TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mладинското СП е атракција во Алжир: Македонските ракометари тренираа пред публика! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 18.07.2017

Македонската младинска репрезентација денес пристигна во Алжир каде од 18ти до 30ти јули ќе биде дел од Светското младинско првенство. Македонија ќе настапува во групата Ц, заедно со Шпанија, Тунис, Русија, Буркина Фасо и Бразил.

Талески: Можеме да го освоиме второто место во групата

Вечер - 18.07.2017

Избраниците на селекторот Илија Темелковски, денеска од 14. 00 часот играат против Русија, а во наредните денови во групната фаза ќе ги одмерат силите и со селкциите на Буркина Фасо, Тунис, Шпанија и Бразил Јуниорската ракометна репрезентација на ...

Младите го дишат алжирскиот воздух: Македонија го одржа првиот мундијалски тренинг(ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 17.07.2017

Македонската младинска репрезентација го одработи првиот тренинг во Алжир. Откако денес пристигнаа во африканската земја, младинците предводени од селекторот Илија Темелковски по официјалниот дочек од организаторот и краткиот одмор заминаа кон ...

Младинците се неуморни, вечерва ќе одржат тренинг

SportMedia - 17.07.2017

По долгиот пат од речиси осум часа, нашата младинска репрезентација пристигна во Алжир. Избраниците на селекторот, Илија Темелковски дури два и пол часа заглавиле на пасошока контрола за влез во оваа земја.

Темелковски: Индивидуалните игри на поединци не носат ништо, мора да играме тимски

24 Ракомет - 17.07.2017

Откако пред 15 години му го донесе најголемиот успех на македонскиот репрезентативен ракомет во младинските категории, Илија Темелковски, ќе се обиде и со оваа генерација на Талески, Кузмановски, Нелоски, да го повтори историскиот успех од ЕП во ...

Комплетен распоред на 1-то коло на јуниорското СП во Алжир

РК Металург - 17.07.2017

Утре стартува јуниорското СП во Алжир. Со мечевите од 1-то коло, утре стартува јуниорското СП во Алжир. За нас, секако, најважен е натпреварот на нашата репрезентација, која во 15 часот ќе се соочи со селекцијата на Русија.

Ракометарите денеска заминуваат во Алжир на СП, утре го играат првиот меч против Русија

24 Вести - 17.07.2017

Mладинската ракометна репрезентација на Mакедонија денеска заминува за Aлжир каде што ќе настапи на Cветското првенство. Селекцијата предводена од Илија Темелковски е максимално подготвена за предизвикот и најавува борба за што повисока позиција на ...

Младите ракометари отпатуваа за Алжир

Спортски - 17.07.2017

Младата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде по трет пат ќе учествува на младинското Светско првенство. На Мундијалот во Алжир, Македонија партиципира во Ц групата каде уште се и националните тимови на Русија, Шпанија, Тунис, Бразил и ...

Младинците стапнаа на алжирско тло (ФОТО)

24 Ракомет - 17.07.2017

По пет часа во воздух, младинската машка репрезентација на Македонија веќе е во Алжир. Избраниците на Илија Темелковски заминаа околу 10 часот од Скопје и со прелет преку Истанбул, пристигнаа во алжирската престолнина.

Димитриоски претпазлив: Да одиме чекор по чекор

24 Ракомет - 17.07.2017

Машката младинска репрезентација на Македонија од утре ја очекува настапот на Мундијалот во Алжир. Избраниците на Илија Темелковски одиграа два пријателски натпревари против Катар во пресрет на СП, а еден од најдобрите на тие дуели беше левото ...

Ракометарите заминаа за Алжир, од утре навиваме за успех на СП

Спортклуб - 17.07.2017

Младата машка ракометна репрезентација на Македонија отпатува за Алжир каде од утре ги стартува настапите на Светското првенство. Прв противник ни е Русија со која играме утре од 15 часот, а токму овој противник беше детално анализиран ред ...

Ракометните надежи тргнуваат кон светскиот врв...

