TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антиќ му посака добредојде на Елмас и му порача: Направи ги среќни фановите на Фенербахче со твојата игра! (ФОТО)

24Фудбал - 17.07.2017

Перо Антиќ му посака добредојде на својот сонародник Елиф Елмас и му испрати исклучително важна порака пред настапите во турскиот гигант. Младиот и суперталентиран македонски репрезентативец Елиф Елмас својата професионална фудбалска кариера ...

Антиќ со порака до Елмас: Направи ги среќни навивачите на Фенербахче, се гледаме во Истанбул (Фото)

Дерби - 17.07.2017

Големиот македонски талент, Елиф Елмас донесе одлука Турција, односно Истанбул и Фенербахче да бидат следната дестинација во својата кариера. Иако имаше многу понуди на своја адреса на крајот реши да му каже „да“ на гигантот и да го реализира овој ...

Еве како Елиф Елмас беше пречекан во Истанбул (Видео)

Спортклуб - 17.07.2017

Елиф Елмас во новата сезона ќе настапува за Фенербахче. Тој имаше неколку понуди од големи европски клубови ова лето, па одлучи да го замени Работнички со турскиот гигант. Бројни турски медиуми го проследија неговото доаѓање на аеродромот во ...

Антиќ до Елмас: Добредојде млад пријателе, се гледаме во Истанбул!

Gol.mk - 17.07.2017

Голем број на македонски спортисти го поздравуваат трансферот на нашата фудбалска надеж Ељиф Елмас во редовите на Фенербахче, а еден од нив е и европскиот шампион, Перо Антиќ. Поранешниот капитен на Македонија на својот Твитер профил му посака ...

Поради правилата на ФИФА, Елмас дури во јануари ќе може да дебитира за Фенер!

Gol.mk - 17.07.2017

Најнадежниот македонски фудбалер, Ељиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче. Сепак, 17-годишниот играч за врска, ќе мора да почека до јануари за да ...

Елмас пристигна во Истанбул

Слободен Печат - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас пристигна во Истанбул, каде што ќе треба да ги заврши последните формалности околу завршувањето на неговиот трансфер во редовите на тимот на Фенербахче.

Елмас слета во Истанбул за да потпише за Фенербахче

Шеталиште - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, пристигна во Истанбул за да го комплетира трансферот во елитниот состав на Фенербахче. 17-годишниот фудбалер кој уште на аеродромот беше пречекан од турските новинари, подоцна напиша на неговиот ...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

А1 On - 17.07.2017

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул каде ги средува последните детали пред да го стави потписот на договорот со турскиот ...

Турски медиуми: Елмас може да биде долгорочно решение за проблемите на Фенер во средниот ред (Видео)

SportMedia - 17.07.2017

Елиф Елмас може да биде долгорочно решение за проблемите на Фенербахче во средниот ред, а момчето кое се уште нема полни 18 години може да игра на неколку позиции на теренот, анализираат турските новинари.

Елмас пристигна во Истанбул, следува параф на договорот со Фенербахче (Видео)

Дерби - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски бисер, Елиф Елмас веќе донесе одлука за својата иднина и кариерата ќе ја продолжи во Турција. Неговата нова средина е гигантот Фенербахче и сега останува само да ги среди деталите, да ги мине предгледите и да стави секако ...

Елмас пристигна во Истанбул, на прегледи во Фенербахче

Екипа - 17.07.2017

Македонскиот суперталент Елиф Елмас пристигна на аеродромот во Истанбул, заедно со својот татко, и со агентот Никола Ѓошевски, кој го реализира овој мега-трансфер на фудбалерот на Работнички во турскиот гигант Фенербахче.

Елмас пристигна во Истанбул: Среќен сум што ќе играм за Фенербахче (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.07.2017

Големиот македонски талент, Елиф Елмас пристигна во Истанбул каде беше пречекан од турските медиуми кои будно го следат неговиот трансфер во Фенербахче. 17-годишниот Елиф Елмас пристигна во Истанбул каде наскоро ќе го комплетира трансферот во ...

Фудбалскиот бисер Елмас пристигна во Истанбул

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас вечерва пристигна во Истанбул. Талентираниот 17-годишен фудбалер, во новата сезона ќе го носи дресот на турскиот гигант Фенербахче. Иако уште е тинејџер, Елмас веќе има настап и за сениорската селекција на ...

ВИДЕО: Елмас „слета“ во Истанбул, веднаш даваше изјави!

Gol.mk - 17.07.2017

Елиф Елмас, младинскиот репрезентативец на Македонија пристигна во Истанбул каде ќе потпише договор со екипата на Фенербахче. Елмас пристигна на аеродромот, а го пречекаа турски новинари кои бараа изјави од Македонецот.

Елиф Елмас потпишува за Фенербахче, и Перо Антиќ има улога во трансферот

24Фудбал - 16.07.2017

Големиот македонски талент, Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Фенербахче, според турските медиуми и Перо Антиќ кој настапува за кошаркарскиот тим на овој клуб помогнал да се реализира зделката.

Позната е новата средина на нашиот репрезентативец: Елмас договори трансфер во Фенербахче!

Дерби - 16.07.2017

Големиот македонски фудбалски талент и репрезентативец, Ељиф Елмаз во иднина ќе го носи дресот на турскиот гигант Фенербахче. Ова го најавуваат медиумите од оваа земја со што се чини конечно е решена дилемата околу новата средина на офанзивниот ...

