TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Излезот" ќе го чини „Чоло" 50.000.000 евра?!

SportMedia - 20.03.2017

Иако со голем успех ја одработува и петтата комплетна сезона како тренер на Атлетико Мадрид, и има важечки договор до јуни 2018 година, ова лето Диего Симеоне би можел да биде „слободен агент", и да седне единствено на клупата на репрезентацијата на ...

„Златната топка“ ги скара Роналдо и Зидан

SportMedia - 20.03.2017

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо му се налути на својот тренер Зинедин Зидан, иако „кралскиот клуб“ викендов победи на гости кај Атлетик Билбао со 2:1. Францускиот стратег реши да го извади Роналдо од игра во 79 минута, а тоа ...

Зидан со овие три трансфери ќе ја „елиминира“ Барселона

SportMedia - 20.03.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан посакал во 2017 година да направи точно три трансфери, со кои се надева дека ќе направи тежок удар кон најголемиот ривал Барселона. Францускиот стратег размислува за нов голман, бидејќи Кејлор Навас не е на ...

“Златната копачка” застана меѓу Роналдо и Зидан

Локално - 20.03.2017

Големата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е бесен на својот тренер Зинедин Зидан. Причината? Промената на напаѓачот при тешкиот успех над Атлетик Билбао во текот на викендот. Францускиот тренер одлучи да го извади Португалецот од игра во ...

Голот на Гризман - сензација на натпреварот Атлетико:Севилја

Кајгана - 20.03.2017

Атлетико во дербито на 28. коло лесно ја совлада Севилја со 3:1. Тимот на Чоло Симеоне доминираше во текот на целиот натпревар, покрај трите гола имаа уште три добри шанси, преку Гамеиро кој ја погоди гредата, Гризман и Торес, додека Севилја од ...

Роналдо со пцовка до Зидан?

Точка - 20.03.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид во саботата славеа со 2:1 на тешкото гостување кај Атлетик Билбао во рамките на 28-мо коло од шпанска Примера. Кралскиот клуб стигна до исклучително важните три бода на тешкото гостување во Билбао, а погодоците за екипата ...

Барса ја победи Валенсија, Атлетико сигурен против Севилја

Макфакс - 19.03.2017

Барселона славеше над Валенсија 4:2, во 28.коло и го задржа чекорот со Реал во шампионската трка, додека Атлетико во дербито славеше над СЕвилја 3:1. Барса се мачеше против Валенсија, а клучниот момент на натпреварот се случи во 45.минута кога ...

Прекрасен гол на Гризман од слободен удар, Атлетико со 3-1 ја совлада Севиља (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.03.2017

Атлетико Мадрид пред свите фанови славеше над Севиља со 3-1, Антоан Гризман постигна прекрасен гол од слободен удар Продолжува кризата на Севиља, избраниците на Сампаоли попладнево загубија на гостувањето на Висенте Калдерон па уште сега можат да се ...

Атлетико го доби дербито против Севилја

А1 On - 19.03.2017

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го добија дерби натпреварот против Севилја во рамките од 28.коло во шпанската Примера. На средбата одиграна попладнево на „Винсенте Калдерон“ во Мадрид, Атлетико со 3-1 ја победи Севилја.

Атлетико без никакви проблеми против Севиља: Антоан Гризман со уште еден погодок во свој стил (Видео)

Спортклуб - 19.03.2017

Фудбалерите на Атлетико Мадрид славеа на денешниот дуел против Севиља со 3:1 во рамки на 28. коло од Примера. Атлетико добро го отвори мечот, со оглед на тоа дека Гамеиро имаше фантастична прилика во 15. минута која за жал не ја искористи.

Мајсторија на Гризман, Севилја на колена на „Висенте Калдерон“ (Видео)

Дерби - 19.03.2017

Екипата на Атлетико Мадрид ја продлабочи кризата во Севилја, откако денеска со 3-1 ja совлада на „Висенте Калдерон“ во рамките на 28.коло во Примера. Ова за андалузијците беше четврти меч без победа (во сите конкуренции) со што се чини полека, но ...

Мајсторија на Гризман, Атлетико лесно со Севилја… (видео)

Екипа - 19.03.2017

Атлетико Мадрид стигна до лесна победа од 3-1 против Севилја во 28. коло на шпанската Примера. „Јорганџиите“ без поголеми проблеми стигнаа до трите бода, најавувајќи го триумфот со голот на Годин во 37. минута од средбата. Гризман во 61.

Атлетико Мадрид ја прегази Севиља – Мајсторија на Антоан Гризман (ВИДЕО)

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Атлетико Мадрид ја победи Севиља на Висенте Калдерон во натпревар од 28-мо коло во Ла Лига, 3:1. Гамеиро ја погоди пречката. Во 37-ма минута Годин со глава постигна погодок за водство на јорганџиите.

