TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицаец пукал во седумнаестгодишници, едниот тешко повреден

24 Вести - 12.08.2017

Внатрешната контрола при МВР и истрагата на која се работи треба да утврди дали имало пречекорување во овластувањата од страна на полицаецот кој вчера со службениот пиштол рани две малолетни момчиња од Радовиш кај градската капела во Струмица, а ...

Полицаец пукал во малолетни крадци, еден се бори за живот

Телма - 12.08.2017

Полицијата ќе истражува дали нивниот службеник ги пречекорил своите овластувања при вчерашниот инцидент, во кој се застрелани две малолетни момчиња од Радовиш кај градската капела во Струмица.

Седумнаесетгодишникот во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот

Алфа - 12.08.2017

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш. Седумнаесет годишното момче од Радовиш во кого вчера пукаше ...

Во Струмица полов напад врз 13-годишно девојче

МКД - 12.08.2017

Ќ.М. (53) вчера во струмичката полиција пријавил дека во неговата куќа Д.А. (19) извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, откако на 10 август околу 23,30 часот го напуштило домот.

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

+инфо - 12.08.2017

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, ...

Струмичанец извршил полов напад врз 13 годишно девојче

Курир - 12.08.2017

Педесет и три годишниот Ќ.М. вчера пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. -Истиот ден околу 09:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што ...

Полицаец пукал со службениот пиштол, повредени две момчиња од Радовиш

Сакам да кажам - 11.08.2017

Малолетно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол, како што тврдел, во самоодбрана. Друго момче е повредено во нога.

Пукање во Струмица, едно лице рането, местото е блокирано (ФОТО)

Турлитава - 11.08.2017

Пукотници попладнево ги вознемирија жителите кои живеат во близина на градската капела во Струмица. Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно лице со прострелна рана во градниот кош ...

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Макфакс - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

+инфо - 12.08.2017

13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 август околу 23.30 часот го напуштило домот. Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата ...

Струмичанец силувал малолетно девојче во нејзиниот дом

Press24 - 12.08.2017

Вчера во Секторот за внатрешни работи во Струмица 35-годишниот Ќ.М. пријавил дека истиот ден 19-годишниот Д.А.од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка.

Полицаец со службен пиштол ранил двајца тинејџери во Струмица

24 Вести - 11.08.2017

Седумнаесет годишно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол. Друго момче е повредено во нога. Полицаецот тврди дека пукал во самоодбрана и со еден куршум ги ...

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

+инфо - 11.08.2017

При обидот да биде приведен, момчето од Радовиш го нападнало полицаецот кој испукал еден куршум, што ги погодил двете момчиња. Седумнаестгодишно момче од Радовиш е тешко повреден и е префрлен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, откако ...

Огнена престрелка попладнево ја вознемири Македонија, има повредени

Скопје24 - 11.08.2017

Пукотници попладнево ги вознемирија жителите кои живеат во близина на градската капела во Струмица, објави локалниот портал strumicadenes.mk. Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно ...

Полицаец застрелал двајца малолетници во Струмица, обвинителството врши увид

Мета - 12.08.2017

Полицаец синоќа со службениот пиштол застрелал двајца малолетници во Струмица, од кои едниот со тешки повреди бил хоспитализиран на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување во Скопје (КАРИЛ), а на другиот му бил извршен оперативен ...

Струмичанец полово нападнал 13- годишно девојче

Пулс24 - 12.08.2017

Педесет и три годишниот Ќ.М. вчера пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. -Истиот ден околу 09:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што ...

Полицаец повредил двајца малолетници со еден куршум во Струмица

Локално - 12.08.2017

Седумнаестгодишно момче од Радовиш е тешко повреден и е префрлено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, откако во петок попладне во него пукал полицаец во самоодбрана, кај градската капела во Струмица.

Полицаец од Струмица рани две малолетни лица во самоодбрана

Таратур - 12.08.2017

Малолетно момче од Радовиш е тешко повредено и е префрлено на клиниките во Скопје, откако попладнево во него пукал полицаец со службен пиштол, како што тврдел, во самоодбрана. Друго момче е повредено во нога.