Елмас во соблекувалната полна со ѕвезди: Камени, Валбуена, Ван Перси, Ван дер Вил...

Gol.mk - 16.07.2017

Новиот тренер на Фенербахче, Ајкут Кочаман на располагање ќе има супер-тим за да ја врати титулата во Суперлигата на Турција во азискиот дел на Истанбул. Фенер во преодниот рок доведе две големи засилувања, Камерунецот Идриз Камени и Французинот ...

Романтичарот Елиф Елмас се договори со Фенербахче

Спортклуб - 16.07.2017

Македонскиот фудбалер, 17 годишниот Елиф Елмаз, се договори со Фенербахче, и од следната сезона тој ќе настапува за клубот од Истанбул. Тој наскоро ќе влезе во полнолетство по што ќе може да потпише професионален договор со турската екипа.

„Хуријет“: Ељиф Елмас потпиша за турскиот гигант Фенербахче!

Gol.mk - 16.07.2017

Според тиражниот турски весник „Хуријет“ македонсиот талент Ељиф Елмас потпиша договор со турскиот Фенербахче. 17-годишниот Елмас заедно со неговото семејство ги договори сите детали со вториот најтрофеен турски тим на сите времиња и младинскиот ...

Елиф Елмас потпиша за Фенербахче!

Екипа - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски суперталент Елиф Елмас потпиша договор со турскиот гигант Фенербахче. Тој одлучи да ја прифати понудата на Фенер, покрај многуте што стигнаа на негова адреса во овој летен преоден рок.

Елмас ќе може да дебитира за Фенербахче дури во јануари?!

Република - 17.07.2017

Најнадежниот македонски фудбалер, Елиф Елмас, синоќа пристигна во Инстанбул, каде во наредните денови треба ќе го официјализира трансферот во турскиот гигант, Фенербахче. Сепак, 17-годишниот играч за врска, ќе мора да почека до јануари за да ...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

+инфо - 17.07.2017

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче.

И Фенербахче загриза за македонската фудбалска надеж, Ељиф Елмас

Gol.mk - 16.07.2017

Ељиф Елмас, еден од најнадежните македонски фудбалери е нова мета на турскиот гигант, Фенербахче, денес откриваат тамошните медиуми. Според истите, овие дена на дневен ред кај раководството на Фенербахче ќе биде трансферот на нашиот репрезентативец, ...

Елиф Елмас пристигна во Истанбул (видео)

Република - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски вундернкинд Елиф Елмас доцна синоќа пристигна на аеродромот во Истанбул, заедно со својот татко, и со агентот Никола Ѓошевски, кој го реализира овој мега-трансфер на играчот на Работнички во турскиот гигант Фенербахче.

Елмас пристигна во Истанбул да го комплетира трансферот во Фенербахче (ВИДЕО)

МКД - 17.07.2017

Големиот македонски талент, Елиф Елмас пристигна во Истанбул каде беше пречекан од турските медиуми кои будно го следат неговиот трансфер во Фенербахче. 17-годишниот Елиф Елмас пристигна во Истанбул каде наскоро ќе го комплетира трансферот во ...

Елиф Елмас се сели во Фенербахче, ургирал и Перо Антиќ

МКД - 16.07.2017

Големиот македонски талент, Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Фенербахче, според турските медиуми и Перо Антиќ кој настапува за кошаркарскиот тим на овој клуб помогнал да се реализира зделката.

Елиф Елмас се договори со Фенербахче

Вечер - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски талент, Елиф Елмаз (17), од екипата на Работнички направи трансфер во турскиот гигант Фенербахче, и од следната сезона тој ќе настапува за клубот од Истанбул. Тој наскоро ќе влезе во полнолетство по што ќе може да потпише ...

Елиф Елмас го одбра Фенербахче!

SportMedia - 16.07.2017

Досегашниот фудбалер на Работнички, Елиф Елмас потпиша договор со турскиот гигант Фенербахче. Тој одлучи да ја прифати понудата на „Фенер“, покрај многу други кои што стигнаа на негова адреса во овој летен преоден рок.

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

Курир - 17.07.2017

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул каде ги средува последните детали пред да го стави потписот на договорот со турскиот ...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

Канал5 - 17.07.2017

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул каде ги средува последните детали пред да го стави потписот на договорот со турскиот ...

Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче, веќе пристигна во Турција

Телевизија Нова - 17.07.2017

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул каде ги средува последните детали пред да го стави потписот на договорот со турскиот ...

Елмас пристигна во Истанбул – потпишува за Фенербахче

Спортски - 17.07.2017

Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул, а денес треба да го комплетира трансферот и да стави потпис на договорот со ...

Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче

Таратур - 17.07.2017

Големиот македонски фудбалски талент Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул, а денес треба да го комплетира трансферот и да стави потпис на договорот со ...

Елиф Елмас кариерата ја продолжува во Фенербахче

ТВ21 - 17.07.2017

Големиот талент на македонскиот фудбал Елиф Елмас кариерата ќе ја продолжи во Турција како играч на Фенербахче. Македонскиот репрезентативец од синоќа е во Истанбул каде ги средува последните детали пред да го стави потписот на договорот со турскиот ...