TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецензија ZTE Blade V8 - Најевтиниот смартфон со дуо камера

Телефони.мк - 21.04.2017

ZTE е еден од најсимпатичните брендови кој во последно време не се труди премногу да се истакнува во премиум класата, но затоа пак си го најде своето место на пазарот исполнувајќи ги потребите на купувачите со помал буџет со одлично скроени ...

HTC „стисливиот“ телефон пристигнува наредниот месец

Smartportal - 21.04.2017

Во време кога хит кај сите производители е да се направи смартфон со што помала рамка околу дисплејот, HTC веројатно ќе оди по друг пат. Имено, наследникот на HTC One е потврдено дека ќе има технологија за препознавање на притисок од страните на ...

Смартфонот HTC U ќе пристигне на 16-ти мај

Денар - 21.04.2017

Компанијата „HTC“ со слоганот „Squeze for the brilliant U“ најави дека ќе претстави нов уред. Веќе од претходно беше познато дека смартфонот кој се развива под кодното име „Ocean“, најверојатно ќе се нарекува „HTC U“, a наводно ќе има и т.н.

Премиерата на интересниот HTC U ќе биде на 16 мај

Стандард - 20.04.2017

HTC официјално објави дека на 16 мај ќе одржи свој настан на кој ќе го видиме HTC U. Тој ќе има функција наречена Edge Sense која ќе работи преку сензори вградени во рамката околу телефонот.