TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев: Не ја злоупотребив функцијата со одлуката за јонските акумулатори

Макфакс - 10.11.2017

Вицепремиерот за економија, Кочо Анѓушев не смета дека ја злоупотребил државната функција при укинувањето на царината за увоз на електрични литиум –јонски акумулатори, искоментира Анѓушев како реакција на обвинувањата од страна на опозицијата.

Анѓушев не чувствува одговорност: Одлуката за акумулаторите е услов за влез на инвестиција

ТВ21 - 10.11.2017

Вицепремиерот за економија Кочо Анѓушев не чувствува одговорност бидејќи смета дека не ја злоупотребил државната функција при укинувањето на царината за увоз на електрични литиум –јонски акумулатори.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Рашковски му доделиле државно земјиште на Анѓушев

24 Вести - 10.11.2017

Зоран Заев и Драги Рашковски на 7-ми ноември по пат на непосредна спогодба му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Од таму велат и дека ова не е прв случај вицепремиерот да ја користи позицијата за да се збогати на ...

СДСМ: Без разлика кој ја предводи владата, започнатите административни постапки мора да течат

Макфакс - 10.11.2017

Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да понуди ништо друго освен лажни вести преку кои секојдневно ја манипулира јавноста, реагира СДСМ на изјавата на Павлинче Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ дека Зоран Заев и Драги Рашковски на 7 ноември по пат на ...

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА: Американско-Индиска компанија ќе произведува електрични возила и скутери во Македонија?

Sky - 10.11.2017

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција објави дека Владата е во сериозни преговори со Американско – Индиска компанија за производство на возила и скутери на електрична енергија.

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев ја користи власта за лично богатење

Канал5 - 10.11.2017

Кочо Анѓушев ја користи власта за лично богатење обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Велат дека Драги Рашковски како генерален секретар лично му ја потпишал одлуката на вицепремиерот Анѓушев за доделување на земјиштето на долготраен ...

(ВИДЕО) Честојнова: Заев и Рашковски му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев

А1 On - 10.11.2017

„Уште еден огромен скандал за кој предупредивме пред извесно време ја тресе владата на СДС. Зоран Заев и Драги Рашковски на 7-ми ноември по пат на непосредна спогодба, или народно кажано во 4 очи, му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев кој пак ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Рашковски му доделиле државно земјиште на Анѓушев (ВИДЕО)

Стандард - 10.11.2017

„Зоран Заев и Драги Рашковски на 7-ми ноември по пат на непосредна спогодба, или народно кажано во 4 очи, му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев кој пак е сопственик на фирмата „МХИ Тополки ДООЕЛ Скопје“.

Анѓушев: „Брако“ нема да има бенефиции од бесцарискиот увоз на литиум-јонски акумулатори

+инфо - 10.11.2017

Вицепремиерот појасни дека ослободувањето на увоз на делови за електрични возила е практика во светот. Компанијата „Брако“ нема да има бенефит од бесцариснкиот увоз на литиумски акумулатори бидејќи нејзиното производство е за извоз, изјави ...

Анѓушев призна дека неговата фирма „Брако“ е единствена фабрика во Македонија која произведува литиум-јонски ...

Курир - 10.11.2017

Од партијата додадоа дека фирмата на Анѓушев е единствена фирма што користи ваков тип акумулатори. Вицепремиерот во Владата на СДСМ и Заев, Анѓушев, денес на прес-конференција призна дека неговата фирма „Брако“ е единствена фабрика во Македонија ...

Заев најави американско- индиска фабрика за електрични скутери

Локално - 10.11.2017

Премиерот Зоран Заев најави нова американско-индиска инвестиција во земјава, кои би отвориле фабрика за производство на електрични скутери. – Во сериозни преговори сме со американскоиндикса компанија за производство на електрични скутери во земјава ...

Премиерот најави американско- индиска инвестиција

+инфо - 10.11.2017

Компанијата че произведува електрични автомобили и скутери во земјава. Премиерот Зоран Заев најави нова американско инфдиска инвестиција во земјава . - Во сериозни преговори сме со американскоиндикса компанија за производство на електрични ...

