TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Google Pixel со 50 долари попуст на eBay

Телефони.мк - 21.04.2017

По неколку месеци од пласманот на Google Pixel конечно е воведен попуст вреден 50 долари, па така заинтересираните купувачи може да го најдат овој премиум смартфон но, од риселер на eBay, а не директно од Google.

Google ќе блокира реклами кои се премногу наметливи

IT.mk - 21.04.2017

Google Chrome наскоро би можел да доаѓа со вградена функција за блокирање реклами. Оваа идна фукционалност автоматски и веднаш ќе ги отстранува рекламите кои го уништуваат корисничкото искуство, вели Wall Street Journal .

Google размислува да вгради во Chrome функција за блокирање на реклами

Стандард - 20.04.2017

Информации од извори на The Wall Street Journal откриваат дека Google планира да додаде функција за блокирање на рекламите во мобилната и компјутерската верзија на прелистувачот Chrome. Според изданието, опцијата која може да биде вклучена ...

Рецензија 6 „тајни“ и корисни трикови на Google Chrome

Телефони.мк - 20.04.2017

Google Chrome е најпопуларен интернет прелистувач на светот, кој секојдневно го користат стотици милиони луѓе ширум светот. Во него постојат многу „тајни“ трикови, за кои малкумина знаат. Не е дека се тајни, туку ретко кој се интересирал темелно да ...

Инструкции: Како може YouTube да го направите црн

Телефони.мк - 20.04.2017

Google им овозможи на YouTube корисниците отсега да може да го променат црвено-белиот интерфејс, во црн. За жал, црниот YouTube се уште не е достапен за мобилната верзија, туку само за десктоп. Dark Mode на Google Chrome : 1.