TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хрватска: Човек загинал во сообраќајка враќајки се од хемотерапија

Слободен Печат - 12.10.2017

Кај местото Врановци во близина на Славонски Брод денес се превртел автобус кој превезувал ученици, откако во него влетал автомобил. Возачот на автомобилот загинал на местото на настанот, додека сите патници во автобусот се полесно повредени.

Хрватска: Се преврте автобус полн со деца (видео)

Канал5 - 12.10.2017

Во Хрватска во близина Славонски Брод се преврти автобус полн со деца. Загинал возачот на автобусот. Несреќата се случила во местото Врановци, пренесува „Index.hr”. Хрватскиот портал 24sata.hr наведува дека загинал возачот на автобусот, кој ...