Кога клубот е пред сè – Рамос играше на празен стомак, 48 часа откако ја напушти болницата!

Gol.mk - 19.03.2017

Зинедин Зидан се соочуваше со сериозни проблеми во дефанзивната линија пред вчерашниот меч со Атлетик Билбао. Варан и Пепе се повредени, а капитенот Серхио Рамос пред ова тешко го гостување на „Сент Мамес“ уште еднаш докажа колку го сака овој клуб.

„Среќен сум во Мадрид“

СуперСпорт - 19.03.2017

Антоан Гризман вели дека е среќен во Атлетико Мадрид. Французинот е мета на Јунајтед. „Како што кажав многу пати претходно, јас имам договор со Атлетико и среќен сум тука.“ „И ако сакам да заминам, прво треба клубот да ме продаде.

Зидан му одговори на незадоволниот Роналдо и објасни зошто го замени на „Сан Мамес“

Дерби - 19.03.2017

Зинедин Зидан по вторпат оваа сезона одлучи да го повлече Кристијано Роналдо од игра кога прашањето околу победникот се уште не беше решено, а како и на мечот со Лас Палмас во првиот дел од сезоната, Португалецот тоа не го прифати баш добро и ...

Видео: Роналдо бесен на Зидан – зошто јас по ѓаволите!?

Спортски - 19.03.2017

Реал Мадрид вчера оствари многу важна победа на гостувањето кај Атлетик Билбао, а натпреварот го одбележа нервозната реакција на Кристиано Роналдо. Ѕвездата на Реал Мадрид, Роналдо не остана воопшто задоволен од одлуката на тренерот Зидан да го ...

Рамос ги воодушеви навивачите на Реал Мадрид

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Атлетик Билбао со 2:1 во рамки на 28-то коло на Ла Лига. Тимот на Зидан успеа да освои нови три бодови на тешкото гостување кај Билбао. Головите на Реал ги постигнаа Бензема и Касемиро додека за домаќините гол ...

Зидан испрати јасна порака до Роналдо

СуперСпорт - 19.03.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Билбао вчера во натпревар од 28-то коло во Ла Лига. Реал го превзема водството во 25-та минута по асистенција на Роналдо. Домашните стигнаа до израмнување во 65-та минута преку Адуриз, но само три минути ...

Зидан: Роналдо има статус како секој друг играч и може да биде заменет како сите

Gol.mk - 19.03.2017

Синоќа, Реал Мадрид на „Сент Мамес“ стигна до три големи бода во борбата за титулата во Примера. Со 1-2 беше совладан Атлетик Билбао, но мечот остана во сенка на одлуката на Зинедин Зидан во 79.

Роналдо лут поради замената, Зидан му испрати јасна порака (видео)

Екипа - 19.03.2017

Реал Мадрид со головите на Карим Бензема и Кашемиро успеа некако да слави со 1-2 на „Сан Мамеш“. Но, тоа што остана во центарот на вниманието по натпреварот е потегот на Зинедин Зидан кој се одлучи на десеттина минути пред крајот на мечот од игра да ...

Очекувана победа на Бетис против Осасуна

Сител - 19.03.2017

Фудбалерите на Бетис очекувано се радуваа на победа во дуелот проти Осасуна на средбата од 28.коло во шпанската Примера. Бетис пред својата публика на „Бенито Виламарин“ ја победија последно пласираната екипата на табелата Осасуна со 2-0, со ...

Роналдо пак се изнервира од Зидан, ама не смееше ништо да му каже (ВИДЕО)

Спортклуб - 19.03.2017

Реал Мадрид вчера ја оствари можеби клучната победа во трката за шампионската титула откако славеше кај Атлетик во Билбао. Кристијано Роналдо не се запиша во листата на стрелците, но беше најдобар во својот тим со две асистенции.

Откриено со кои вулгарни зборови му се обрати нервозниот Роналдо на Зидан (Видео)

Дерби - 19.03.2017

Реал Мадрид успеа да оствари нависитна значаен триумф на гостувањето на „Сан Мамес“ кај Атлетик Билбао, но и покрај тоа што Кристијано Роналдо беше асистент при двата гола кои ги постигна тимот од шпанската престолнина (1:2), Зинедин Зидан одлучи да ...

Роналдо бесен на Зидан: Зошто јас, по ѓаволите?

Стандард - 19.03.2017

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо не остана воопшто задоволен од одлуката на тренерот Зинедин Зидан да го замени во натпреварот со Атлетик Билбао (2:1). Гигантот од Мадрид победи благодарение на две асистенции на Португалецот.

