TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре без струја делови од неколку скопски општини

+инфо - 15.11.2017

Делови од Центар, Студеничани, Ѓорче Петров, Сарај и Кисела Вода по неколку часа ќе останат без електрична енергија. Без струја во текот на утрешниот ден ќе бидат корисници од делови од општина Центар, Студеничани, Ѓорче Петров, Сарај и Кисела Вода.

Без струја утре делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари

МКД - 13.11.2017

Заради закажани технички зафати утре без струја ќе останат делови од општините Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари, информираат од РЦУК Скопје. Во периодот од 9.30 до 10.30 часот без струја ќе останат корисниците од ул.

Делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шутка утре ќе останат без струја

Курир - 13.11.2017

Во периодот од 09:30 до 10:30 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. 533 (место викано Бела Земја) згради 1, 2, 3 и 4 и ул. 531 во општина Илинден. Корисниците од дел од ул. 4 во с. Никиштане во општина Ѓорче Петров утре ќе останат без струја ...

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Курир - 05.12.2017

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини. Во периодот од 9:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. Теодосиј Синаитски од бр. 7 до бр.

Без струја утре делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари

ТВ21 - 13.11.2017

Заради закажани технички зафати утре без струја ќе останат делови од општините Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари, информираат од РЦУК Скопје. Во периодот од 09:30 до 10:30 часот без струја ќе останат корисниците од ул.

Делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шутка утре ќе останат без струја

+инфо - 13.11.2017

Корисниците во село Никиштане, општина Ѓорче Петров утре ќе останат без струја во периодот од 9 до 14 часот. Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре поради закажани технички зафати без електрична енергија ќе останат неколку улици во Скопје.

Утре без струја делови од неколку скопски општини

МКД - 14.11.2017

Делови од скопските општини Центар, Карпош, Чаир, Кисела Вода, Аеродром и Чучер Сандево утре ќе бидат без струја поради закажани технички зафати во електроенергетската мрежа. Во периодот од 8.30 до 9.30 часот без напојување со електрична енергија ќе ...

Без струја ќе останат повеќе делови од Скопје

Newsroom - 14.11.2017

Во текот на денешниот ден, поради закажани технички зафати, без електрична енергија ќе останат делови од општините Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари, информираат од Центарот за управување со кризи.

Делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шутка утре ќе останат без струја

Нетпрес - 13.11.2017

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на ден 14.11.2017 (вторник) , заради закажани технички зафати без електрична енергија ќе останат неколку улици во Скопје. Во периодот од 09:30 до 10:30 часот без струја ќе бидат корисниците од ул.

Утре без струја делови од неколку скопски општини

А1 On - 05.12.2017

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини. Во периодот од 9:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. Теодосиј Синаитски од бр. 7 до бр.

Делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шуто Оризари утре ќе останат без струја

Скопје24 - 13.11.2017

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на ден 14.11.2017 (вторник) , заради закажани технички зафати без електрична енергија ќе останат неколку улици во Скопје. Во периодот од 09:30 до 10:30 часот без струја ќе бидат корисниците од ул.

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Орбис - 14.11.2017

Делови од скопските општини Центар, Карпош, Чаир, Кисела Вода, Аеродром и Чучер Сандево утре ќе бидат без струја поради закажани технички зафати во електроенергетската мрежа. Во периодот од 08:30 до 09:30 часот без напојување со електрична енергија ...

Делови од Илинден, Ѓорче Петров и Шутка утре ќе останат без струја

Точка - 13.11.2017

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека на ден 14.11.2017 (вторник), заради закажани технички зафати без електрична енергија ќе останат неколку улици во Скопје. Во периодот од 09:30 до 10:30 часот без струја ќе бидат корисниците од ул.

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Скопје24 - 06.12.2017

Заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини. Во периодот од 9:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. Теодосиј Синаитски од бр. 7 до бр.

Утре без струја повеќе скопски општини...

Н.Македонија - 14.11.2017

Утре без струја повеќе скопски општини Делови од скопските општини Центар, Карпош, Чаир, Кисела Вода, Аеродром и Чучер Сандево утре ќе бидат без струја поради закажани технички зафати во електроенергетската мрежа.