TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан може да се соочи со исклучување од европските натпреварувања!

Sport 1 - 07.12.2017

Италијанските медиумски гиганти, „Газета дело спорт“ и „Кориере дело спорт“, денеска пишуваат за негативниот одговор од УЕФА, кој ќе го добие Милан, на својот предлог за решавање на прекршокот со финансискиот фер-плеј.

УЕФА го одби предлогот, Милан може да биде исфрлен од Европа

Кајгана - 07.12.2017

УЕФА го одби предлогот на Милан околу доброволен договор за финансиски фер-плеј, пренесуваат италијанските медиуми. Според тие информации, УЕФА подготвува казна за Милан, иако клубот излегол со план во кој ја покажува економската стабилност во ...

УЕФА не простува никому, па ни на Милан: Санкциите ќе бидат болни за „Росонерите“

Спортклуб - 07.12.2017

Агонијата на еден од најголемите и најтрофејни клубови на светот продолжува. УЕФА денеска и дефинитивно го одби планот на Милан за финансискиот фер-плеј, кој се темели на евентуалниот пласман во Лигата на шампионите.

УЕФА спрема санкции за Милан – од клубот негираат

Спортски - 07.12.2017

Италијанските медиуми денес најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј. Тоа значи дека италијанскиот гигант ќе биде санкциониран, а набргу УЕФА ќе ја одреди ...

Милан пред казната од УЕФА...

Н.Македонија - 07.12.2017

Милан пред казната од УЕФА Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА „покажа заби“ и го одби петгодишниот план на Милан, „росонерите“ се огласија преку официјално соопштение!

Дерби - 07.12.2017

Италијанскиот фудбалски гигант Милан изминатиов летен преоден рок комплетно го реновираше својот тим и купи дури 11 нови фудбалери, но сепак, тоа не донесе значајни резултати во првиот дел од актуелната натпреварувачка сезона што всушност им направи ...

УЕФА не го прифати планот на Милан

Макфакс - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

Милан се „тресе“, УЕФА нема да му прости

Екипа - 07.12.2017

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) дефинитивно го одби планот на Милан околу финансискиот фер-плеј, и се очекува одлуката која официјално ќе биде донесена утре, да биде немилосрдна за италијанскиот калчолигаш.

Познати се Арапите кои сакаат да влезат во Милан

24Фудбал - 06.12.2017

Медиумите од Италија го открија името на бизнисменот кој ја разгледува можноста да го купи Милан, се работи за милијардерот од Саудиска Арабија, Фаваз Алхокаир „Росонерите“ пред неколку месеци преминаа во рацете на ивеститори од Кина, но постојано ...

Кинезите го продаваат Милан на богат арап

Sport 1 - 06.12.2017

Иднината на Милан е доведена под знак прашалник откако се потврди дена неговите сегашни сопственици немаат доволно пари да го одржуваат клубот. Кинескиот конзорциум предводен од Ли Јонгхонг сè уште не почнал да го исплаќа долгот кон „Елиот ...

УЕФА спрема санкции за Милан – од клубот негираат

Таратур - 07.12.2017

Италијанските медиуми денес најавија дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да го прифати предлогот на Милан за доброволниот договор за финансискиот фер-плеј. Тоа значи дека италијанскиот гигант ќе биде санкциониран, а набргу УЕФА ќе ја одреди ...

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

ТВ21 - 07.12.2017

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА не го прифати планот на Милан

Вечер - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

„Њујорк тајмс“ ја открива тајната за газдата на Милан

Екипа - 05.12.2017

Примениот гол од голманот на Беневенто е најмалиот во лавината проблеми на Милан, откако се погласни стануваат најавите дека „росонерите“ ќе заработат суспензија од УЕФА поради сомнителното потекло на парите на нивниот газда, Кинезот Ли Јонгхонг, ...

Познато е името на милијардерот од Саудиска Арабија кој го „мерка“ Милан

МКД - 06.12.2017

Телеломбардија го откри идентитетот на бизнисменот од Саудиска Арабија кој сака да влезе во Милан, клубот од Сан Сиро е цел на милијардерот Фаваз Алхокаир и неговата Фаваз Абдулазиз Алхокари Груп „Росонерите“ пред неколку месеци преминаа во рацете ...

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казната

Локално - 07.12.2017

– Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА не го прифати планот на Милан

Орбис - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...

УЕФА го одби предлогот, Милан пред казна

Курир - 07.12.2017

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) го отфрли предлогот на Милан за доброволен договор за финансиски фер-плеј, па сега италијанскиот гигант се наоѓа пред казна, пишува денеска Газета дело Спорт.

УЕФА не го прифати планот на Милан

Точка - 07.12.2017

Европската фудбалска унија (УЕФА) не го прифати предлогот на фудбалскиот клуб Милан за доброволниот договор за финансискиот ферплеј и набргу ќе ја одреди казната за италијанскиот великан. Како што пишуваат „Кориере дела Сера“ и „Кориере дело спорт“, ...