„Вистина е дека Модриќ ме повика да дојдам во Реал!“

СуперСпорт - 18.03.2017

Иван Ракитиќ пред неколку денови го продолжи договорот со Барселона. Иако пред неколку недели се шпекулираше дека тој на крајот на оваа сезона ќе го напушти тимот на Барселона, сепак тој потпиша договор со тимот до 2021 година.

Реал Мадрид ја освои тврдината Сан Мамеш – Касемиро донесе нова кралска победа (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.03.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Атлетик Билбао на Сан Мамеш во натпревар од 28-мо коло во Ла Лига, 1:2. Атлетик започна со притисок од почетокот на натпреварот. Кралскиот клуб преку Роналдо ја имаше својата прва посериозна шанса за погодок, ...

Ѕвездата на Реал Мадрид не е задоволен кога излегува од игра (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.03.2017

Реал Мадрид победи со 2:1 на Сан Мамеш против Атлетик Билбао. Кралевите стигнаа до вредна победа и повторно се на плус пет во однос на Барселона и се поблиску се до нова титула. Роналдо во овој натпревар запиша две асистенции, а беше заменет во ...

Реал Мадрид ги освои трите бода од тешкото гостување кај Атлетик Билбао (ВИДЕО)

МКД - 18.03.2017

Реал Мадрид со 2-1 победи на гостувањето кај Атлетик Билбао и се зацврсти на врвот на табелата во Примера. Реал Мадрид освои три бода од гостувањето кај Атлетик Билбао и отиде на плус пет во однос на Барселона.

ВИДЕО: „Кралевите“ го освоија „Сан Мамеш“ - Бензема и Касемиро донесоа големи три бода за Реал

Gol.mk - 18.03.2017

Во дерби натпреварот на 28. коло во Примера на „Сан Мамеш“ фудбалерите на Реал Мадрид забележаа голема победа против Атлетик Билбао со 1-2 (0-1). По денешната победа фудбалерите на Реал Мадрид сега имаат +5 во однос на Барселона.

„Кралевите“ триумфално низ Билбао

Екипа - 18.03.2017

Реал Мадрид успеа да слави на ’жешкото’ гостување против Атлетик Билбао, совладувајќи го баскискиот тим со 1-2. По ова, „кралевите“ имаат пет бода предност на врвот на табелата пред Барселона, која утревечер на „Камп Ноу“ ја пречекува Валенсија.

Зидан ги предупреди своите играчи: Сега сме на врвот, но тоа ништо не значи…

Дерби - 18.03.2017

Реал Мадрид оствари многу важна победа над Атлетик Билбао на гостувањето во Баскија со што и избега на Барселона пет бода во битката за трофејот во Примера. „Кралевите“ го добија натпреварот со 2-1 со головите на Бензема и Касемиро со што беше ...

ВИДЕО: Реакцијата на Роналдо говори сè – еве како реагираше кога Зидан го замени

Gol.mk - 18.03.2017

Екипата на Реал Мадрид денес направи чекор напред во борбата за титулата во Примера, откако со 1-2 славеше тешка победа над Атлетик Билбао. Првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо не постигна гол, но асистираше за двата гола на „кралевите“ кои ...

Гризман посочи што треба да се случи за да си замине од Атлетико

Дерби - 18.03.2017

Напаѓачот на Атлетико Мадрид Антоан Гризман уште еднаш се дистанцираше од шпекулациите дека ќе биде играч на Манчестер Јунајтед следната сезона. Францускиот напаѓач е желба број еден на Јунајтед за летниот преоден рок и се споменуваат оштета од 85 ...

Кралско славје на сред Баскија: Тешка и важна победа за Реал кај Атлетик (Видео)

Спортклуб - 18.03.2017

Лидерот на табелата во Примера Дивизион, Реал Мадрид, успеа да оствари исклучително тежок триумф во Баскија кај Атлетик Билбао. Тоа е секогаш место каде тешко се освојуваат бодови, но “кралевите“ се изборија за нова победа, која сега ги става во ...

Фелипе Монтеиро ќе биде наследникот на Пепе во Реал Мадрид

Gol.mk - 19.03.2017

Дефанзивецот на Порто Фелипе Монтеиро по пет години минати во Коринтијанс и две во Порто, на крајот од сезоната веројатно ќе го напушти тимот од „Драгао“ и ќе потпише за Реал Мадрид како замена за Пепе, кој од наредната есен ќе игра во Кина.

Реал Мадрид го доби дербито против Атлетик Билбао

А1 On - 18.03.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид се радуваа на победа против Атлетик Билбао во дерби дуелот од 28.коло на шпанската Примера. На средбата одиграна попладнево на „Сан Мамеш“ во Билбао, лидерот на табелата Реал Мадрид забележа победа со 2-1, со головите на ...

