TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички се справи со Куманово и закажа полуфинална пресметка со „соколите“

Gol.mk - 17.02.2017

Во третиот четвртфинале натпревар од Купот на Македонија, составот на Работнички го совлада Куманово со резултат од 87-81 и на тој начин закажа пресметка во полуфиналето со тимот на Карпош Соколи утре попладне.

Фени Индустри си ја заврши работата и како на тренинг го „збриша“ Охрид

Gol.mk - 17.02.2017

Домаќинот Фени Индустри е вториот полуфиналист на Лимак Купот на Македонија во кошарка, откако полесно од предвиденото го победи АБ Охрид со 112-69 (24-12, 28-19, 34-20, 26-18). Противник на тимот на Малинков во полуфиналето ќе биде поуспешниот од ...

„Соколите“ се мачеа против Вардар за пласман во Куп полуфиналето

Gol.mk - 17.02.2017

Кошаркарите на Карпош Соколи се првиот полуфиналист на ЛИМАК Купот на Македонија во кошарка, откако во денешното прво четвртфиналето во спортската сала „Јасмин“ го совлада тимот на Вардар со 92-84 (30-13, 23-24, 20-22, 19-25).