (ВИДЕО)

Стандард - 11.10.2017

„На видеото пред малку можевме да се увериме како кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски го замислува управувањето со општината и како преку лажни ветувања ги уценува граѓаните за гласови.

Туфекџиќ за Тарчуловски: Од докажан насилник таква изјава и се очекува

Локално - 11.10.2017

За пратеничката Ивана Туфекџиќ, пратеникот и кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, не е колега, а неговата изјава дека ќе гради само за оние кои го гласале воопшто не е изненадување.

ВМРО-ДПМНЕ ЗА ВИДЕОТО СО ТАРЧУЛОВСКИ: Местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз

Фактор - 11.10.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека видеото на кое се гледа како нивниот кандидат за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски вели дека „тој што донел највеќе гласови, на тој ќе му се направи“, е местенка и извадено од контекст.

Тарчуловски за скандалозната изјава: Не сум го видел видеото, не можам да коментирам

Либертас - 11.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски одби да ја коментира скандалозната изјава дадена на средба со граѓани, дека ќе им гради инфраструктура само на оние кои го гласале.

(ВИДЕО) СКАНДАЛ со Тарчуловски: Тие во Пржино и Црниче што нема да гласаат за мене, нема да добијат одвод и ...

Локално - 11.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски во разговор вели дека има одговорност за да изгради за луѓето од Припор и Драчево, а не за Пржино и Црниче каде што 90 отсто од луѓето биле против него.

Скандалозна изјава: Нема да верувате што изјави Јохан Тарчуловски

Бизнис Вести - 11.10.2017

Канализација за Припор и Драчево кои ќе донесат највише гласови, а не на Црниче и Пржино што се 90% против мене! На интернет се појави снимка со кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, кој на средба со граѓани вели ...

„На ти, дај ми“ изјава на Тарчуловски

Макфакс - 11.10.2017

Во јавноста се појави снимка од средба со граѓани на кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на која тој порачува дека ако победи најмногу ќе направи за жителите на Припор и Драчево.

СДСМ: За тие што нема да гласаат за Трачуловски, нема канализација

Макфакс - 11.10.2017

Сашо Мержаноски, дел од изборниот штаб на кандидатот за градоначалник на Кисела Вода,го обвини ривалскиот кандидат Јохан Тарчуловски дека со своите изјави покажува дека политиките на поделби, протекции, непотизам со кои владееа 11 години – ќе ...

Тарчуловски со значаен проект за Кисела Вода: Помош кога е најпотребна- 24 часовна служба за итни поправки во домот

Нетпрес - 11.10.2017

Тарчуловски со витален проект за граѓаните на Кисела Вода: Помош кога е напотребна- 24 часовна служба за итни поправки во домот Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски продолжува со промоција на проектите кои се ...

AНКЕТА: Тесна разлика на кандидатите за градоначалник во Кисела Вода

Фактор - 10.10.2017

Според истражувањето на компанијата за истражување на јавното мислење Гаусс Полл, расположението на граѓаните во Општина Кисела Вода е скоро симетрично поделено за тоа на кој кандидат ќе му ја дадат довербата на претстојните локални избори.

Тарчуловски: Децата се на прво место во мојата програма!

Курир - 10.10.2017

-Ќе изградиме 2 нови детски градинки една во населба Расадник а друга во Драчево. Градинките ќе бидат опремени со специјализирани Сензор соби, за потребите на децата со пречки во развој и нивна полесна комуникација и интеграција.

Тaрчуловски наместен и изваден од контекст, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 11.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ го нарече местенка и манипулација извадена од контекст видеото на кое кандидатот за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, им порачува на жителите во општината дека тие што ќе го изгласаат ќе добијат канализација, а другите ќе ...

Еве што одговорил Тарчуловски за скандалозната изјава

Бизнис Вести - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски одби да ја коментира скандалозната изјава дадена на средба со граѓани, дека ќе им гради инфраструктура само на оние кои го гласале.

