TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

+инфо - 17.07.2017

Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе биде опслужувана четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320“. Првиот редовен, директен лет од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Од денеска ќе има редовни летови помеѓу Скопје и Доха

Мета - 17.07.2017

Од денеска ќе се воспостави редовна авиолинија помеѓу Скопје и Доха, а на скопскиот аеродром „Александар Велики“ се очекуваат да пристигнат првите патници од Доха, информираат од „ТАВ Македонија“.

Од денеска директна авионска линија Доха-Скопје

Шеталиште - 17.07.2017

Денеска стартува директната авионска линија Доха-Скопје, која ја воспостви авио компанијата „Катар Ервајз“. Промоцијата на првиот директен лет Доха-Скопје денеска ќе биде промовиран со слетувањето на авионот на скопскиот аеродром.

Директна авионска линија Доха – Скопје

Локално - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

(Фото) ТАВ и Сугарески го пречекаа првиот лет на Катар ервејс од Доха до Скопје

еМагазин - 17.07.2017

Првиот редовен, директен, авион од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе биде опслужувана четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320“, што има 12 седишта ...

Од денеска ќе има редовни летови помеѓу Скопје и Доха

Слободен Печат - 17.07.2017

Од денеска ќе се воспостави редовна авиолинија помеѓу Скопје и Доха, а на скопскиот аеродром „Александар Велики“ се очекуваат да пристигнат првите патници од Доха, информираат од „ТАВ Македонија“.

Директна авионска линија Доха – Скопје

А1 On - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

ТАВ и Министерот за транспорт го пречекаа првиот лет на Катар ервејс од Доха до Скопје

Слободен Печат - 17.07.2017

Првиот редовен, директен, лет од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе биде опслужувана четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320“, што има 12 седишта во ...

Директна авионска линија Доха - Скопје

Канал5 - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Телевизија Нова - 17.07.2017

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска се реализираше првиот редовен директен лет од Доха. Новата рута до главниот град на Македонија ќе биде опслужувана четири пати неделно (понеделник, среда, петок и недела) со воздухоплов „Ербас А320“, ...

Директна авионска линија Доха-Скопје

Press24 - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Канал5 - 17.07.2017

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска се реализираше првиот редовен директен лет од Доха. Новата рута до главниот град на Македонија ќе биде опслужувана четири пати неделно (понеделник, среда, петок и недела) со воздухоплов „Ербас А320“, ...

Директна авионска линија Доха – Скопје

Курир - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервејз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Press24 - 17.07.2017

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска се реализираше првиот редовен директен лет од Доха. Новата рута до главниот град на Македонија ќе биде опслужувана четири пати неделно (понеделник, среда, петок и недела) со воздухоплов „Ербас А320“, ...

Директна авионска линија Доха – Скопје

Нетпрес - 17.07.2017

Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Авио компанијата „Катар Ервејз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје.

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

А1 On - 17.07.2017

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска се реализираше првиот редовен директен лет од Доха. Новата рута до главниот град на Македонија ќе биде опслужувана четири пати неделно (понеделник, среда, петок и недела) со воздухоплов „Ербас А320“, ...

Катар Ервејс почнува да лета од Македонија: Слетува првиот авион од Доха-Скопје

еМагазин - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

ТАВ и Министерот за транспорт го пречекаа првиот лет на Катар ервејс од Доха до Скопје

Фактор - 17.07.2017

Првиот редовен, директен, лет од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе биде опслужувана четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320“, што има 12 седишта во ...

Нова авионска директна линија Доха-Скопје

Денар - 17.07.2017

Од денес авио компанијата „Qatar Airways“ воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Прв лет на Катар ервејс од Доха до Скопје

Макфакс - 17.07.2017

Првиот редовен, директен, лет од Доха до Скопје денеска беше реализиран на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе се реализира четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320“, што има 12 ...

Директна авионска линија Доха – Скопје

Телевизија Нова - 17.07.2017

Со традиционална македонска погача и сол денеска на скопскиот аеродром Александар Велики беа пречекани патниците кои пристигнаа со првиот директен лет од Доха до Скопје со авиокомпанијата Катар Ервејс.

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Сител - 17.07.2017

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ денеска се реализираше првиот редовен директен лет од Доха. Новата рута до главниот град на Македонија ќе биде опслужувана четири пати неделно (понеделник, среда, петок и недела) со воздухоплов „Ербас А320“, ...

Директна авионска линија Доха – Скопје

Скопје24 - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервејс“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Реализиран првиот лет на „Катар ервејс" од Доха до Скопје

Вечер - 17.07.2017

На скопскиот аеродром „Александар Велики" денеска се реализираше првиот редовен директен лет од Доха. Новата рута до главниот град на Македонија ќе биде опслужувана четири пати неделно (понеделник, среда, петок и недела) со воздухоплов „Ербас А320", ...

Директна авионска линија Доха – Скопје

Точка - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервејз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Остварен првиот лет на „Катар ервејс“ од Доха до Скопје

Нетпрес - 17.07.2017

Новата услуга на „Катар ервејс" ќе ја поврзе Република Македонија со повеќе од 150 интернационални дестинации на глобалната мапа на летови Првиот редовен, директен, лет од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики”.

Директна авионска линија Доха – Скопје

Скопје инфо - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Пречекан првиот лет на Катар ервејс од Доха до Скопје

МКД - 17.07.2017

Првиот редовен, директен, лет од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики". Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе биде опслужувана четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320", што има 12 седишта во ...

Од денеска директна авионска линија Доха – Скопје

Либертас - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Првиот директен лет од Доха до Скопје слета на „Александар Велики“

Скопје инфо - 17.07.2017

Првиот редовен, директен лет од Доха до Скопје денеска слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Новата рута до главниот град на Република Македонија ќе биде опслужувана четири дена неделно со воздухоплов „Ербас А320“, што има 12 седишта во ...

Директна авионска линија Доха – Скопје

ТВ21 - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Директна авионска линија од Доха за Скопје

Макфакс - 17.07.2017

Авио компанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Директна авионска линија од Доха за Скопје

Кајгана - 17.07.2017

Авиокомпанијата „Катар Ервајз“ од денеска воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје. Новата авиолинија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Qatar Airways воспоставува директна линија од Доха до Скопје

Бизнис Инфо - 17.07.2017

Фото: Facebook Авио компанијата Qatar Airways воспоставува директна авионска линија од Доха за Скопје, јавува Миа. Новата авио линија ќе биде промовирана со пристигнувањето на првиот авион од Доха на скопскиот аеродром Александар Велики.