TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца тетовци расечени со нож

+инфо - 20.03.2017

Едниот има повреда на вратот и на грбот, а другиот на раката. Двајца тетовци со повреди биле пренесени на лекување ноќеска во 00.30 часот, на улицата Благој Тоска во Тетово, соопшти полицијата. Во Клиничка болница Тетово пренесени се И.К.

Повредени двајца тетовци со нож

Канал5 - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.

Со нож нападнати двајца тетовци

Позитив.мк - 20.03.2017

Двајца тетовци на возраст од 26 и од 30 години, ноќеска биле нападнати со нож, при што добиле повреди по вратот, грбот и на екстремитетите. Двајцата повредени, со возило на итна медицинска помош, биле пренесени во тетовската клиничка болница.

Крвава расправија во Тетово

МКД - 20.03.2017

Ноќва во 00.30 часот во Тетово, по претходно известување за потреба од екипа на Итна медицинска помош за укажување на медицинска помош на лица кои крварат, од ул. „Благој Тоска" во Клиничка болница Тетово пренесени се И.К.

Повредени двајца тетовци со нож

А1 On - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.

Двајца расечени во Тетово

Макфакс - 20.03.2017

Две лица се здобиле со расекотини и убоди по вратот, грбот и рацете, откако биле нападнати од едно лице во Тетово, кое полицијата подоцна го уапсила заедно со неговиот брат. Имено, во понеделник половина час по полноќ, во Тетово, по претходно ...

Двајца тетовци повредени со нож...

Н.Македонија - 20.03.2017

Двајца тетовци повредени со нож Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Двајца нападнати и повредени во Тетово

Кајгана - 20.03.2017

Две лица се здобиле со исеченици и убоди по вратот, грбот и рацете, откако биле нападнати од едно лице во Тетово, кое полицијата подоцна го уапсила. Ноќеска половина час по полноќ, во Тетово, по претходно известување за потреба од екипа на Итна ...

Двајца тетовци избодени со нож, помладиот се бори за живот

Exclusive.mk - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.

Со остар предмет повредени двајца жители на Тетово

Слободен Печат - 20.03.2017

На 20.03.2017 година во 00.30 часот во Тетово, по претходно известување за потреба од екипа на Итна медицинска помош за укажување на медицинска помош на лица кои крварат, од ул. „Благој Тоска“ во Клиничка болница Тетово пренесени се И.К.

Со нож повредени двајца тетовци

Локално - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.

Двајца расечени во Тетово

Канал 77 - 20.03.2017

Две лица се здобиле со расекотини и убоди по вратот, грбот и рацете, откако биле нападнати од едно лице во Тетово, кое полицијата подоцна го уапсила заедно со неговиот брат. Имено, во понеделник половина час по полноќ, во Тетово, по претходно ...

Повредени двајца тетовци со нож

Точка - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.

ТЕПАЧКА ВО ТЕТОВО: Две лица прободени со нож, напаѓачите се уапсени

Телеграф - 20.03.2017

Крвава тепачка се случила ноќеска во Тетово. Двајца повредени биле пренесени во тетовската клиничка болница каде што им била укажана помош, по што едниот од нив поради сериозноста на повредите бил префрлен на скопските клиники Двајца тетовци се ...

Крвава ноќ во Тетово: Ги избоделе со нож во вратот

Репортер - 20.03.2017

Двајца тетовчани се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Двајца тетовци повредени со нож

Правдико - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.

Повредени двајца тетовци со нож

БркајРабота - 20.03.2017

Двајца тетовци се здобиле со повеќе убоди со нож по физичката пресметка со други двајца тетовци што ноќеска половина час по полноќ се случила во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Според неговите податоци И.К.