Реал победнички низ Билбао за плус пет во однос на Барселона (Видео)

Дерби - 18.03.2017

Фудбалерите на Реал Мадрид успешно минаа уште една пречка во битката за титулата во Шпанија и тоа славеа на еден од најжешките терени на стариот континент во Билбао кај Атлетик со 2-1 со што направија позитива од 5 бода во однос на големиот ривал ...

Роналдо не сака да биде заменуван, не му се допадна и денешната одлука на Зидан (Видео)

Дерби - 18.03.2017

Кристијано Роналдо не постигна гол на денешното тешко гостување кај Атлетик Билбао, но придонесе за победата на Реал Мадрид со две асистенции. Португалецот повторно беше еден од најзаслужните за освојување на важните три бода, но дефинитивно не му ...

Реал го преживеа гостувањето на Сан Мамеш

Макфакс - 18.03.2017

Реал го продолжува походот кон шампионската титула, која би била прва по пауза од пет години, откако во 28.коло славеше на Сан Мамеш во Билбао со 1:2. Реал не блескаше но успеа да ги однесе бодовите од едно од најтешките гостувања во Примера.

Реал (М) го преживеа и Билбао

Вечер - 18.03.2017

По денешната победа фудбалерите на Реал Мадрид сега имаат +5 во однос на Барселона Во дерби натпреварот на 28. коло во Примера дивизија на „Сан Мамеш" фудбалерите на Реал Мадрид забележаа голема победа против Атлетик Билбао со 1:2.

Ла лига: Реал Мадрид 5 бода пред Барселона

Слободен Печат - 18.03.2017

Во дуелите меѓу екипите од шпанската лига, Реал Мадрид успеа фа ги победи Атлетик Билбао и со тоа им „избегаа“ за пет бода на Барселона. Во 25-тата минута, Роналдо му асистираше на Бензема, по што вториов постигна гол, додека во 68-мата минута, исто ...

Реал Мадрид се помaчи со Атлетик

Стандард - 18.03.2017

Во дуел од 28-то коло на Примера дивизион, Реал Мадрид го победи Атлетик Билбао со 2:1. Головите за „белите“ ги реализираа Бензема и Каземиро, а за домаќините прецизен беше Адуриц. Тоа беше и 49-ти натпревар со гол во сите натпреварувања за Реал и ...

Атлетико го доби дербито против Севилја

Сител - 19.03.2017

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го добија дерби натпреварот против Севилја во рамките од 28.коло во шпанската Примера. На средбата одиграна попладнево на „Винсенте Калдерон“ во Мадрид, Атлетико со 3-1 ја победи Севилја.

Видео: Роналдо бесен на Зидан – зошто јас по ѓаволите!?

Таратур - 19.03.2017

Реал Мадрид вчера оствари многу важна победа на гостувањето кај Атлетик Билбао, а натпреварот го одбележа нервозната реакција на Кристиано Роналдо. Ѕвездата на Реал Мадрид, Роналдо не остана воопшто задоволен од одлуката на тренерот Зидан да го ...

Зидан: Роналдо е како сите други играчи, може да биде заменет ако така одлучам!

Република - 19.03.2017

Синоќа, Реал Мадрид на „Сан Мамеш“ стигна до три големи бода во борбата за титулата во Примера. Со 1-2 беше совладан Атлетик Билбао, но мечот остана во сенка на одлуката на Зинедин Зидан во 79.

Очекувана победа на Бетис против Осасуна

А1 On - 19.03.2017

Фудбалерите на Бетис очекувано се радуваа на победа во дуелот проти Осасуна на средбата од 28.коло во шпанската Примера. Бетис пред својата публика на „Бенито Виламарин“ ја победија последно пласираната екипата на табелата Осасуна со 2-0, со ...

Реал Мадрид триумфално во Билбао (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.03.2017

Реал Мадрид со 2-1 го победи Атлетик Билбао на негов терен и прокнижи три многу значајни бодови во битката за титулата. Реал Мадрид освои три бода од гостувањето кај Атлетик Билбао и отиде на плус пет во однос на Барселона.

Реал Мадрид во дербито на „Сан Мамеш“ стигна до значајни три бода (видео)

Република - 18.03.2017

Во дерби натпреварот на 28. коло во Примера дивизија на „Сан Мамеш“ фудбалерите на Реал Мадрид забележаа голема победа против Атлетик Билбао со 1-2. По денешната победа фудбалерите на Реал Мадрид сега имаат +5 во однос на Барселона.

Реал Мадрид го доби дербито против Атлетик Билбао

+инфо - 18.03.2017

На средбата одиграна попладнево на „Сан Мамеш“ во Билбао, лидерот на табелата Реал Мадрид забележа победа со 2-1. Фудбалерите на Реал Мадрид се радуваа на победа против Атлетик Билбао во дерби дуелот од 28.коло на шпанската Примера.