TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Пиво-фест“ - магнет за посетители...

Н.Македонија - 17.07.2017

Уште еднаш се потврди дека манифестациите од овој тип се магнет за посетители, за туристи. Еве како што беше овој пат со млада група Белгијци, кои Прилеп го ставиле на мапата за посета при престојот во Македонија, и тоа баш за време на „Пиво-фест“, ...

ФОТО: Заврши фестивалот на скарата и пивото ПИВО ФЕСТ

Курир - 17.07.2017

Уште еден Пиво фестивал за паметење. Сношти заврши петнаесеттото јубилејно издание кое помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара, ладното пиво, како и одличната забава каква што доликува за најголемото случување во годината ...

Како марсовец: Северина со модна катастрофа на „Пиво фест“ во Прилеп

Хитпортал - 17.07.2017

Синоќа во Прилеп заврши 15-тото издание на „Пиво Фест“. На последната вечер настапија Димитар Андоновски со Тајфата, Џамбо Агушеви оркестар и балканската мега ѕвезда Северина, која по втор пат гостуваше на овој фестивал.

ВИДЕО: Вака Северина ја пее „Македонско девојче”

Курир - 17.07.2017

Фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“ во Прилеп заврши синоќа. Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава каква што доликува за најголемото случување во ...

Жежок танц на Северина пред камерата на Маркукуле на фестивалската сцена во Прилеп (ВИДЕО)

Маркукуле - 17.07.2017

Она што го приреди балканската мега ѕвезда синоќа на фестивалската сцена на Пиво Фест во Прилеп, е на ниво на вистински спектакл. Енергично од почетокот до крајот, испеа многу хитови, а изгледаше прекрасно и секси.

ФОТО: Ова се најдобрите селфи фотографии од ПИВО ФЕСТ

Курир - 17.07.2017

Годинава како дел од забавата на ПИВО ФЕСТ во Прилеп се воведе и една новина- за најдобра селфи фотографија организаторите доделија една голема маскота мајмун. Исто така секој ден за најдобрите селфи фотки се доделуваа по 2 влезници за вип делот во ...

ФОТО: Марјана и Северина со оваа фотографија го запалија Инстаграм

Press24 - 17.07.2017

Која од која поубава, Марјана и Северина со заедничка фотографија го запалија ...

Северина го грееше Прилеп на 13 степени среде јули: Покажа сексапил, енергија и испеа многу хитови на фестивалската ...

Маркукуле - 17.07.2017

Синоќа во Прилеп финишираше петнаесеттото јубилејно издание на фестивалот на скарата и пивото, “Пиво Фест 2017”. Изминатите четири фестивалски дена донесоа многу забава, многу испиено пиво и изедена скара и спомени за вечно паметење.

Убавиците им ги затресоа колената на прилепчани: Марјана и Севе беа гром риби на последната вечер од Пиво Фест (фото)

Вистина.мк - 17.07.2017

Марјана Станојковска од ден на ден ни сервираше елеганција и сексапил на сцената на Пиво Фест. Прилепчани неколку пати се насладуваа на прекрасните модни избори на убавата русокоса. За последната вечер таа избра сребрено-сина тоалета со транспрентни ...

Прилепскиот градоначалник фатен во сендвич меѓу Северина и Марјана (фото)

Exclusive.mk - 17.07.2017

Викендов во Прилеп се одржа петнаесетото иоздание на Пивофест, каде што настапуваа македонски естрадни уметници, но и уметници од српската естрада. Водителка на овој популарен фестивал беше Марјана Станојковска која беше блескаше на сцената сите ...

Вечерва завршува Пиво Фест во Прилеп

Сител - 16.07.2017

По изминатите три спектакуларни вечери, во Прилеп вечерва завршува најголемиот балкански фестивал на пивото и скарата – Пивофест 2017. И покрај поројниот дожд кој денеска непрекинато паѓаше повеќе од 5 часа, и кој создаде извесни краткотрајни, но и ...

Во чии раце денеска заврши Северина (Фото)

Република - 16.07.2017

Хрватската дива Северина вечерва ги забавува посетителите на „Пиво Фест“ во Прилеп. Убавата пејачка која секогаш изгледа беспрекорно и овој пат дозволи за нејзиниот изглед да се погрижи македонски стилист.

“Животот за граѓаните не дојде, ама Заев на Пивофест пристигна со Мерцедес!?”

Маркукуле - 16.07.2017

Зоран Заев вечерва е присутен во Прилеп на фестивалот на скарата и пивото. Одлична можност за новиот премиер да присуствува на една беспрекорно организирана манифестација, која деновиве е опседната со инспекции од целата држава, како никогаш до сега.