Опозицијата обвинува за судир на интереси, Анѓушев демантира

24 Вести - 09.11.2017

Укинувањето на царината за акумулаторите кои се користат кај електрични возила е поради бизнис потребите на Кочо Анѓушев, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската партија велат дека компанијата „Брако“ на вицепремиерот е единствената фирма која ги ...

(ВИДЕО) Костовски: СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од Фени Индустри, Колска и Еурокомпозит

А1 On - 09.11.2017

„СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“. СДС од доаѓање на власт па се до денес ги лаже вработените во овие 3 фирми. Очигледно не им е воопшто гајле за иднината и егзистенцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС безсрамно преку владата со парите на граѓаните ја плаќа царината за акумулаторите кои ги увезува ...

Курир - 09.11.2017

-СДС ја претвора државата и граѓаните во робови на мултимилионерот Анѓушев, кланот Заеви и бизнис моќниците блиски до власта, за со нивните пари и труд да ги зголемуваат сопствените богатства, плаќајќи ја царината за фирмите на Анѓушев.бСДС ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од Фени Индустри, Колска и Еурокомпозит

Стандард - 09.11.2017

„СДСМ си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“. СДСМ од доаѓање на власт па се до денес ги лаже вработените во овие 3 фирми. Очигледно не им е воопшто гајле за иднината и егзистенцијата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Анѓушев ги лажат 1.700 вработени во „Фени“, „Колска“ и „Еурокомпозит“

Мета - 09.11.2017

СДСМ си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“ и од доаѓањето на власт па се до денес ги лаже вработените во овие три фирми, обвини Дарко Костовски на прес-конференција во седиштето на ...

Анѓушев: Не ја злоупотребив функцијата со одлуката за јонските акумулатори

Вечер - 10.11.2017

Вицепремиерот за економија, Кочо Анѓушев не смета дека ја злоупотребил државната функција при укинувањето на царината за увоз на електрични литиум –јонски акумулатори, искоментира Анѓушев како реакција на обвинувањата од страна на опозицијата.

Заев и Рашковски во четири очи му дадоа земјиште за градба на „Тополка“ на Кочо Анѓушев (ФОТО)

Курир - 09.11.2017

Непотизмот на оваа власт очигледно стана секојдневие, коментира експертската јавност. Со одлука на седми ноември, Душтвото за производство, трговија и услуги „МХИ Тополки ДООЕЛ Скопје“, доби согласност за долготраен закуп на градежно земјиште, кое е ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ја приватизираше државата

А1 On - 09.11.2017

„СДС ја приватизираше државата. Одлуката на владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум – јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис потребите на Кочо Анѓушев.

СДСМ: Без разлика кој ја предводи владата, започнатите административни постапки мора да течат

Sky - 10.11.2017

Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да понуди ништо друго освен лажни вести преку кои секојдневно ја манипулира јавноста, реагира СДСМ на изјавата на Павлинче Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ дека Зоран Заев и Драги Рашковски на 7 ноември по пат на ...

(ВИДЕО) Честојнова: Заев и Рашковски му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев

Орбис - 10.11.2017

„Уште еден огромен скандал за кој предупредивме пред извесно време ја тресе владата на СДС. Зоран Заев и Драги Рашковски на 7-ми ноември по пат на непосредна спогодба, или народно кажано во 4 очи, му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев кој пак ...

Анѓушев: „Брако“ нема да има бенефиции од бесцарискиот увоз на литиум јонски акумулатори

Либертас - 10.11.2017

Компанијата „Брако“ нема да има бенефит од бесцариснкиот увоз на литиум јонски акумулатори бидејќи нејзиното производство е за извоз, изјави вицепремиерот Кочо Анѓушев, на денешната прес- конференција во Владата на која беше презентиран ...

Анѓушев призна: Мојата фирма е единствена во Македонија која произведува литиум-јонски акумулатори

Република - 10.11.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ вчера обвинија дека одлуката на Владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум-јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис-потребите на вицепремиерот Кочо Анѓушев.

