TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Блокотехна победнички во Пловдив против Академик Бултекс

Спортклуб - 14.11.2017

По поразот од Работнички во „Градски парк“ од пред некој ден во домашното првенство, КК Блокотехна денеска со победа на гостувањето кај Академир Бултекс, се ревитализираше и им се врати на победите.

Блокотехна го положи „академскиот испит“ во Бугарија

Екипа - 14.11.2017

Блокотехна покажа карактер и експресно се врати по разочарувачкиот пораз од Работнички, вечерва триумфирајќи во тешкиот дуел на гостински терен против бугарски Академик со 82-86. Избраниците на Марјан Илиевски имаа значителен пад во втората ...

Блокотехна се враќа со победа од гостувањето во Пловдив

Дерби - 14.11.2017

Македонскиот тим Блокотехна ја оствари и четвртата победа во кошаркарската БИБЛ лига, а денеска славеше на гостувањето кај Академик Бултекс во Пловдив со резултат 86:82. Домаќините имаа предност на полувреме од осум поени, но Блокотехна одигра многу ...

МАКАР И „ВО СТАНИ-ПАДНИ" СТИЛ: Блокотехна помина низ Пловдив

SportMedia - 14.11.2017

Не може дома, но затоа пак може во Лигата на Балканот. Блокотехна направи пресврт во последните три минути од гостувањето во Пловдив и негативата од осум поени (72:80), ја претворија во позитива и победа на тешкото гостување во Бугарија.

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Макфакс - 14.11.2017

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен старт и предност од 7 поени, пред да се случи ...

Гевгеличани доминантни во Бугарија: Четири од пет за Блокотехна во БИБЛ-лигата!

Sport 1 - 14.11.2017

Кошаркарите на Блокотехна дојдоа до четвртата победа во петиот меч во дебитантскиот настап во Балканската лига (БИБЛ), откако вечерва, по голема борба и драма во финишот, како гости го совладаа силниот бугарски претставник Академик Бултекс со 86-82.

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата...

Н.Македонија - 14.11.2017

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата Екипата на Блокотехна ја оствари четвртата победа во регионалната кошаркарска Балканската лига (БИБЛ). Во натпревар од 5. коло кошаркарите на Блокотехна забележаа триумф на гостувањето во Бугарија кај ...

Блокотехна се издигна на крајот и се врати од Бугарија со нова БИБЛ-победа

Gol.mk - 14.11.2017

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, Блокотехна го запиша вториот пораз оваа сезона, откако денес со пораз си замина од гостувањето во Бугарија кај Академик Пловдив (82-86). Кошаркарите на Марјан Илиевски одиграа одлични први десет минути, но ...

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Вечер - 14.11.2017

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ лига, откако на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен старт и предност од 7 поени, пред да се случи ...

Четврта победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

Канал5 - 14.11.2017

Екипата на Блокотехна ја оствари четвртата победа во регионалната кошаркарска Балканската лига (БИБЛ). Во натпревар од 5. коло кошаркарите на Блокотехна забележаа триумф на гостувањето во Бугарија кај екипата на Академик Бултекс со 86:82 по ...

Блокотехна подобра од Академик Пловдив

Точка - 14.11.2017

Блокотехна го запиша третиот триумф во четвртиот меч во регионалната БИБЛ-лига кога на тешкото гостување во Бугарија со минимални 86:82 славеше над Академик Пловдив. Тимот од Гевгелија имаше одличен старт и предност од 7 поени пред да се случи пад ...