TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Варди добил смртни закани по отказот на Раниери

24Фудбал - 21.03.2017

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди открива дека добил смртни сакани по сториите на медиумите дека тој и дел од играчите се виновни за отказот на Клаудио Раниери Фудбалскиот свет беше разочаран кога во февруари „Лисиците“ му врачија отказ на Клаудио ...

Врската на релација Тухел – Арсенал: Има ли позитивен став на обете страни?!

Спортклуб - 20.03.2017

Како бомба во неделата одекна веста дека Томас Тухел на лето ќе ја преземе клупата на Арсенал наместо Венгер, но од следниот ден тоа го демантираа од двете адреси, од Лондон и Дортмунд. Најнапред лоднските „Топчии“ соопштија дека не донеле одлука ...

Жиру откри каков став имаат играчите на Арсенал за иднината на Венгер

Дерби - 20.03.2017

Позицијата на Арсен Венгер на клупата на Арсенал е се позагрозена по неговиот неуспех да го задржи тимот во топ 4 во Премиер лигата. Договорот на тренерот на „топчиите“ истекува на крајот на сезоната и се понеизвесно дали ќе добие понуда за ...

Мурињо: Знаете како Баерн секоја година ја освојува титулата? Го купува најдобриот играч на Дортмунд

24Фудбал - 20.03.2017

Жозе Мурињо вели дека клубовите од Англија имаат голема финансиска моќ па невозможно е да се доминира како што тоа го прави Баерн Минхен во Германија Португалецот во разговор со Франс Фудбал вели дека тешко може да го повтори успехот на Сер Алекс ...

Озил си ги пакува куферите, заминува од Арсенал

Екипа - 20.03.2017

Месут Озил нема намера да потпише договор со Арсенал дури и доколку бидат прифатени неговите финансиски барања, откако германскиот ас се разочарал од управата на клубот и нејзините сомнежи дека тој не играл на последните натпревари поради повреда.

И ВО РЕМИ ЗАДОВОЛЕН: Гвардиола среќен со бодот против Ливерпул

Телеграф - 20.03.2017

За менаџерот на Манчестер сити вчерашниот ден бил еден од најсреќните Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека е многу задоволен по нерешениот резултат во дербито со Ливерпул. Овие две екипи во рамки на 29.

Мурињо објасни зошто никој не може да доминира во Премиер лигата

Дерби - 20.03.2017

Трофејниот португалски стратег, Жозе Мурињо објасни зошто ниту една екипа не може да доминира во Премиер лигата, односно тоа да го прави година по година, сезона по сезона. Актуелниот предводник на Манчестер Јунајтед направи споредба со Бундеслигата ...

Крунски доказ кој покажува дека Венгер останува во Арсенал и следната сезона

Спортклуб - 20.03.2017

Се поизвесно е дека Арсен Венгер ќе остане на клупата на Арсенал и следната сезона. Иако навивачите ангажираа и авиони кои прелетуваа со пораки за Венгер да го напушти кормилото на тимот, францускиот стручњак останува на чело на Арсенал.

Арсенал му нуди на Венгер нов договор, бесните навивачи најавуваат бојкот на натпреварите

Спортклуб - 20.03.2017

Тешко е да се биде навивач на Арсенал во 2017. година. Во само последните месец и пол „топчиите“ собраа повеќе порази отколку во последните година дена, протестите на навивачите се се погласни, барањата за смена на Арсен Венгер се се помасовни и ...

Арсенал се огласи за наследникот на Венгер

Дерби - 20.03.2017

Премиерлигашот Арсенал повеќе од две децении го нема променето стратегот или поконкретно Арсен Венгер е човекот кој е виновен за сите успеси и неуспеси на „топчиите“. Токму неуспесите во последно време му донесоа негативен публицитет кај дел од ...

Видео: Гвардиола + Клоп = комедија!

Спортски - 20.03.2017

Пеп Гвардиола и Јирген Клоп беа во центарот на вниманието за време на дербито помеѓу Сити и Ливерпул, и со право, бидејќи и покрај аут линијата беше многу инетресно. Погледнете како изгледа кога Гвардиола ќе тргне да се поздрави со Клоп …вистинска ...

Венгер ќе остане, Санчез и Озил заминуваат?!

СуперСпорт - 20.03.2017

Иако медиумите го поврзуваат Тухел со Арсенал, тоа би можело да биде од 2018-та година. Венгер сака да остане, тоа веќе се знае. Договорот е тука, а тој сака само една година, наместо две.

Мурињо не знае да седи мирен, Јунајтед е заинтересиран за две ѕвезди!

