TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

25-годишник осуден за силување приведен на ГП Табановце

Кумановски м. - 13.09.2017

Вчера во 18,00 часот на Граничен Премин- Табановце за влез во Република Македонија, при пасошка контрола на А.С.(25) од Косово, било утврдено дека евидира на СТОП- ЛИСТА по телеграма за сторено кривично дело “силување“, со мерка да се лиши од ...

Косовар, осомничен за силување, фатен на Табановце...

Н.Македонија - 13.09.2017

Косовар, осомничен за силување, фатен на Табановце Вчера во 18 часот на граничниот премин Табановце бил уапсен 25-годишниот А.С. од Косово, соопшти Министерството за внатрешни работи. Според информациите, полициските службеници од граничниот премин ...

Момче барано за силување падна во рацете на македонската полиција

Press24 - 13.09.2017

Во 18 часот на Граничен Премин-Табановце за влез во Македонија, при пасошка контрола на 25-годишниот А.С. од Косово, било утврдено дека евидира на СТОП-ЛИСТА по телеграма за сторено кривично дело “силување“, со мерка да се лиши од слобода.

25-годишен Косовар, осомничен за силување, фатен на Табановце

Скопје24 - 13.09.2017

Вчера во 18 часот на граничниот премин Табановце бил уапсен 25-годишниот А.С. од Косово, соопшти Министерството за внатрешни работи. Според информациите, полициските службеници од граничниот премин при пасошка контрола, за влез во Македонија, ...

На граница фатен силувач од Косово

МКД - 13.09.2017

Вчера во 18 часот на граничен премин-Табановце за влез во Македонија, при пасошка контрола на А.С.(25) од Косово, било утврдено дека евидира на стоп-листа. А.С. евидирал на стоп-листа по телеграма за сторено кривично дело силување, со мерка да се ...

25-годишен Косовар, осомничен за силување, фатен на Табановце

Либертас - 13.09.2017

Вчера во 18,00 часот на Граничен Премин-Табановце за влез во Р.Македонија, при пасошка контрола на А.С.(25) од Р.Косово, било утврдено дека евидира на СТОП-ЛИСТА по телеграма за сторено кривично дело “силување“, со мерка да се лиши од слобода.