TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPhone X има проблем со кочење на екранот

Телефони.мк - 10.11.2017

Корисниците на iPhone X кои се наоѓаат во потешки зимски услови му се пожалија на Apple дека екранот на смартфонот се кочи при многу ниски температури и не реагира на допир. Кочењето може да трае и до десетина секунди пред iPhone X да почне да ...

Видео: Google Pixel 2 XL уредите имаат проблем со екранот!

GSM.mk - 10.11.2017

Последно нешто што им треба на Google и LG е корисниците да почнат да се жалат со проблеми кај екраните на Google Pixel 2 XL.. За жал, голем дел од корисниците на Pixel 2 и Pixel 2 XL веќе почнаа да пријавуваат проблеми со екраните на нивните уреди.

Споредба на Apple iPhone X и Google Pixel 2

Телефони.мк - 10.11.2017

Интересна е споредбата меѓу Apple iPhone X, кој излезе пред 1 недела во продажба и есенскиот модел Google Pixel 2. iPhone X има 5.7 инчен дисплеј и резолуција од 1125x2436 пиксели. Има можен Apple A11 Bionic процесор, 3GB RAM меморија и 64GB ...

iPad Pro доаѓа со Face ID и OLED дисплеј во 2018-та

КадеВечер - 10.11.2017

По потпишувањето на новиот извештај денес за она што најверојатно ќе го видиме на iPad Pro на Apple 2018, Бенџамин Гескин објави рендер фотографии како би можел да изгледа iPad Pro со Face ID.

По Samsung, и Motorola ги исмева Apple и iPhone 8!

GSM.mk - 10.11.2017

По Samsung, и Motorola објави две нови реклами каде ги промовира своите нови смартфони, но истовремено го исмева iPhone 8.. Во новата реклама на Motorola, се забележува iPhone 8 Plus, заедно со Moto Z2.

iPad на Apple сo Face ID технологија пристигнува во 2018 година

Кајгана - 09.11.2017

Компанијата Apple работи на редизајнираниот и напредниот iPad, кој на пазарот ќе се појави во 2018 година. Новиот iPad ќе ги има некои од клучните карактеристики на iPhone X, како што се тенки рабови на екранот, технологија за препознавање на лица ...

iPhone 8 Plus за прв пат повеќе продаван од помалиот смартфон

Телефони.мк - 09.11.2017

iPhone 8 Plus е светлата точка во продажбата на Apple во изминатиот месец и за прв пат откако е воведена шемата на два модели, еден со поголем 5,5 инчен екран, е повеќе продаван отколку помалиот и стандарден iPhone 8 со 4,7 инчен дисплеј.

Следниот iPad ќе има атрактивен новитет

Телефони.мк - 09.11.2017

Apple планира да го задржи водството во категоријата на таблети со нов модел на iPad за следната година кој ќе располага со значајниот новитет Face ID. Скенерот за препознавање на лице кој веќе дебитираше кај iPhone X ќе одигра голема улога во ...

Новата верзија на „iPad“ доаѓа со екран без рамка и „Face ID“?

Стандард - 09.11.2017

„Apple“ работи на нов дизајн за следниот „iPad“ модел. Очекувањата се дека „Home“ копчето на уредот ќе отпадне во корист на новата „Face ID“ технологија, претставена во „iPhone X“. „Bloomberg“ објави дека новата генерација „iPad“ ќе вклучува ...

Apple работи на таен проект под име “T228”, а не е iPhone: Мистериозниот уред пристигнува во 2020 година

Точка - 09.11.2017

Apple за 2020 година спрема нов уред – очила за аугментирана (проширена) реалност. Марк Гурман од Bloomberg тврди дека Apple ќе има технологија која е спремна за аугментирана реалност во 2019 година, а уредот ќе го лансираат една година подоцна.

„Apple“ работи на очила за додадена реалност

Стандард - 09.11.2017

Во потрага по нов производ за да направи чекор напред и да го надмине iPhone-от, американската технолошка компанија „Apple“ се упатува во интересна насока. Таа си постави за цел да создаде технологија за очила за додадена реалност во 2019 година, ...

