TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се зголеми постизборното насилство во Кенија, опозицијата тврди дека безбедносните сили убиле повеќе од 100 лица

А1 On - 12.08.2017

Се зголеми постизборното насилство во Кенија, каде полицијата употреби солзавец врз конвојот на возила што ги пренесуваа претставниците на опозицијата, а неколку лица беа убиени во судирите меѓу полицијата и приврзаниците на опозицијата, кога беа ...

Кениската опозиција тврди дека се убиени стотина демонстранти

Нетпрес - 12.08.2017

Истакнат член на опозициската Национална супер коалиција NASA Џејмс Оренго на конференцијата за медиумите изјави дека полицијата го започнала насилството. Кениската опозиција во саботата ги обвини безбедносните сили дека убиле повеќе од стотина ...

Постизборно насилство во Кенија, убиени повеќе од 100 лица...

Н.Македонија - 13.08.2017

Постизборно насилство во Кенија, убиени повеќе од 100 лица Се зголеми постизборното насилство во Кенија, каде што полицијата употреби солзавец врз конвојот возила што ги пренесуваа претставниците на опозицијата, а неколку лица беа убиени во судирите ...