TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Захарова: Обвинувањата на Меј се неодговорни и неосновани

А1 On - 14.11.2017

Обвинувањата на сметка на Русија со кои што излезе британската премиерка Тереза Меј се неодговорни и неосновани, смета портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Тереза Меј вети дека ќе ја штити Европа од Русија

МКД - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека нејзината влада ќе ѝ остане посветена на заштитата на Европа по брегзитот, обвинувајќи ја Русија за воена агресија и мешање во изборите. Премиерката кажа дека Британија ќе им помага на земјите што се ...

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Алфа - 14.11.2017

Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели. Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките ...

Захарова: Обвинувањата на Тереза ​​Меј против Русија се неодговорни и неосновани

Стандард - 14.11.2017

Прес-секретарот на руското МНР, Марија Захарова изјави дека обвиненијата против Русија дека е главната закана за меѓународната заедница, направени од британскиот премиер Тереза ​​Мај, се неодговорни и неосновани, пренесе ТАСС.

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Република - 14.11.2017

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност во изборите“ во земјата.

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Макфакс - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија, обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување на сајбер шпионажа, пренесе БиБиСи. Обраќајќи им се на водечките бизнисмени на приемот во Лондон, Mej рече ...

Меј: Велика Британија и сојузниците заедно ќе се борат против активностите на Русија

МРТ - 14.11.2017

Меј го обвини рускиот претседател Путин за анексијата на Крим, за судирите во Источна Украина, за непочитување на европскиот воздушен простор... Британската премиерка Тереза Меј изјави дека Велика Британија и нејзините сојузници, заедно ќе се борат ...

Меј: Русија замешана и во британските избори

365 - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза Меј тврди дека Москва е замешана и во изборите во Велика Британија и дека вршеле сајбер-шпионажа. Таа изјавила дека Путин постојано се обидува разорно да делува врз слободните општества и дека Русија сака со лажни вести ...

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

А1 On - 14.11.2017

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј.

Британската премиерката вети дека ќе ја штити Европа од „руските закани“

Нетпрес - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза Меј изјави во понеделникот вечерта дека Лондон сака продуктивни односи со Москва којашто „треба да игра според правилата“, како и дека нејзината влада ќе остане истрајна во заштита на Европската унија откако Велика ...

Тереза Меј со остри критики кон Москва

Поглед - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза ​​Меј ја обвини директно Русија во мешање во изборниот процес и вршење на кибершпионаж против странски држави со цел “диверзија во слободните општества”. За време на гала вечера организирана од градоначалникот на Лондон, ...

Меј ја обвини Москва за мешање во британските избори

Мета - 14.11.2017

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј ја обвини Москва дека се мешала во британските парламентарни избори, што се одржаа на почетокот на јуни, оваа година и дека вршела кибер-шпионажа, пренесува „Би-би-си“.

Меј ја обвини Русија за сајбер-шпионажа (ВИДЕО)

Стандард - 14.11.2017

Остра критика на британскиот премиер против Русија. Тереза Меј ја обвини Москва дека се меша со изборите на другите земји и врши сајбер-шпионажа, пренесоа медиумите на Островот. За време на официјална вечера во Лондон, британскиот премиер ја опиша ...

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

Локално - 14.11.2017

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј.

Захарова: Обвинувањата на Меј се неодговорни и неосновани

Орбис - 14.11.2017

Обвинувањата на сметка на Русија со кои што излезе британската премиерка Тереза Меј се неодговорни и неосновани, смета портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

+инфо - 14.11.2017

Според портпаролката на руското Министерство, Марија Захарова, британската премиерка дала неодговорна и неоснована изјава. Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон ...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

А1 On - 14.11.2017

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност во изборите“ во земјата.

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Вечер - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија, обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување на сајбер шпионажа, пренесе БиБиСи. Обраќајќи им се на водечките бизнисмени на приемот во Лондон, Mej рече ...

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

Орбис - 14.11.2017

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј.

Меј ја обвини Москва за мешање во британските избори

Локално - 14.11.2017

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј ја обвини Москва дека се мешала во британските парламентарни избори, што се одржаа на почетокот на јуни, оваа година и дека вршела кибер-шпионажа, пренесува „Би-би-си“.

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

Алфа - 14.11.2017

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј.

Захарова контра Меј: Лондон покажува фундаментално неразбирање на процесите

Фактор - 14.11.2017

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова вели дека обвинувањата на сметка на Русија со кои што излезе британската премиерка Тереза Меј се неодговорни и неосновани.

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Сител - 14.11.2017

Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели. Според портпаролката на руското Министерство, Марија Захарова, ...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Орбис - 14.11.2017

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност во изборите“ во земјата.

Тереза Меј го обвини Путин за мешање во изборите во САД

Точка - 14.11.2017

Британската премиерка Тереза Меј упати досега најостри критики кон Русија обвинувајќи ја Москва за мешање во изборите во САД и за извршување сајбер-шпионажа, пренесе Би-би-си. Обраќајќи им се на водечките бизнисмени на приемот во Лондон, Mej рече ...

Заедно ќе се бориме против руските активности

Тера - 14.11.2017

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во Лондон британската премиерка Тереза Меј.

Тереза Меј обвинува за руско влијание врз изборите

Слободен Печат - 14.11.2017

Премиерката на Велика Британија, Тереза Меј ја обвини Москва дека се мешала во британските парламентарни избори, што се одржаа на почетокот на јуни, оваа година и дека вршела кибер-шпионажа, пренесува „Би-би-си“.

Меј: Заедно ќе се бориме против руските активности

24 Вести - 14.11.2017

Велика Британија и нејзините сојузници ќе се борат заедно против активностите на Русија, кои претставуваат закана за меѓународниот поредок, изјави синоќа во лондон британската премиерка Тереза Меј.

Захарова: Обвинувањата на Меј се неодговорни и неосновани

Локално - 14.11.2017

Обвинувањата на сметка на Русија со кои што излезе британската премиерка Тереза Меј се неодговорни и неосновани, смета портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни

Курир - 14.11.2017

Руското Министерство за надворешни работи денеска реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели. Според портпаролката на руското Министерство, Марија Захарова, ...

Велика Британија нема докази за директна вмешаност на Русија во нејзиниот изборен систем

Локално - 14.11.2017

Обединетото Кралство не располага со докази за успешна вмешаност од страна на друга земја во избориниот систем, наведе портпаролот на британската премиерка Тереза Меј. Меј синоќа ја обвини Русија за „вмешаност во изборите“ во земјата.

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни...

Н.Македонија - 15.11.2017

Русија ги отфрли критиките на Меј како неосновани и неодговорни Руското Министерство за надворешни работи реагираше на критиките кои британската премиерка Тереза Меј ги упати кон Русија за злоупотреба на медиумите за политички цели.