TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистинска сензација: Легендарните насловни на „Harper’s BAZAAR“ се појавија на Empire State Building

Хитпортал - 21.04.2017

Синоќа магазинот „Harper’s BAZAAR“ ја прослави својата 150-та годишнина од постоењето и тоа го направи на најленгендарниот можен начин. Раководството на списанието се потруди Њујорк, но и цел свет да ги види нивните најзначајни насловни страни, но и ...

Harper’s Bazaar прослави 150 години мода

Stylist - 21.04.2017

Американското модно списание Harper’s Bazaar годинава слави 150-ти јубилеј, што го прави најстариот моден магазин во светот. Главната прослава по повод годишницата се одржа во средата навечер со забава во Рокфелер центарт, но истата вечер магазинот ...