TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марсениќ: Најтежок меч за нас сезонава

SportMedia - 17.02.2017

Македонскиот првак Вардар денеска се упати кон Унгарија каде што утре ќе се соочи против Пик Сегед во можеби и најважниот меч сезонава. Победата е единствената опција за нашиот тим кој со нови два бода ќе остане на лидерското место во групата Б и со ...

Пик Сегед засилен за дуелот со Вардар

Екипа - 17.02.2017

Екипата на Пик Сегед ќе биде значително засилена за утрешниот дуел од Лигата на шампионите против Вардар. Унгарскиот вицешампион ќе биде посилен за бразилскиот репрезентативец Тијаго Пјетруш, кој ги надмина проблемите со повредата и му се стави на ...

Марсениќ: Во Унгарија нè чека најтешкиот меч сезонава!

Gol.mk - 17.02.2017

Екипата на Вардар во наредното коло од Лигата на шампионите се соочува со најтешкиот предизвик во последните кола. Тоа е гостување кај ПИК Сегед, меч за кој и големиот борец, кружниот напаѓач Мијајло Марсениќ предупредува дека ќе биде најтежок ...

Борко двоцифрен, Кире заврши работа за едно полувреме

24 Вести - 17.02.2017

Кире Лазаров и Борко Ристовски имаа клучна улога во уште една победа на Барселона. Каталонската гордост славеше на гости кај кадетен Шафхаузен со 31:24, а македонскиот капитен постигна четири гола, сите во првото полувреме.

Марсениќ: Мораме да играме агресивно и умно

Вардар - 17.02.2017

Во лигата на шампионите секој натпревар е дерби, неизвесен до крај и секој бод е важен за натамошниот пласман. Но, саботниот дуел на Вардар во Сегед (17,30 ч.) може да биде и клучен за вардарци во борбата за освојување на првото место во Б групата ...

Пик Сегед се добива со памет

Идивиди - 17.02.2017

ПИК СЕГЕД – ВАРДАР Сабота, 17:30ч. Спортска сала во Сегед, Унгарија. Судии: Евгени Зотин и Николај Володков од Русија. Делегат: Антонио Гулао од Португалија. „Мора да бидеме паметни. Тие се добри во ситуација „еден на еден“, но ако одиграме добро во ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

Курир - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...

Барселона без проблем славеше над Шафхаузен

Спортклуб - 16.02.2017

Кире Лазаров заедно со Барселона стигна до 10. победа во 11 кола од ЛШ. Каталонскиот состав лесно славеше над Кадетен Шафхаузен со 24:31. Лазаров на денешниот дуел беше втор стрелец постигнувајќи 4 погодоци.

Борко брани, Барселона победува

Екипа - 16.02.2017

Кире Лазаров и Борко Ристовски со екипата на Барселона славеа победа на гостувањето во Швајцарија против Кадетен Шафхаузен со 24-31 во 11.натпревар од Лигата на шампионите. Борко Ристовски беше на голот на Барселона во текот целиот натпревар и ...

Борко повторно одличен, Барселона победнички помина и низ Шафхаузен

Gol.mk - 16.02.2017

Македонците Кире Лазаров и Борко Ристовски со Барселона ја продолжија победничката низа во Лигата на шампионите откако во рамки на 11. коло од А групата славеја на гостувањето во Швајцарија против тимот на Кадетен Шафхаузен со резултат од 24-31.

ФОТО: Кире и Борко со голема македонска поддршка во Шафхаузен

Gol.mk - 16.02.2017

Шпанскиот ракометен шампион Барселона со нашите интернационалци во своите редови, Кире Лазаров и Борко Ристовски во моментов го игра дуелот од 11. коло во А групата од Лигата на шампионите против Кадетен Шафхаузен.

Лазаров и Ристовски солидни, десетта победа за Барселона во ЛШ

Дерби - 16.02.2017

Ракометарите на Барселона остварија нова, овојпат рутинска победа во Лигата на шампионите. По жестоката битка со Веспрем, Кире Лазаров, Борко Ристовски и нивните соиграчи го совладаа Кадетен Шафхаузен со 31:24.

Кире и Борко ја „возеа“ Барселона до десетта победа во ЛШ

SportMedia - 16.02.2017

Ракометарите на Барселона ја остварија 10. победа во групата А од Лигата на шампионите. Тие пред мелку славеа на гостински терен кај Кадетен Шафхаузен со 31:24, а голем удел во тоа имаат и Македонците Кире Лазаров и Борко Ристовски.