СуперСпорт - 20.03.2017

Неколку шпекулации се појавија вчера и поврзуваат некои играчи со Јунајтед. Тие велат дека Мурињо е заинтересиран за Лукаку и сака да го донесе од Евертон. Играчот сака да игра фудбал во европските натпреварувања и би можел да биде замена за ...

Арсенал не е заинтересиран за Тухел!

СуперСпорт - 20.03.2017

Арсенал ги отфрли шпекулациите дека сакаат да го донесат тренерот на Дортмунд, Тухел на местото на Венгер. Медиумите од Германија наведуваат дека Арсенал не е заинтересиран за Тухел. Арсенал најверојатно ќе се согласи да му го продолжи договорот на ...

Венгер ќе остане, но Озил и Санчез ќе си заминат!?

Спортклуб - 20.03.2017

Иако медиумите Томас Тухел го поврзуваат со клупата на Арсенал, тоа би можела да биде приказна за летото 2018. година. Чилеанецот е на излезни врати, дали и Германецот донесе конечна одлука? Арсен Венгер сака да остане, тоа сега повеќе не е спорно.

Менаџерското столче за Тухел

Вечер - 20.03.2017

Поради очајните резултати во актуелната сезона, Арсенал планира да ја прекине соработката со францускиот стручњак, Арсен Венгер, кој за неколку дена ќе го открие следниот чекор во неговата менаџерска кариера Поголемиот дел од англиските медиуми се ...

Арсенал го демантира „Билд“: Не сме имале контакт со Тухел

24Фудбал - 20.03.2017

Арсенал ги негира информациите кои дојдоа од Германија дека тие го контактирале тренерот на Борусија Дортмунд, Томас Тухел како можен наследник на Арсен Венгер. Престижниот германски весник „Билд“ објави дека претставници на Арсенал биле во контакт ...

Венгер донел одлука за неговата иднина, Арсенал му работи зад грб

Дерби - 20.03.2017

Францускиот стручњак, Арсен Венегр од 1996 година е на чело на Арсенал, но таа негова приказна со премиерлигашот од Лондон е пред самиот крај и се чини дека е прашање на време кога истата официјално ќе заврши.

Венгер ги разочара навивачите на Арсенал уште еднаш

Локално - 20.03.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е подготвен да разочара многумина фанови на “топџиите” во наредните денови. Во текот на викендот францускиот специјалист објави дека донел одлука за својата иднина на “Емирати”, а според англиските медиуми, тој ...

„Билд“ тврди, Арсенал имал контакт со Тухел, Венгер заминува

24Фудбал - 20.03.2017

Престижниот германски весник пишува дека Арсенал имале контакт со Томас Тухел кој сакаат да биде наследникот на Арсен Венгер. Актуелниот договор на Венгер со Арсенал истекува по крајот на оваа сезона и нејасно е дали ќе стави потпис на нов.

Арсенал тргна по Тухел, Венгер е на заминување

Екипа - 20.03.2017

Арсенал веќе донел одлука за разделба од Арсен Венгер по завршувањето на сезонава и почнал разговори за да го доведе на менаџерската функција сегашниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел.

Изненадување! Венгер сака да остане во Арсенал

Стандард - 20.03.2017

Доста голем дел од навивачите на Арсенал сигурно ќе останат незадоволни од веста дека Арсен Венгер одлучил да остане во клубот и наредната сезона. Барем тоа го тврди неговиот колега Тони Пулис, цитиран од весникот „Сан“.

Германски „Билд“ го објави наследникот на Венгер

SportMedia - 20.03.2017

Арсен Венгер ја одработува својата последна година од договорот со Арсенал. Иако Французинот и натаму молчи околу неговите планови со „топчиите“, германски „Билд“ веќе го објави името на неговиот наследник.

„Билд“ тврди: Се тресе тлото во Германија – Арсенал го побара Томас Тухел

Спортски - 20.03.2017

Само што се доби впечаток дека сагата е завршена со информацијата дека Арсен Венгер ќе остане глув на навивачките протести и ќе го води Арсенал и во следната сезона, неколкучасовниот мир беше разбиен од германски „Билд“, еден од најдоверливите ...

Германски „Билд" го објави името на наследникот на Венгер

Точка - 20.03.2017

Ако може да им се верува на новинарите на германски „Билд“, тогаш Арсенал следната сезона ќе има нов тренер. По крајот на сезоната истекува договорот на Арсен Венгер со „Топчиите“, а засега не е соопштено дали после 19 години францускиот стратег ќе ...

