TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Енрике се огради од потегот на бекот Жерард Пике

Алсат-М - 11.01.2017

Тренерот на Барселона, Луис Енрике се огради од потегот на бекот Жерард Пике кој се пожали на лошо судење на дуелот со Виљареал, а го оправда и отсуството на играчите на гала-вечерата на ФИФА во Цирих.

Барселона испрати јасна опомена до Пике, ќе видиме каков ќе биде одговорот од стоперот

Дерби - 11.01.2017

Жерард Пике предизвика голем немир во шпанската спортска јавност со зачестените критики кои ги испрати до судиите во Примера, потези со кои ја доведе во прашање работата на одговорните луѓе во Ла Лига и шпанската федерација.

Луис Енрике до Пике: Лесно е да плачеш и да се жалиш на судиските одлуки

Gol.mk - 11.01.2017

Жерард Пике беше најгласен против судиските одлуки за кои што вели биле на штета на неговата екипа. Тренерот на Барселона, Луис Енрике сепак не се согласува со начинот на кој што неговиот фудбалер се справи со целата ситуација и испрати мала критика ...

Барселона испрати јасна опомена до Пике, ќе видиме каков ќе биде одговорот од стоперот

Точка - 11.01.2017

Жерард Пике предизвика голем немир во шпанската спортска јавност со зачестените критики кои ги испрати до судиите во Примера, потези со кои ја доведе во прашање работата на одговорните луѓе во Ла Лига и шпанската федерација.

Луис Енрике „контра“ Пике: Најлесно е да се „плаче“

Екипа - 10.01.2017

Жерар Пике си создаде лоша навика по секој слаб резултат на Барселона вината да ја бара кај арбитрите. Судиите побараа дисциплинска постапка против дефанзивецот, а страстите се обдие да ги смири тренерот на Барса, Луис Енрике, признавајќи дека Пике ...

Судиите нанесоа двоен удар против Пике

Стандард - 10.01.2017

Здружението на професионалните судии во Шпанија ја испочитува заканата и денес поднесе две тужби против фудбалерот на Барселона, Жерард Пике, пријави Sport. Судиите се лути од остриот јазик на репрезентативецот спрема нив, откако неговите последни ...

Енрике за бојкотот на Барселона на церемонијата на ФИФА: Стојам зад играчите!

Стандард - 10.01.2017

Тренерот на Барселона, Луис Енрике ги заштити своите фудбалери кои ја бојкотираа синоќешната церемонија за доделување на наградите на ФИФА. Жерард Пике, Андрес Иниеста, Луис Суарез и Лионел Меси најдоа место во идеалниот тим на ФИФА, но претпочитаа ...

Луис Енрике го критикува Пике: Лесно е да се плаче!

Спортски - 11.01.2017

Жерард Пике често го крева гласот против арбитрите во Примера, а особено гласен во нападите беше после натпреварот со Виљареал кога ги обвини судиите дека ги оштетите Каталонците. Тренерот на Барселона, Луис Енрике сепак не се согласува со начинот ...

Најлесно е да се плаче и да се бара изговор

Вечер - 11.01.2017

Сепак, шпанските медиуми се убедени дека централниот дефанзивец ќе добие суспензија од најмалку три натпревари Сосема неочекувано, предводникот на каталонскиот гигант Барселона, Луис Енрике, не застана во одбрана на својот фудбалер, Жерард Пике.