(ВИДЕО) ТАРЧУЛОВСКИ: Ќе се почне најпрво со тој што заслужил, тој што донел највeќе гласови

Фактор - 11.10.2017

Се појави снимка од средба со граѓани на кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на која тој порачува дека ако победи најмногу ќе направи за жителите на Припор и Драчево.

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Мержаноски: Тарчуловски призна дека е човек кој дискриминира, граѓаните на Црниче и Пржино не ...

Либертас - 11.10.2017

Прес конференција, Сашо Мержаноски, дел од изборниот штаб на кандидатот за градоначалник на Кисела Вода Скопје, 11.10.2017 На видеото пред малку можевме да се увериме како кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан ...

ВИДЕО Тарчуловски ветува водовод и канализација за тие што ќе му донесат најмногу гласови

Фокус - 11.10.2017

На средба со граѓани во Кисела Вода, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник, Јохан Тарчуловски, им ветува дека општината ќе инвестира прво онаму од каде што ќе добие најголема поддршка.

Тарчуловски вети 24 часовна служба за итни поправки во домот

Скопје инфо - 11.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски продолжува со промоција на проектите кои се од големо значење за граѓаните. Граѓаните на Кисела Вода ќе добиваат ќе имаат помош во било кој дел од денот или ноќта, во Кисела ...

И кандидатите за градоначалник во Кисела Вода во тесна трка, предност за кандидатот на СДСМ

МКД - 10.10.2017

Разликата во довербата на жителите на скопската општина Кисела Вода во однос на кандидатите за градоначалник на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е 2,6 проценти, што е во рамките на статистичка грешка на истражувањето.

Тарчуловски: Децата се на прво место во мојата програма!

Сител - 10.10.2017

Децата се нашето најголемо богатство, нашата гордост, нашата радост и нашата иднина. Сите деца имаат еднакви права и на сите треба да им се даде неопходната поддршка и да им се овозможат еднакви можности.

ВМРО-ДПМНЕ го правда Тарчуловски откако излезе видео со негова контроверзна изјава

Newsroom - 11.10.2017

Откако во јавноста излезе видео-снимка на која кандидатот за градоначалник на Кисела Вода Јохан Тарчуловски вели дека првенствено ќе работи за населбите од каде што ќе добие најмногу гласови, неговата партија ВМРО-ДПМНЕ излезе со соопштение дека ...

„На ти, дај ми“ изјава на Тарчуловски

Sky - 11.10.2017

Во јавноста се појави снимка од средба со граѓани на кандидатот за градоначалник на општина Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на која тој порачува дека ако победи најмногу ќе направи за жителите на Припор и Драчево.

Тарчуловски ветува проекти само за тие што гласале за него

Нова ТВ - 11.10.2017

Од СДСМ објавија видео на кое се гледа кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски како им ветува проекти на граѓаните од Припор и Драчево, на сметка на граѓаните од Пржино и Црниче, за време на собир во рамки на ...

Тарчуловски: Децата се на прво место во мојата програма! (видео)

Скопје инфо - 10.10.2017

Децата се нашето најголемо богатство, нашата гордост, нашата радост и нашата иднина. Сите деца имаат еднакви права и на сите треба да им се даде неопходната поддршка и да им се овозможат еднакви можности.

Тарчуловски ветува струја и вода само за тие што ќе гласаат за него (ВИДЕО)

+инфо - 11.10.2017

Првин тој што заслужил, тој што донел најмногу гласови на тој ќе му се направи. После ќе видиме дали има нешто за другите, вели Тарчуловски. Кандидатот за градоначалник на Кисела Вода од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на средба со граѓани им вели ...

СДСМ: За тие што нема да гласаат за Трачуловски, нема канализација

Sky - 11.10.2017

Сашо Мержаноски, дел од изборниот штаб на кандидатот за градоначалник на Кисела Вода,го обвини ривалскиот кандидат Јохан Тарчуловски дека со своите изјави покажува дека политиките на поделби, протекции, непотизам со кои владееа 11 години – ќе ...