Лазаров и Барса незапирливи, без проблем против Кадетен

24 Ракомет - 16.02.2017

Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров и неговата Барселона стигнаа до 10-тата победа во 11 кола од Лигата на шампионите. Каталонците славеа лесно на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен со 24:31.

Манасков налето во Веспрем?

Слободен Печат - 16.02.2017

Македонското репрезентативно крило Дејан Манасков најверојатно ќе се пресели во унгарскиот првак Веспрем, најавува доброинформираниот „Хнедболпланет“. Манасков на крајот од сезоната ќе се раздели од својот сегашен клуб, германскиот Рајн Некар Левен, ...

Трансфер-бомба, од следната сезона Дејан Манасков ќе го носи дресот на Веспрем?!

Република - 16.02.2017

Според специјализираната ракометна веб страница „Handball-planet“ македонскиот репрезентативец Дејан Манасков од следната сезона ќе настапува за Веспрем. Договорен е трансферот на нашето лево крило со новиот тренер на СЕХА-шампионот, Љубомир Врањеш ...

Дејан Манасков пред потпис со Веспрем

Телевизија Нова - 16.02.2017

Македонскиот ракометен репрезентативец Дејан Манасков следната сезона кариерата ќе ја продолжи во редовите на Веспрем. Ова информација ја пренесоа неколку балкански медиуми, но засега не е официјализирана од клубот или ракометарот.

Штербик: Сакаме да го победиме Сегед, важен е секој бод!

Gol.mk - 17.02.2017

Арпад Штербик е еден од најдобрите членови на Вардар на мечевите во Лигата на шампионите. Голманот брани одлично, на секој натпревар има двоцифрен број одбрани, а посакува таква партија и на наредниот меч во елитата против унгарски Пик Сегед.

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

А1 On - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...

Борко и Кире победнички низ Швајцарија

Вечер - 16.02.2017

Македонските ракометари Кире Лазаров и Борко Ристовски со Барселона славеа на гостувањето во Швајцарија против Кадетен Шафхаузен со 31:24, во рамките од 11. коло од Лигата на шампионите. Борко беше на голот на „каталонците" во текот целиот натпревар ...

Мораме да го победиме ПИК Сегед

Вечер - 17.02.2017

Во лигата на шампионите секој натпревар е дерби, неизвесен до крај и секој бод е важен за натамошниот пласман. Но, утрешниот дуел на Вардар во Сегед (17,30 ч.) може да биде и клучен за вардарци во борбата за освојување на првото место во Б групата ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

+инфо - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите. Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен ...

Борко и Кире победнички низ Швајцарија

Република - 16.02.2017

Македонските ракометари Кире Лазаров и Борко Ристовски со Барселона славеа на гостувањето во Швајцарија против Кадетен Шафхаузен со 31:24, во рамките од 11. коло од Лигата на шампионите. Борко беше на голот на „каталонците” во текот целиот натпревар ...

Штербик: Одиме на победа во Сегед, бодовите многу ни значат

МКД - 17.02.2017

Голманот на Вардар, Арпад Штербик знае дека тешко се победува на гостински терен кај ПИК Сегед, но „црвено-црните“ одат по целиот плен во Унгарија. Вардар во сабота со почеток од 17:30 му гостува на ПИК Сегед во многу важен меч од Лигата на ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

Телевизија Нова - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...

Штербик: Мора да победиме во Сегед

24 Ракомет - 17.02.2017

Во Лигата на шампионите секој натпревар е дерби, неизвесен до крај и секој бод е важен за натамошниот пласман. Но, саботниот дуел на Вардар во Сегед може да биде и клучен за вардарци во борбата за освојување на првото место во Б групата од лигата на ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

Сител - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...

Патот до Келн води низ Сегед: Вардар денеска на клучното гостување во ЛШ

Спортклуб - 18.02.2017

Првпат во својата историја, екипата на Вардар има можност да ја заврши групната фаза од Лигата на шампионите како првопласиран. Во моментов е лидер во својата група и до крајот на овој дел има релатино лесни натпревари, но клучниот меч го игра ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

Канал5 - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

Локално - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...

Лазаров и Ристовски дел од триумфот на Барселона над Шафхаузен

Lider - 17.02.2017

Шпанскиот ракометен првак Барселона ја забележа десеттата победа во Лигата на шампионите, откако синоќа на гостувањето во Швајцарија кај Кадетен Шафхаузен славеше со 31:24. Кирил Лазаров имаше четири реализации, а нова можност да биде на голот на ...