TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

+инфо - 13.09.2017

Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 ...

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода

Курир - 13.09.2017

Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во Доминиканската Република.

Еколошка катастрофа во Грција (ВИДЕО)

Стандард - 13.09.2017

Еколошка катастрофа во Грција. Огромно истурање на нафта се протега од брегот на грчкиот остров Саламина, пренесе Катимерини. Истекувањето беше предизвикано од фактот дека на крајот од минатата недела танкер за нафта потона близу до најголемиот од ...

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море...

Н.Македонија - 13.09.2017

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романските власти вчера го забележале бродот што пловел во ...

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода...

Н.Македонија - 13.09.2017

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во ...

Нафта од танкер се излеа кај Атина

Макфакс - 12.09.2017

Тимовите за итни случаи во Грција се борат да го задржат излевањето на нафта во водите близу Атина од танкер што потона овој викенд во близина на островот Саламис, објави крајбрежната стража.

Грчките крајбрежни служби сè уште се справуваат со излеаната нафта кај Атина

Мета - 12.09.2017

Тимови за вонредна состојба во Грција се борат за да го спречат излевањето нафта во водите во близина на Атина од танкер кој викендов потона кај островот Саламис. Крајбрежната стража наведе дека е загрозен цел залив на југоистокот на островот откако ...

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море

Курир - 12.09.2017

Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис, соопшти крајбрежната стража.

Се излева нафта од потонат танкер во Егејско Море

Слободен Печат - 12.09.2017

Во близина на островот Саламис, кај Атина, потонал танкер и од истиот се излева нафта во морските води. Танкерот пренесувал 2.500 метрички тони гориво. Поради излевањето е загрозен целиот југоисточен залив на островот.

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

А1 On - 13.09.2017

Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романските власти вчера го забележале бродот што пловел во територијалните води на Романија.

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода

24 Вести - 13.09.2017

Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во Доминиканската Република.

Грчките крајбрежни служби сè уште се справуваат со излеаната нафта кај Атина

Локално - 12.09.2017

Тимови за вонредна состојба во Грција се борат за да го спречат излевањето нафта во водите во близина на Атина од танкер кој викендов потона кај островот Саламис. Крајбрежната стража наведе дека е загрозен цел залив на југоистокот на островот откако ...

Од потонат танкер се излева нафта во Егејското Море

Телма - 12.09.2017

Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис, соопшти крајбрежната стража.

Спасени 157 мигранти од брод во Црното Море

Р.С.Европа - 13.09.2017

Романската крајбрежна стража спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца, од рѓосан брод што пловел по Црно Море. Бродот пловел во територијалните води на Романија и откако од него бил испратен сигнал, кон него се упатиле два брода на ...

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода

А1 On - 13.09.2017

Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во Доминиканската Република.

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море

Алфа - 12.09.2017

Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис. Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ...

Романската крајбрежна стража спаси 157 мигранти од Црно Море

Сител - 13.09.2017

Романската крајбрежна стража, од рѓосан брод што пловел по Црно Море спаси 157 ирачки и ирански мигранти, меѓу кои и 53 деца. Романските власти вчера го забележале бродот што пловел во територијалните води на Романија.

Судар меѓу два брода во Сингапур - две лица загинаа

Press24 - 13.09.2017

Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во Доминиканската Република.

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море

Телевизија Нова - 12.09.2017

Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис, соопшти крајбрежната стража.

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода

Телевизија Нова - 13.09.2017

Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во Доминиканската Република.

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море

А1 On - 12.09.2017

Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис, соопшти крајбрежната стража.

Две лица загинаа во Сингапур при судир на два брода

Сител - 13.09.2017

Две лица загинаа, а три се водат како исчезнати, во судир на два брода во водите на Сингапур, соопштија локалните власти. Во судирот учествувале еден индонезиски танкер и брод-багер, регистриран во Доминиканската Република.

Нафта се излева во Егејското Море од потонат танкер во близина на Атина

Точка - 12.09.2017

Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис, соопшти крајбрежната стража.

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море...

Н.Македонија - 12.09.2017

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот ...

Од потонат танкер близу Атина се излева нафта во водите на Егејското Море

Орбис - 12.09.2017

– Тимовите за вонредни ситуации во Грција и денеска се борат да го ограничат излевањето на нафтата во морските води близу Атина, откако викендов потона танкер кај островот Саламис, соопшти крајбрежната стража.

(ВИДЕО) Еколошка и економска катастрофа: Плажите околу Атина поцрнеа од нафта

еМагазин - 14.09.2017

Од Солун за еМагазин, Петре Димитров Речиси сите плажи околу Атина се забранети за капање по излевањето на нафта од танкерот кој пред неколку дена потона кај островот Саламис. Освен еколошката катастрофа која е топ тема во грчките медиуми, ...