И покрај дождот Прилеп максимално подготвен за финалето од Пиво фест 2017

Маркукуле - 16.07.2017

И покрај дождот и непогодните временски услови кои моментално ги има во Прилеп, градот под Марковите кули е максимално подготвен за спектакуларната завршница на 15-тото јубилејно издание на Пиво фест кога треба да настапат Димитар Андоновски со ...

Избрана најдобрата селфи фотографија на “Пиво Фест”: За награда ќе го добијат најголемиот прилепски фраер

Маркукуле - 16.07.2017

Како новина за посетителите на “Пиво Фест 2017”, организаторите приредија повеќе изненадувања. Едно од нив беше и изборот на најдобра селфи фотографија, па гостите на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, имаа можност да испраќаат фотографии на ...

БЕЗ ЗБОРОВИ! фотографиите говорат СЕ’ – ПРИЛЕП Е центарот на фестивалските случувања! (галерија)

Маркукуле - 16.07.2017

“Пиво Фест 2017” – фестивалско шоу кое и понатаму го става Прилеп на врвот на картата на Македонија, како репер за фестивалските случувања. БЕЗ ЗБОРОВИ! ДОВОЛНО Е ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ГАЛЕРИЈАТА КОЈА СЛЕДИ И ДА СЕ УВЕРИТЕ ВО ТОА ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ВО ...

Следува големото финале на “Пиво Фест”: Еве што ќе гледате!

Маркукуле - 16.07.2017

Фестивалот на скарата и пивото во Прилеп се ближи кон својот крај. Петнаесеттото јубилејно издание досега помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава каква што доликува за најголемото ...

(ФОТО) Ни ладно пиво не ги гаси: Анабела го вжешти Прилеп во костим кој ОТКРИВА СЕ!

Вистина.мк - 16.07.2017

Српската пејачка Анабела Атијас настапи на третата вечер од 15-то издание на манифестацијата во градот под Марковите кули 2пиво фест 2017“. Атрактивната Анабела се појави во жешко издание од бел костим со златни детали, кој ги откри нејзините ...

Заврши фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“

Макфакс - 17.07.2017

Синоќа заврши петнаесеттото јубилејно издание на Пиво фест во Прилеп, кој помина во знакот на вкусната скара, ладното пиво, како и добрата забава. Во изминатите четири дена посетителите имаа можност да уживаат во различните хитови на популарните ...

Северина ја испеа “Македонско девојче” на “пиво фест” во Прилеп (видео)

Маркукуле - 17.07.2017

Фестивалот на скарата и пивото „Пиво Фест“ во Прилеп заврши синоќа. Петнаесеттото јубилејно издание помина во знакот на одличната организација, секогаш вкусната скара и ладно пиво, како и одлична забава каква што доликува за најголемото случување во ...

Северина го грееше Прилеп на 13 степени среде јули: Покажа сексапил, енергија и испеа многу хитови (Фото+Видео)

Скопје24 - 17.07.2017

Синоќа во Прилеп финишираше петнаесеттото јубилејно издание на фестивалот на скарата и пивото, “Пиво Фест 2017”. Изминатите четири фестивалски дена донесоа многу забава, многу испиено пиво и изедена скара и спомени за вечно паметење.

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

А1 On - 16.07.2017

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и ...

ГАЛЕРИЈА: Прилеп синоќа ште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија – вечерва се финишира со Северина

Press24 - 16.07.2017

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа вистинска кулминација, градот беше претесен да ...

Третата фестивалска вечер на „Пивофест“ во ритамот на Анабела и Харис Џиновиќ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно - 16.07.2017

Помина уште една фестивалска вечер во Прилеп во името на добрата музика, ладното пиво и вкусната скара. Дождот и ветерот кои ги намалија температурите во Прилеп не беа причина за посетителите да не уживаат во музичката програма на фестивалската бина.

Најава за вечерашното големо финале на петнаесеттото јубилејно издание на “Пиво Фест” во Прилеп (ВИДЕО)

Маркукуле - 16.07.2017

Пивофестивалското јубилејно 15-то издание во Прилеп се ближи кон својот крај. Изминатите дена донесоа незаборавно дружење и забава. Фестивалот на скарата и пивото во Прилеп и понатаму останува најмасовното случување во државата.

Над 50.000 грла во еден глас пееа “Муштулук” на “Пиво Фест” во Прилеп (ВИДЕО)

Маркукуле - 16.07.2017

Вистински спектакл се случи синоќа на третата фестивалска вечер од “Пиво Фест” во Прилеп. Настапот на балканската мега ѕвезда Харис Џиновиќ предизвика земјотрес во градот под “Марковите Кули”.

