TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Телма - 14.11.2017

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст" се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан. Одбраната на Кочан повторно вели дека не им се дадени сите докази на увид и побараа од судот да го ...

Сеад Кочан се појави на рочиштето за „Труст“

Поглед - 14.11.2017

Нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“ во Кривичниот суд, во кој обвинет е безнисменот Сеад Кочан. Претходното рочеште кое беше закажано за 9 ноември беше одложено откако одбраната побара време за да се разгледаат доказите што ...

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

МКД - 14.11.2017

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст" се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет" и „ТВ Нова".

Нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“

МРТ - 14.11.2017

Бизнисменот Кочан заедно со уште две лица се товарат за злоупотреба на постапката за јавен повик, доделување договор за јавна набавка или јавно приватно партнерство. Во Кривичниот суд нов обид за почеток на судењето за случајот „Труст“ во кој ...

Ново рочиште за случајот „Труст“

МКД - 14.11.2017

Денеска треба да се одржи ново судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст". Во овој случај првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет" и „ТВ Нова".

Нов обид да почне судскиот процес против Кочан

Стандард - 14.11.2017

Денеска во скопскиот Кривичен суд треба да почне судскиот процес за случајот „Труст” каде првообвинет е бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”. Претходното рочиште беше одложено бидејќи на обвинетите им биле ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Канал5 - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

КОЧАН НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА: Ќе почне ли конечно рочиштето за милионскиот тендер од ЕЛЕМ ?

Фактор - 14.11.2017

Случајот „Труст“ кој специјалните јавни обвинители го покренаа за тендерот што во 2011 година го распишала државната фирма „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) за ископување јаловина и јаглен од рудникот Суводол во Битола а во кој прв осомничен е ...

Утре нов обид за старт на судењето за „Труст“ против бизнисменот Сеад Кочан

МКД - 13.11.2017

Основниот суд Скопје 1 утре ќе направи нов обид за да го почне судењето за случајот „Труст“ во кој обвинет бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“ Сеад Кочан. Судот минатото рочиште го одложи бидејќи одбраната побара време за да може да направи увид ...

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

Тера - 14.11.2017

На за денеска закажаното судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст” се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”.

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Локално - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Макфакс - 14.11.2017

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека обвинетите примиле само обвиненија, без ...

Сеад Кочан дојде на судењето за „Труст“

Локално - 14.11.2017

На судско рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст” се појави и првообвинетиот, бизнисменот Сеад Кочан, сопственик на компаниите „Трансмет” и „ТВ Нова”. Претходното рочиште на 7 ноември беше одложено по забелешката на одбраната ...

Во неколку земји од продажба се повлекуваат производи на „Лакталис“

еМагазин - 10.12.2017

Француската Влада денеска соопшти дека издала наредба за повлекување од продажба на млеко и млечни производи на компанијата „Лакталис“ во Франција и во странство, поради стравување дека постои опасност тие да се заразени со салмонела.

Сеад Кочан седнува на обвинителна клупа

+инфо - 14.11.2017

Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра. Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“...

Н.Македонија - 14.11.2017

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“ Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Кумановски м. - 14.11.2017

loading... Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

ТВ21 - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Нов обид да му се суди на Сеад Кочан

Нова ТВ - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Ново судење за случајот „Труст“

Нетпрес - 14.11.2017

Ново судско рочиште треба да се одржи денеска во скопскиот Киривчен суд за случајот на СЈО „Труст“, во кое обвинет е сопственикот на фирмата „Трансмет“, Сеат Кочан. Претходното рочиште на 7 ноември беше одложено по забелешката на одбраната на ...

Судско рочиште за „Труст“ денес во Кривичен

Слободен Печат - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Канал 77 - 14.11.2017

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека обвинетите примиле само обвиненија, без ...

Сеад Кочан денеска треба да седне на обвинителна клупа

Фокус - 14.11.2017

Денеска во Кривичниот суд треба да се одржи за рочиште за предметот „Труст“, во кој првосомничен е бизнисменот Сеад Кочан. Освен него, во случајот осомничени се уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, ...

Ново судско рочиште за бизнисменот Сеад Кочан

Точка - 14.11.2017

За денеска е закажано ново рочиште во случајот на СЈО, „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на „ТВ Нова“, Сеад Кочан, откако претходното рочиште беше одложено бидејќи одбраната тврдеше дека обвинетите примиле само обвиненија, без ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

24 Вести - 14.11.2017

Во Кривичниот суд Скопје треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, Меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од Студеничани за ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Алсат-М - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Во Кривичен судско рочиште за „Труст“

Шеталиште - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...

Старува судскиот процес против тајкунот Сеад Кочан

Либертас - 14.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу кои и управителите на фирмите „Трансмет“, „Силекс“ и „Вато“ ДООЕЛ од ...