Мурињо објасни зошто никој не може да доминира во Премиер лигата

Точка - 20.03.2017

Трофејниот португалски стратег, Жозе Мурињо објасни зошто ниту една екипа не може да доминира во Премиер лигата, односно тоа да го прави година по година, сезона по сезона. Актуелниот предводник на Манчестер Јунајтед направи споредба со Бундеслигата ...

„Билд“ пренесува, Арсенал најде нов тренер!

СуперСпорт - 20.03.2017

Како што доверливиот германски весник пишува, Топџиите контактирале германски стратег, околу преземање на работата на Емирати. Арсен Венгер е во последната година од договорот, наводно донесе одлука, медиумите пренесоа дека ќе потпише продолжување ...

Арсенал му нуди на Венгер нов договор, навивачите најавуваат бојкот на натпреварите

БркајРабота - 20.03.2017

Иако Арсенал на последните девет натпревари загуби дури шестпати, меѓу кои и 5:1 од Баерн Минхен во ЛШ, како и од Челзи и Ливерпул по 3:1 сепак челниците на клубот сакаат да го обноват договорот со актуелниот тренер Венгер.

Арсенал се огласи за наследникот на Венгер

Точка - 20.03.2017

Премиерлигашот Арсенал повеќе од две децении го нема променето стратегот или поконкретно Арсен Венгер е човекот кој е виновен за сите успеси и неуспеси на „топчиите“. Токму неуспесите во последно време му донесоа негативен публицитет кај дел од ...

Пеп и Јирген – доказ за фер-плеј тренери, кои не мора да војуваат (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Денешното дерби во Англија помеѓи Манчестер Сити и Ливерпул, кое заврши без победник (1:1), беше одбележан и со еден тренерски трик на Гвардиола. Познато е дека Пеп и Јирген се големи пријатели, а формално и поранешни играчи, Нивните гестикулации ...

Венгер е можеби виновен за се во Арсенал, но не и за ова (Фото)

Спортклуб - 19.03.2017

Ситуацијата во Арсенал е помалку тензична, фановите на Арсенал на вчерашното гостување на „Хоторс“ кај ВБА, каде меѓу останатото беа и поразени, порачаа дека за Венгер времето е завршено и дека тој мора по секоја цена да си оди.

Арсенал веќе го контактирал „наследникот“ на Венгер?

Спортклуб - 19.03.2017

Се е веќе јасно, на Венгер деновите му се одброени во Арсенал, а со денови се шпекулира за новото тренерско име на „Емирати“. Дел од имињата кои циркулираа околу Арсенал беа Диего Симеоне, Сампаоли од Севилја, Масимилијано Алегри од Јувентус, а од ...

„Билд“ тврди дека Арсенал имале контакт со Тухел, клубот демантира

МКД - 20.03.2017

Германскиот весник „Билд“ тврди дека претставници на Арсенал се сретнале со Томас Тухел во кого гледаат замена за Венгер, но од клубот од Северен Лондон ги демантираат таквите написи. Арсенал ги негира информациите кои дојдоа од Германија дека тие ...

Гвардиола и Клоп „во клинч“ – лекција за Конте и Мурињо

Екипа - 19.03.2017

Максимално возбудливо беше денешното дерби меѓу Манчестер сити и Ливерпул што заврши 1-1, а и двата тима пропуштија по неколку стопроцентни шанси за да стигнат до цел плен. Фантастична битка се водеше на теренот, а интересно беше и крај ...

Арсенал реши, Венгер на крајот од сезоната си оди од Лондон

Република - 20.03.2017

Арсенал веќе донел одлука за разделба од Арсен Венгер по завршувањето на сезонава и почнал разговори за да го доведе на менаџерската функција сегашниот тренер на Борусија Дортмунд, Томас Тухел.

По над 20 години во Арсенал, ова е последната сезона за Венгер?

Нова ТВ - 19.03.2017

Веќе 21 година е на чело на англискиот фудбалски гигант Арсенал, и тековната сезона може да му е последната на Арсен Венгер во англиската Премиер Лига. По вчерашниот пораз од 3-1 на гостински терен против Вест Бромвич Албион, Арсенал ја доживеа ...

Дали фудбалерите на Лестер навистина го бојкотираа Раниери?

СуперСпорт - 19.03.2017

Откако Клаудио Раниери е избркан од Лестер, сеуште актуелниот англиски шампион реди победа за победа. Лисиците беа во неверојатна, повеќемесечна криза во кое време не постигнаа гол на десет натпревари по ред, но откако харизматичкиот италијански ...

Очајни вести за Арсенал и Санчез!

СуперСпорт - 19.03.2017

Чилеанецот доби лоши вести, дали можеби веќе се прости од Арсенал?! Алексис Санчез во саботата можеби го одигра и последниот натпревар во дресот на Арсенал, затоа што лекарските прегледи покажаа дека има сериозна повреда на зглобот.