Американско-индиска компанија ќе произведува електрични скутери во Македонија

Newsroom - 10.11.2017

Владата е во преговори со американско-индиска компанија која во Македонија ќе произведува електрични скутери. Инвестицијата ја најави премиерот Зоран Заев, кој рече дека преговорите се во сериозна фаза и дека освен скутери компанијата произведува и ...

Опозицијата обвинува за судир на интереси, Анѓушев демантира: Компанијата „Брако“ на вицепремиерот е единствената фирма ...

Локално - 09.11.2017

Укинувањето на царината за акумулаторите кои се користат кај електрични возила е поради бизнис потребите на Кочо Анѓушев, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската партија велат дека компанијата „Брако“ на вицепремиерот е единствената фирма која ги ...

Костовски: СДС нема слух за ниту еден проблем на граѓаните, немаат ниту грам совест за над 5.700 семејства

Курир - 09.11.2017

Тој кажа дека Заев и Анѓушев ги лажат вработените на секоја средба. -На 21 септември Кочо Анѓушев рече дека владата е посветена на решавањето на проблемот. Интензивно се разговарало и со сопственичката структура на „Фени“ и со менаџерскиот тим на ...

(Видео) Костовски: СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени

Макфакс - 09.11.2017

СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“. СДС од доаѓање на власт па сè до денес ги лаже вработените во овие 3 фирми, рече Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ преку Владата со парите на граѓаните ја плаќа царината за увозот на фирмата на Анѓушев

Нетпрес - 09.11.2017

Владејачката СДСМ ја претвори државата во приватна фирма, која работи за потребите на партијата и бизнис моќниците во врвот на власта и безсрамно преку владата со парите на граѓаните ја плаќа царината за акумулаторите кои ги увезува фирмата на ...

Анѓушев негира дека ја злоупотребил функцијата за јонските акумулатори

Фактор - 10.11.2017

Вицепремиерот за економија, Кочо Анѓушев не смета дека ја злоупотребил државната функција при укинувањето на царината за увоз на електрични литиум –јонски акумулатори. Анѓушев oдговори на обвинувањата упатени од ВМРО-ДПМНЕ.

Стојаноски: Фирмата на Анѓушев започна со градба на хидоелектраната „Тополка“ една недела пред законски дозволеното

Нетпрес - 09.11.2017

Владата на СДСМ влегува од криминал во криминал со цел фирмите на Анѓушев да можат непречено да ги тераат своите бизниси, истакна Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ. „Фирмите на Анѓушев кршејќи го законот за градење, отпочнаа со градбата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја приватизираше државата

Канал5 - 09.11.2017

СДС ја приватизираше државата. Одлуката на владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум - јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис потребите на Кочо Анѓушев.

СДСМ: Без разлика кој ја предводи владата, започнатите административни постапки мора да течат

Точка - 11.11.2017

Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да понуди ништо друго освен лажни вести преку кои секојдневно ја манипулира јавноста, реагира СДСМ на изјавата на Павлинче Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ дека Зоран Заев и Драги Рашковски на 7 ноември по пат на ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Заев му доделил државно земјиште на Анѓушев

Макфакс - 10.11.2017

Зоран Заев и Драги Рашковски на 7 ноември по пат на непосредна спогодба, или народно кажано во 4 очи, му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев кој пак е сопственик на фирмата „МХИ Тополки ДООЕЛ Скопје“, изјави Павличне Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ.

Анѓушев: „Брако“ нема да има бенефиции од бесцарискиот увоз на литиум-јонски акумулатори

Press24 - 10.11.2017

Вицепремиерот појасни дека ослободувањето на увоз на делови за електрични возила е практика во светот. Компанијата „Брако“ нема да има бенефит од бесцариснкиот увоз на литиум- јонски акумулатори бидејќи нејзиното производство е за извоз, изјави ...

Анѓушев призна дека „Брако“ е единствена фабрика во Македонија за литиум-јонски акумулатори

Нетпрес - 10.11.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ вчера обвинија дека одлуката на Владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум-јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис-потребите на вицепремиерот Кочо Анѓушев.