Н.Македонија - 17.07.2017

Селекторот Темелковски во составот има и пет сениорски репрезентативци, со искуства од Лигата на шампионите, Регионалната лига, а и од сениорското СП. Прва цел на Македонија на јуниорското СП од утре во Алжир е пласман во осминафиналето, за што се ...

Филип Tалески: На хартија сме најталентирана генерација, да го покажеме тоа и на терен

Екипа - 17.07.2017

Машката младинска ракометна репрезентација на Македонија денеска заминува за Алжир каде од 18 до 30 јули ќе се одржи Светското првенство за играчи до 21 година. Македонија го почнува настапот на СП утре со дуелот против Русија, а противници на ...

Младите ракометари отпатуваа за Алжир, утре играат со Русија

Макфакс - 17.07.2017

Младата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија во Алжир третпат во својата историја ќе биде учесник на младинското Светско првенство, на претходните две учества во 1997 ...

Мундијалски предизвик: Младинците заминаа за Алжир (ФОТО)

24 Ракомет - 17.07.2017

Македонските младински репрезентативци летнаа за Алжир. Со прелет преку Истанбул, избраниците на Илија Темелковски се очекува да пристигнат околу 14-15 часот на африканскиот континент и да се подготват за првиот мундијалски предизвик, Русија.

Младите ракометари отпатуваа за Алжир, утре играат со Русија

Точка - 17.07.2017

Младата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија во Алжир третпат во својата историја ќе биде учесник на младинското Светско првенство, на претходните две учества во 1997 ...

Македонските јуниори го одработија последниот тренинг пред заминувањето за Алжир

РК Металург - 16.07.2017

Јуниорите максимално подготвени пред искушенијата во Алжир. Македонската јуниорска репрезентација го одработи последниот тренинг во салата “Автокоманда“ и стави крај на солидните подготовките за СП во Алжир.

Талески: Позрели сме, можеме да направиме многу повеќе

SportMedia - 16.07.2017

За дел од ракометарите, како Филип Талески, Филип Кузмановски, Марко Нелоски, Мартин Велковски, Мартин Томовски, Горан Крстевски, Никола Даниловски... Светското првенство во Алжир ќе биде последен настап во дресот на младинската репрезентација.

Одработен е последниот тренинг, следно е пат кон Алжир

Спортклуб - 16.07.2017

Младата машка ракометна репрезентација на Македонија ги заврши подготовките за настапот на Светското превнство во Алжир. Утрово беше одработен послендиот тренинг и сега треба да финишираа уште пакувањето за пат кон северот на Африка.

Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија)

Екипа - 16.07.2017

Младинската ракометна репрезентација на Македонија го одржа последниот тренинг во Скопје, пред утрешното заминување на Светското првенство во Алжир. Максимално фокусирани на претстојниот предизвик и желни за успех, Филип Талески, Филип Кузмановски и ...

МЛАДИТЕ СЕ ОДЈАВИЈА: За кого? За Македонија! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 16.07.2017

Со насмевки на лицата, во одлична атмосфера и со голема желба што подобро да се претстави Македонија на Светското првенство во Алжир, нашите младинци го завршија последниот тренинг во салата „Автокоманда“ пред стартот на вистинското.

Палевски: Русија е анализирана, се надевам на победнички старт во Алжир

24 Ракомет - 16.07.2017

Македонската младинска репрезентација денеска го одработи последниот тренинг пред утрешното заминување за Алжир. Избраниците на Илија Темелковски се уверени во своите квалитети, но не сакаат да се занимаваат со прогнози околу пласманот на Мундијалот.

Завршија подготовките, пред младинците мундијалски предизвик во Алжир (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.07.2017

Македонската младинска репрезентација ги заврши подготовките за Светското првенство во Алжир. Избраниците на Илија Темелковски утринава го одработија последниот тренинг пред заминувањето на мундијалот.

Јуниорите заминаа на СП во Алжир

Сител - 17.07.2017

ладата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија во Алжир третпат во својата историја ќе биде учесник на младинското Светско првенство, на претходните две учества во 1997 ...