Мурињо откри колку планира да остане во Јунајтед!

СуперСпорт - 19.03.2017

Жосе Мурињо во Јунајтед пристигна на почетокот на оваа сезона. Доби отказ во Челси, па беше неколку месеци слободен, Јунајтед го искористи тоа и го ангажира, а Мурињо е задоволен од изиграното сезонава.

Конечно е позната судбината на Венгер во Арсенал!

СуперСпорт - 19.03.2017

Арсен Венгер веќе неколку недели се наоѓа на удар на навивачите на Арсенал кои од него бараат да го напушти тимот. Арсенал ниту оваа сезона нема да ја освои титулата во ПЛ и навивачите го изгубија трпението со Венгер.

Од лошо, полошо за Арсенал – Алексис Санчез е повреден!

Екипа - 19.03.2017

Работите не можат да бидат полоши за Арсенал во последно време, откако „топчиите“ паднаа под четвртото место на табелата, беа елиминирани од Лигата на шампионитее, а згора на тоа сега останаа и без својот најдобар фудбалер, Алексис Санчез.

Порака на небо која зборува што сакаат навивачите од Венгер

СуперСпорт - 19.03.2017

Во последно време навивачите на Арсенал прават се за да замине Венгер по 20 години. Навивачите на Арсенал му замеруваат на Венгер што последната титула ја освои пред 13 години, а дополнително ги налути вчерашниот пораз од ВБА, поради кој Арсенал ...

Потрес во Германија: „Билд“ тврди дека Топџиите му се јавиле нему

Таратур - 20.03.2017

Само што се доби впечаток дека сагата е завршена со информацијата дека Арсен Венгер ќе остане глув на навивачките протести и ќе го води Арсенал и во следната сезона, неколкучасовниот мир беше разбиен од германски „Билд“, еден од најдоверливите ...

Прандели: Го одбив Лестер, не сакам да работам во клуб што така постапи со Раниери

Екипа - 19.03.2017

Поранешниот селектор на Италија, Чезаре Прандели, откри дека имал понуда да го преземе кормилото на Лестер по заминувањето на Раниери, но ја одбил, токму поради односот што клубот го имал кон неговиот италијански колега.

Навивачите бараат негово заминување, „Сан“ тврди дека Венгер останува уште една сезона (ФОТО)

Екипа - 19.03.2017

Навивачите на Арсенал се поинтензивно бараат заминување на Арсен Венгер од клубот. Најголемите замерки секако се што последната титула со „топчиите“ ја освои пред 13 години. Дополнително „масло на огнот“ залее вчерашниот пораз од ВБА по кој Арсенал ...

Детали за одлуката на Венгер: На крајот компромис помеѓу „Професорот“ и Арсенал

Спортклуб - 19.03.2017

Медиумите тврдат дека се е веќе решено, вчерашната фарса со авионите над стадионот на ВБА покажува дека и навивачите се поделени. Според пишувањата на медиумите во Англија, Арсен Венгер ќе ја прифати понудата од клубот, но ќе го продолжи договорот ...

Повредата на Санчез е сериозна?!

Спортклуб - 19.03.2017

Повредата на чилеанскиот фудбалер, Алексис Санчез би можела да биде многу посериозна отколку што изгледаше во прв момент, истакна тренерот на Арсенал, Арсен Венгер. Алексис поради повреда на листот мораше да излезе од игра во 78.

Мурињо: Само во еден случај ќе останам во Јунајтед 15 години

Дерби - 19.03.2017

Жозе Мурињо отворено зборуваше за своите досегашни резултати во Манчестер Јунајтед и тоа што го чека иднината во ексклузивното гостување во португалската телевизија „СИК“, при кое покрај тоа што се наврати и во своите почетоци како тренер на Порто, ...

Ширер: Играчите на Арсенал не го сакаат Венгер

Кајгана - 19.03.2017

Поранешниот фудбалер Ален Ширер зборуваше за играчите на Арсенал по најновиот пораз што го доживеаја во Премиер лигата. „Топџиите“ доживеаја петти пораз во седум натпревари вчера на пладне, откако изгубија од Вест Бромвич со 3:1.

Ме бараа од Лестер, веднаш им реков „НЕ"

SportMedia - 19.03.2017

Клаудио Раниери е само едно убаво минато за Лестер. А малку недостасувало на неговото место да дојде уште еден Италијанец. Џезаре Прандели, некогашникот предводни на Италија, вели дека имал контакти, дури и понуда од менаџерскиот тим на Лестер.