TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто Кејт Мидлтон, за разлика од Дијана, никој не ја нарекува принцеза?

Макфакс - 12.08.2017

Без оглед на тоа што е сопруга на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон и понатаму ја носи титулата војвотката од Кембриџ. Зошто Кејт, за разлика од Дијана, никој не ја нарекува принцеза? Одговорот се крие во фактот дека припадниците на ...

Зошто Кејт, за разлика од Дијана, никој не ја вика принцеза?

Република - 12.08.2017

Кејт Мидлтон и покрај тоа што се омажи за британскиот принц Вилијам, и понатаму ја носи титулата војвотката од Кембриџ. За разлика до Дајана, нејзе никој не ја ословува со принцеза. Зошто е тоа така? Припадниците на британското кралско семејство ...

Кралицата забранила: 3 намирници кои Кетрин Мидлтон не смее да ги јаде и пие

Точка - 12.08.2017

Кетрин Мидлтон, како и останатите членови на кралското семејство мора да се придржуваат кон одредени правила кои се дел од традицијата на британската монархија, а на нив посебно внимава и кралицата Елизабета.

Кралицата Елизабета Втора ја предава круната: Вилијам и Кејт стануваат кралеви

Press24 - 11.08.2017

Кралицата Елизабета Втора наскоро ќе ја препушти кралската круна на својот внук Вилијам и неговата сопруга војвотката Кетрин. Елизабета долги 65 години владее со британската монархија и сега е време нејзината работа да ја нследат младите.

Кралицата Елизабета Втора ја предава круната: Вилијам и Кејт стануваат кралеви

Репортер - 11.08.2017

Кралицата Елизабета Втора наскоро ќе ја препушти кралската круна на својот внук Вилијам и неговата сопруга војвотката Кетрин. Елизабета долги 65 години владее со британската монархија и сега е време нејзината работа да ја нследат младите.