TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Охриѓанец загинал од удар на струја додека местел олуци

+инфо - 13.09.2017

Со олукот допрел електрична жица што поминувала над терасата каде тој се наоѓал. Охриѓанец починал од удар на струја додека со неговиот брат и уште еден колега од работа, местеле олуци на куќа во Струга.

Мајстор загинал откако го удрила струја од далновод

Мета - 13.09.2017

Мајстор кој работел во Струга вчера трагично го загубил животот откако добил струен удар од далновод додека работел на куќа. Како што соопшти СВР Охрид, вчера, околу 11.30 часот, во Струга на улицата Едвард Кардељ, Г.М.

Работник почина од струен удар во Струга

Курир - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Работник почина од струен удар во Струга

А1 On - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Градежник починал од струен удар...

Н.Македонија - 13.09.2017

Градежник починал од струен удар Вчера околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид, неговиот брат А.М. и М.П. додека извршувале градежни работи (местеле олуци) на куќата на Ј.Б., Г.М.

Работник почина од струен удар

Вечер - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013", местеле олуци на куќата во Струга, ...

Охриѓанец почина од електричен удар

OhridNews - 13.09.2017

Во Струга на улицата „Едвард Кардељ“, вчера околу 11.30 часот, 44-годишен охриѓанец, неговиот брат и други лица ангажирани преку фирма, извршувале градежни работи, односно местеле олуци на куќа.

Работник почина од струен удар во Струга

Орбис - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Работник почина од струен удар во Струга

Канал5 - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Работник почина од струен удар во Струга

Телевизија Нова - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Работник почина од струен удар во Струга

Нетпрес - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Трагедија во Струга: Работник го удри струја, почина на лице место

Press24 - 13.09.2017

Околу 11 часот и 30 минути во Струга на улицата „Едвард Кардељ“ се случила трагедија кога 44-годишниот Г.М. од Охрид со неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата на Ј.Б. Г.М.

Работник почина од струен удар во Струга

Алфа - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М.

Охриѓанец почина од електричен удар во Струга

Спектра ТВ - 13.09.2017

Во Струга на улицата „Едвард Кардељ“, вчера околу 11.30 часот, 44-годишен охриѓанец, неговиот брат и други лица ангажирани преку фирма, извршувале градежни работи, односно местеле олуци на куќа.

Охриѓанец загинал од струен удар додека местел олуци

Макфакс - 13.09.2017

Охриѓанецот, неговиот брат и уште едно лице местеле олуци на куќа, при што Г.М. со олукот допрел жица од далекувод и паднал. Како што велат од полицијата, Г.М. (44) од Охрид, неговиот брат А.М. и М.П.

Работник почина од струен удар во Струга

Точка - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Охриѓанец загинал од струен удар додека местел олуци

Кајгана - 13.09.2017

Охриѓанецот, неговиот брат и уште едно лице местеле олуци на куќа, при што Г.М. со олукот допрел жица од далекувод и паднал. Како што велат од полицијата, Г.М. (44) од Охрид, неговиот брат А.М. и М.П.

Работник во Струга починал од електручен удар

Слободен Печат - 13.09.2017

На 12.09.2017 година околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, извршувале градежни работи (местеле олуци), на куќата на Ј.Б., при што Г.М.

Работник почина од струен удар додека местел олуци на куќа во Струга

Либертас - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Маж настрада од струен удар

МКД - 13.09.2017

Вчера околу 11.30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ" местејќи олук настрада Г.М. (44) од Охрид. 44-годишниот Г.М. неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, извршувале градежни работи, местеле олуци, на куќата на Ј.Б.

Работник почина од струен удар во Струга

Скопје24 - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Работник почина од струен удар во Струга

Сител - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Работник почина од струен удар во Струга

БркајРабота - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Градежен работник загина од струен удар

Локално - 13.09.2017

Во вторникот, градежен работник од Струга, загинал од струен удар, соопшти полицијата. Околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, извршувале градежни работи ...

Работник почина од струен удар додека местел олуци на куќа во Струга

iPortal - 13.09.2017

Градежен работник починал од струен удар вчера додека местел олуци на куќа во Струга. МВР соопшти дека четирисет и четиригодишниот Г.М. заедно со неговиот брат А.М. и со М.П., сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, местеле олуци на куќата во Струга, ...

Градежен работник загина од струен удар

Exclusive.mk - 13.09.2017

Во вторникот, градежен работник од Струга, загинал од струен удар, соопшти полицијата. Околу 11,30 часот во Струга на ул.„Едвард Кардељ“ Г.М. (44) од Охрид неговиот брат А.М. и М.П. сите вработени во „АМГ Дизајн 2013“, извршувале градежни работи ...