AНАБЕЛА во жешко бело издание ја “запали” сцената на “Пиво Фест” во Прилеп (ФОТО)

Маркукуле - 16.07.2017

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е синоќешната страшна атмосфера која владееше во ...

Спектакуларно и необично запросување на Пиво Фест (фото)

Exclusive.mk - 16.07.2017

Една од најголемите и најмасовните манифестации во Македонија се случува во Прилеп. Сооглед дека на секој јавен настан кај нас стана традиција да има запросување, зачуди фактот што на Пиво Фест не „падна“ запросување.

Прилеп го “поплави” море од народ на синоќешната втора фестивалска вечер на “Пиво Фест 2017”

Маркукуле - 15.07.2017

Вистинско море од народ му се случи синоќа на Прилеп. Концертот на Ален Исламовиќ на фестивалската сцена во Прилеп беше вистинско доживување и нешто што со сигурност ќе се памети. Балканската ѕвезда пееше со срце и душа и ги потсети присутните на ...

Tаа и дава сјај на фестивалската сцена: Марјана грее на “Пиво Фест” во Прилеп (ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - 15.07.2017

Две фестивалски вечери и две неверојатни изданија на прекрасната Марјана Станојковска која и оваа година ја краси сцената на “Пиво Фест” во Прилеп. Откако на првата фестивалска вечер ја видовме црвена тоалета со длабок шлиц, Марјана изгледаше уште ...

Северина ги раздрма прилепчани!

ЗаЗабава - 17.07.2017

Синоќа со настап на мега ѕвездата Северина, во Прилеп финишираше петнаесеттото јубилејно издание на фестивалот на скарата и пивото, “Пиво Фест 2017”. Изминатите четири фестивалски дена донесоа многу забава, многу испиено пиво и изедена скара и ...

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Телевизија Нова - 16.07.2017

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и ...

Прилепчани ќе џускаат и ќе плакнат очи на Северина

Вечер - 16.07.2017

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија Одличната атмосфера доживеа вистинска кулминација, градот беше претесен да ги прими ...

ФОТО: Анабела брз градник и речиси гола на „Пивофест“ во Прилеп

Курир - 16.07.2017

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е синоќешната страшна атмосфера која владееше во ...

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

ТВ21 - 16.07.2017

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и ...

Џиновиќ: Прилепскиот е еден од најдобрите пивофестивали

Локално - 16.07.2017

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа вистинска кулминација, градот беше претесен да ...

Жешка и во невидено издание: Анабела се соблече, без градник на Пивофест (фото)

Exclusive.mk - 16.07.2017

Kулминираше забавата на фестивалската сцена во Прилеп. Јубилејното 15-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2017” се ближи кон својот крај, но она што ќе остане како вечно сеќавање е синоќешната страшна атмосфера која владееше во ...

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Сител - 16.07.2017

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и ...

Вечерва се финишира со Северина- Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија

Курир - 16.07.2017

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа вистинска кулминација, градот беше претесен да ...

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Макфакс - 16.07.2017

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес-конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и ...

Вечерва се финишира со Северина- Прилеп повторно докажа дека е центарот на забавата во Македонија

Вистина.мк - 16.07.2017

Со хитовите на Елена Велеска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ, синоќа на третата вечер од Пиво фест, Прилеп уште еднаш докажа дека е центарот на забавата во Македонија. Одличната атмосфера доживеа вистинска кулминација, градот беше претесен да ...

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Канал 77 - 16.07.2017

Последниот ден од Пивофестот проследен со дожд и ниски температури. Според програмата, последната вечер ќе ја заокружат Тајфата и Димитар Андоновски, Џамбо Агушеви оркестар и за крај Северина.

Последна вечер на „Пивофест“ во Прилеп

Локално - 16.07.2017

На последната фестивалска вечер на прилепскиот „Пивофест“ организаторите очекуваат уште поголема посетеност. Манифестацијата се одвива весело и без проблеми, посочија на денешната прес- конференција, организатоите прилепската локална самоуправа и ...

ФОТО: Прилеп претесен за третата вечер на Пиво Фестот – вечерва се финишира со Северина

Шеталиште - 16.07.2017

Синоќа на третата фестивалска вечер на Пиво Фестот во Прилеп, во голем број посетители од цела држава како и надвор од неа уживаа во одличната забава со познатите хитови на Елена Велевска, Анабела и легендарниот Харис Џиновиќ.

ФОТОГАЛЕРИЈА: Северина на Пивофест

Тера - 17.07.2017

Вечер на Пивофест настапија Димитар Андоновски со Тајфата, Џамбо Агушеви оркестар и балканската мега ѕвезда Северина, која по втор пат гостува на овој Фестивал. Според прилепскиот градоначалник Марјан Ристески сите патишта деновиве водат кон Прилеп ...