TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адидас ја претстави најчеканата топка

365 - 10.11.2017

Спортскиот гигант Adidas ја претстави официјалната топка со која ќе се игра на Светското првенство во фудбал во 2018 година во Русија. Дизајнот на Телстар 18 (така е наречена) оддава почит на култната класична топка со која се играле натпреварите ...

Претставена новата мундијалска топка „Телстар 18“

Gol.mk - 10.11.2017

Германската компанија за спортска опрема „Адидас“ ја претстави официјалната топка за Светското фудбалско во Русија – „Телстар 18“. Оригиналната топка „Телстар“ е кратенка од „star of televison“ и не навраќа на Мундијалоот во Мексико во 1986 година.

Погледнете ја официјалната топка за Светското првенство

СуперСпорт - 09.11.2017

ФИФА ја претстави официјалната топка која ќе се тркала на терените во Русија за време на Светското првенство. Топката го носи името Телстар 18 а е официјално производство на Адидас. Оваа топка е наследник на топката со која се играше Мундијалот во ...

Адидас ја претстави топката за Светското првенство, дизјанот потсетува на тој од 1970

А1 On - 09.11.2017

Адидас ја претстави официјалната топка што ќе биде користена за време на Светското првенство во фудбал кое што ќе се игра во Русија следната година. Топката е редизајн на класичната топка користена на Светското првенство во 1970 година.

Претставена официјалната топка за СП 2018 во Русија – Телстар 18

Екипа - 09.11.2017

„Адидас“ на светот му ја претстави официјалната топка за Светското фудбалско првенство што ќе се одржи наредното лето во Русија – „Телстар 18“. Топката за СП 2018 е креирана по примерот на првата „Телстар“ топка на „Адидас“ користена во 1970 година ...

На Светското првенство во Русија ќе се игра со редизајнирана топка од 70-те

Популарно - 09.11.2017

Првата официјална фотографија од топката со која ќе се игра на Светското првенство следното лето во Русија, се појави на официјалните мрежи. Најдобрите светски фудбалски селекции ќе играат со редизајнирана топка под името „Телстар“, со која се ...

ФОТО: „Убавицата“ за Русија 2018 година излезе на виделина

Спортклуб - 09.11.2017

Објавени се првите фотграфии од официјалната топка на идниот Мундијал, кој ќе се одржува догодина во Русија. „Адида“ на светот му ја претставил новата топка „Telstar 18“ или како што ја нарекуваат „првата ѕвезда на Мундијалот“.

Адидас со ретро-топка на СП 2018

Макфакс - 09.11.2017

ФИФА и „Адидас“ ја покажаа топката со која најдобрите фудбалери на светот ќе се борат на Светското првенство во Русија, и според најавите се работи за ретро-дизајн кој наликува на топките од 1970-тите.

Адидас ја претстави топката за СП Русија 2018

Алфа - 09.11.2017

Производителот на спортска опрема „Адидас“ ја претстави топката со која ќе се играат натпреварите на Светскиот шампионат во Русија. Станува збор за „Телстар 18“ моделот кој што е реконструкција на ретро топките со истото име со кои се играа ...

Адидас ја претстави мундијалската топка за Русија 2018 (Фото)

SportMedia - 09.11.2017

Познатиот производител на спортска опрема „Адидас" ја претстави мундијалската топка за Русија 2018 година. Фудбалот изгледа одлично, а именуван е како модел „Телстар 18“ и со него ќе се играат натпреварите идната година на СП.

Официјално: Ова е топката со која ќе се игра Мундијалот во Русија (Фото)

Спортски - 09.11.2017

Се појавија првите слики од топката со која ќе се игра Мундијалот во Русија наредното лето. Собирот на најдобрите светски репрезентации кој ќе се одржи во Русија наредната година ќе се игра со топката под името „Теистар“, топка со кои се играат ...

Ќе биде ли (не)популарна како Џабулани? Претставена мундијалската топка за СП во Русија (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2017

Како и што беше најавено, на најголемиот фудбалски фестивал, Светското првенство во Русија на лето ќе се игра со реинкарнирана и сега унапредена фудбалска топка под името „Телстар“, со која се играа Мундијалите во 1970 и 1974 година.

Претставена топката со која ќе се игра на Мундијалот во Русија (фото)

Newsroom - 09.11.2017

На интернет се појавија првите фотографии од официјалната топка, со која ќе се игра на Светското првенство во Русија следната година. Турнирот на кој ќе учествуваат најдобрите светски фудбалски селекции ќе се игра со „реинкарнација“ на топката со ...

Адидас ја претстави топката за Светското првенство, дизјанот потсетува на тој од 1970

Орбис - 09.11.2017

Адидас ја претстави официјалната топка што ќе биде користена за време на Светското првенство во фудбал кое што ќе се игра во Русија следната година. Топката е редизајн на класичната топка користена на Светското првенство во 1970 година.

На Светското првенство во Русија ќе се игра со редизајнирана топка од 70-те

Република - 10.11.2017

Првата официјална фотографија од топката со која ќе се игра на Светското првенство следното лето во Русија, се појави на официјалните мрежи. Најдобрите светски фудбалски селекции ќе играат со редизајнирана топка под името „Телстар“, со која се ...

Адидас со ретро-топка на СП 2018

Вечер - 09.11.2017

ФИФА и „Адидас“ ја покажаа топката со која најдобрите фудбалери на светот ќе се борат на Светското првенство во Русија, и според најавите се работи за ретро-дизајн кој наликува на топките од 1970-тите.

Адидас ја претстави топката за Светското првенство, дизјанот потсетува на тој од 1970

Локално - 09.11.2017

Адидас ја претстави официјалната топка што ќе биде користена за време на Светското првенство во фудбал кое што ќе се игра во Русија следната година. Топката е редизајн на класичната топка користена на Светското првенство во 1970 година.

Адидас со ретро-топка на СП 2018

Sport M - 10.11.2017

ФИФА и „Адидас“ ја покажаа топката со која најдобрите фудбалери на светот ќе се борат на Светското првенство во Русија и според најавите се работи за ретро-дизајн кој наликува на топките од 1970-тите.

Со оваа топка ќе се игра СП во Русија

Сител - 10.11.2017

ФИФА и „Адидас“ ја покажаа топката со која најдобрите фудбалери на светот ќе се борат на Светското првенство во Русија и според најавите се работи за ретро-дизајн кој наликува на топките од 1970-тите.

Претставена мундијалската топка „Телстар“

Шеталиште - 10.11.2017

ФИФА и „Адидас“ ја покажаа топката со која најдобрите фудбалери на светот ќе се борат на Светското првенство во Русија и според најавите се работи за ретро-дизајн кој наликува на топките од 1970-тите.