TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Тензично во Зимбабве по разрешувањето на потпретседателот

А1 On - 14.11.2017

Кон Хараре, главниот град на Зимбабве се упатија неколку тенкови и оклопни возила, како и камиони со војници, откако се регистрирани тензии помеѓу поддржувачите на лидерот Роберт Мугабе и сменетиот потпретседател Емерсон Мнангагва.

Тензично во Зимбабве по смената на Мнангагва

ТВ21 - 14.11.2017

Неколку тенкови, како и оклопни возила и камиони со војници биле забележани денеска како се движат кон Хараре, главниот град на Зимбабве, каде има тензии меѓу поддржувачите на водачот Роберт Мугабе и неговиот сменет потпретседател Емерсон Мнангагва.

(ВИДЕО) СЕ ПОДГОТВУВА ДРЖАВЕН УДАР: Дали по 37 години му дојде крај на диктаторот?

Фактор - 14.11.2017

Четири тенкови се упатија кон главниот град на Зимбабве, Харареу ден откако војската соопшти дека ќе се вмеша и ќе ја прекине „чистката“ на потпретседателот Емерсон Мнангагве. Тој има 75 години, воен ветеран е и можен наследник на Роберт Мугабе.

ВИДЕО: Тензично во Зимбабве по разрешувањето на потпретседателот

Орбис - 14.11.2017

Кон Хараре, главниот град на Зимбабве се упатија неколку тенкови и оклопни возила, како и камиони со војници, откако се регистрирани тензии помеѓу поддржувачите на лидерот Роберт Мугабе и сменетиот потпретседател Емерсон Мнангагва.

Тензично во Зимбабве по смената на Мнангагва...

Н.Македонија - 14.11.2017

Тензично во Зимбабве по смената на Мнангагва Неколку тенкови, како и оклопни возила и камиони со војници биле забележани денеска како се движат кон Хараре, главниот град на Зимбабве, каде има тензии меѓу поддржувачите на водачот Роберт Мугабе и ...