TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неовластено сликал полицајка – она што му го направи македонската полиција ќе го памети цел живот

Sky - 10.11.2017

Полициска станица Гевгелија поднесе кривична пријава против К. К. (47) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на лични податоци“. К.К. на 15.10.2017 година во Гевгелија, на улица „Маршал Тито“, во ...

Кривична пријава за полицаец од Гостивар

Сител - 09.11.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Г.М.(44) од Гостивар, полициски службеник во Полициска станица Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “употреба на исправа со ...

Кражба во Битола: Прво ги нападнале, па насилно им ги земале парите

Press24 - 09.11.2017

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против 34-годишниот Ф.С. и 36-годишниот З.Н., двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “разбојништво“.

На Фејсбук без одобрение објавил фотографија на полицајка

МКД - 10.11.2017

Полициска станица Гевгелија поднесе кривична пријава против К. К. (47) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на лични податоци. К.К. на 15 октомври во Гевгелија, на улица „Маршал Тито“, во близина на ...

Битолчани нападнати и ограбени во близина на нивниот дом

Шеталиште - 09.11.2017

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(34) и З.Н.(36), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “разбојништво“. Пријавените на 05.11.2017 година околу 20,30 часот, во Битола, ...