(ВИДЕО) iPhone X најкршливиот паметен телефон на Епл досега?

Фактор - 09.11.2017

По серија од шест есенски тестови на iPhone X, осигурителната компанија SquareTrade изрече тешкo oбвинување. Јублилејниот iPhone X е "најкршливиот, најскапиот и со најскапа поправка на iPhone досега", пренесува 9to5mac.

Сите го исмеваат iPhone, Motorola ги исмева сите

Кајгана - 09.11.2017

Време е да продолжите понатаму, бидејќи сите телефони не се исти - вели Motorola во новите реклами во ко ги претставува сите предности на Moto Z телефонот и неговите додатоци. Мора да признаеме дека Moto Z е моќен уред, а неговата најголема вредност ...

5 алтернативи на iPhone X

GSM.mk - 09.11.2017

iPhone X е дефинитивно смартфон кој ќе го привлече вашето внимание со својот привлечен дизајн и одлични перформанси. Но, проблемот е што неговата цена е над 1000 долари.. Затоа, решивме да направиме листа на најдобрите алтернативи на iPhone X.

SAMSUNG ги посрамоти APPLE со новата реклама која е број 1 во светот! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 09.11.2017

Познато е дека одсекогаш Самсунг и Епл се најголеми непријатели. Нивните мобилни уреди се секогаш во натпревар. Овој пат Самсунг си поигра на сметка на Ајфонот, па направи ваква реклама, која е број еден на рендинг на ...

Apple работи на очила за изменета реалност, кои би пристигнале во 2019 година

Smartportal - 09.11.2017

Изменетата реалност, според многумина упатени во светот на технологијата, е наредната голема работа, која би можела да ги замени смартфоните, но и целосно да го промени начинот на кој функционираме.

iPhone X е најскапиот, но и најлесно кршливиот iPhone некогаш произведен

GSM.mk - 09.11.2017

Цената од 999 долари на новиот iPhone X по сѐ изгледа не ви гарантира дека телефонот ќе остане здрав ако го испуштите од раце, откако серијата тестови за издржливост докажа дека ова е најкршливиот телефон на Apple некогаш произведен.

Видео: Apple iPhone X vs Google Pixel 2

GSM.mk - 09.11.2017

Apple го претстави револуционерниот iPhone X пред само неколку дена. Но, друг телефон кој изненади оваа есен беше Google Pixel 2. Затоа, решивме дека ќе биде интересно да ги споредиме двата смартфона.

iPhone X e најкршливиот iPhone досега

Кајгана - 09.11.2017

iPhone X не е само најскапиот телефон на Apple до сега, туку и најкршливиот. Според извештајот на Square Trade, компанија специјализирана за продажба на продолжени гаранции, iPhone X е вистински магнет за оштетувања и според нив е рангиран во ...

Видео: Како може да го вратите Home копчето на iPhone X?

GSM.mk - 09.11.2017

Apple донесе голем број промени со новиот iPhone X, меѓу кои беше и поголемиот екран во помало тело. Но, токму поради поголемиот дисплеј мораше да биде жртвувано Home копчето... За жал, дел од корисниците не се среќни со ваквата одлука.

Apple Pay Cash нова услуга за пренос на пари преку Messages

Банкарство.мк - 09.11.2017

Apple лансираше нова „Pay Cash“ услуга за пренос на пари помеѓу корисниците преку апликацијата „Messages“. Во моментов, оваа функција е достапна за учесниците во бета тестовите на „iOS 11.2“ во САД.

iPad на Apple сo Face ID технологија пристигнува во 2018 година

Среќа.mk - 10.11.2017

Компанијата Apple оментално работи на редизајот на iPad, кој на пазарот ќе се појави во 2018 година. Новиот iPad ќе ги има некои од клучните карактеристики на iPhone X, како што се тенки рабови на екранот, технологија за препознавање на лица Face ID ...