Опозицијата обвинува за судир на интереси за акумулаторите за електрични возила, Анѓушев демантира

Либертас - 09.11.2017

Укинувањето на царината за акумулаторите кои се користат кај електрични возила е поради бизнис потребите на Кочо Анѓушев, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската партија велат дека компанијата „Брако“ на вицепремиерот е единствената фирма која ги ...

(ВИДЕО) Костовски: СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од Фени Индустри, Колска и Еурокомпозит

Орбис - 09.11.2017

„СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“. СДС од доаѓање на власт па се до денес ги лаже вработените во овие 3 фирми. Очигледно не им е воопшто гајле за иднината и егзистенцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ги претвора граѓаните во робови на мултимилионерот Анѓушев, кланот Заеви и бизнис моќниците

Фокус - 09.11.2017

Владејачката СДСМ ја претвори државата во приватна фирма, која работи за потребите на партијата и бизнис моќниците во врвот на власта и безсрамно преку владата со парите на граѓаните ја плаќа царината за акумулаторите кои ги увезува фирмата на ...

Анѓушев: Не ја злоупотребив функцијата со одлуката за јонските акумулатори

Точка - 11.11.2017

Вицепремиерот за економија, Кочо Анѓушев не смета дека ја злоупотребил државната функција при укинувањето на царината за увоз на електрични литиум –јонски акумулатори, искоментира Анѓушев како реакција на обвинувањата од страна на опозицијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните не се робови на СДС па од нивните пари да ги полнат џебовите на Анѓушев

Курир - 09.11.2017

-Фирмата на Анѓушев ги користи овие акумулатори за вградување во специјалните моторни возила за чистење на улици и патишта. Имено како што објавија медиумите фирмата на Анѓушев добила нарачка за производство на 35 вакви возила, па одлуката на ...

Честојнова: Спрегата Анѓушев-Заев-Рашковски е класичен пример за влада во која цветаат личните бизнис интереси на грбот ...

Курир - 10.11.2017

Таа истакна дека класичен пример на користење на полугите на власта за лично богатење на Кочо Анѓушев. -Драги Рашковски како генерален секретар лично му ја потпишал одлуката на вицепремиерот Анѓушев за доделување на земјиштето на долготраен закуп.

ВИДЕО ВМРО-ДПМНЕ: Заев му доделил државно земјиште на Анѓушев

Фокус - 10.11.2017

Зоран Заев и Драги Рашковски на 7 ноември по пат на непосредна спогодба, или народно кажано во 4 очи, му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев кој пак е сопственик на фирмата „МХИ Тополки ДООЕЛ Скопје“, изјави Павличне Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ.

Анѓушев призна дека неговата фирма „Брако“ е единствена фабрика во Македонија која произведува литиум- јонски ...

Пулс24 - 10.11.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ вчера обвинија дека одлуката на Владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум-јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис-потребите на вицепремиерот Кочо Анѓушев.

Костовски: СДСМ нема нема свест за судбините на над 5.700 семејства

Нетпрес - 09.11.2017

Социјалдемократскиот сојуз си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“ и од доаѓање на власт до денес ги лаже вработените во овие три фирми.

(Видео) Костовски: СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени

Sky - 09.11.2017

СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“. СДС од доаѓање на власт па сè до денес ги лаже вработените во овие 3 фирми, рече Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја приватизираше државата

Сител - 09.11.2017

СДС ја приватизираше државата. Одлуката на владата за ослободување од царина за увоз на електрични литиум - јонски акумулатори е наменска и служи единствено за задоволување на бизнис потребите на Кочо Анѓушев.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Заев му доделил државно земјиште на Анѓушев

Точка - 10.11.2017

Зоран Заев и Драги Рашковски на 7 ноември по пат на непосредна спогодба, или народно кажано во 4 очи, му доделиле државно земјиште на Кочо Анѓушев кој пак е сопственик на фирмата „МХИ Тополки ДООЕЛ Скопје“, изјави Павличне Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ.

Костовски: СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени

Точка - 09.11.2017

СДС си поигрува со судбините на над 1.700 вработени од фабриките „Фени Индустри“, „Колска“ и „Еурокомпозит“. СДС од доаѓање на власт па сè до денес ги лаже вработените во овие 3 фирми, рече Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.