Огнена престрелка попладнево ја вознемири Македонија, има повредени (ФОТО)

Exclusive.mk - 11.08.2017

Имено од засега неофицијални непотврдени информации се случила престелка околу 15:00 часот при што едно лице со прострелна рана во градниот кош веднаш е пренесено во медицинскиот центар во Струмица.

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

Press24 - 12.08.2017

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, ...

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

Либертас - 12.08.2017

Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден во 09.35 часот, 13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 ...

Двајца малолетници повредени со службен полициски пиштол во Струмица

Кајгана - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Татко пријавил дека 19 годишно момче ја силувало неговата 13 годишна ќерка

Слободен Печат - 12.08.2017

На 11.08.2017 година во СВР Струмица Ќ.М.(53) пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден околу 09,35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, ...

Обвинителството врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Канал5 - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Татко пријавил дека 19 годишно момче ја силувало неговата 13 годишна ќерка

А1 On - 12.08.2017

Ќ.М. (53) во секторот за внатрешни работи во Струмица пријавил дека вчера лицето Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата тринаесетгодишна ќерка. Истиот ден околу 9:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за ...

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

Скопје24 - 12.08.2017

Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден во 09.35 часот, 13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 ...

ОЈО Струмица врши увид на местото каде полицаец застарела двајца малолетници

Република - 12.08.2017

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Полов напад врз 13-годишно девојче во Струмица...

Н.Македонија - 12.08.2017

Полов напад врз 13-годишно девојче во Струмица Во СВР Струмица Ќ.М.(53) вчера пријавил дека дента Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка, соопштија од МВР.

Струмичанец пријавил дека неговата 13-годишна ќерка била силувана

Стандард - 12.08.2017

Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден во 09.35 часот, 13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 ...

ОЈО Струмица врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

ТВ21 - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Деветнаесетгодишник од Струмица силувал малолетно девојче

МК News - 12.08.2017

Струмичанец вчера пријавил во полиција дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. Истиот ден во 09.35 часот, 13-годишното девојче било пријавено за исчезнато, затоа што, како што на 10 ...

Струмичанец извршил полов напад врз 13 годишно девојче

БркајРабота - 12.08.2017

Педесет и три годишниот Ќ.М. вчера пријавил дека истиот ден Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата 13- годишна ќерка. -Истиот ден околу 09:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за исчезнато, затоа што, како што ...

Обвинители вршат увид во случајот со повредените малолетници со полициски пиштол, полицаецот е задржан во станица

МКД - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

19-годишно момче силувало 13-годишно девојче

Република - 12.08.2017

Ќ.М. (53) во секторот за внатрешни работи во Струмица пријавил дека вчера лицето Д.А.(19) од Струмица во неговата куќа извршил полов напад врз неговата тринаесетгодишна ќерка. Истиот ден околу 9:35 часот, 13 годишното дете било пријавено за ...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Курир - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници, ...

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

Маркукуле - 12.08.2017

Едното малолетно лице со посериозни повреди и прострелна рана во градниот кош уште синоќа беше префрлено на КАРИЛ. Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, ...

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

Скопје24 - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници, ...

ОJO – Струмица врши увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Слободен Печат - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Детали како полицаецот ги застрелал двајцата маллетници во Струмица

Нетпрес - 12.08.2017

По наредба на надлежниот јавен обвинител, а заради обезбедување на непристрасност во постапката, во увидот се вклучени екипи од Одделот за криминалистичко-технички испитувања и вештачења при Министерството за внатрешни работи од Скопје.

Увид на местото каде двајца малолетници беа повредени со службен полициски пиштол

Точка - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

ОЈО Струмица врши увид на местото како полицаец застарела двајца малолетници

Либертас - 12.08.2017

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

ОЈО врши увид на местото каде малолетниците беа повредени од полицаец, ова се деталите

БркајРабота - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници, ...

Полицаец пукал со службениот пиштол, повредени две момчиња од Радовиш

МК News - 12.08.2017

Јавен обвинител од Струмица информира дека и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Обвинителство врши увид на местото каде што се ранети малолетниците во Струмица...

Н.Македонија - 12.08.2017

Обвинителство врши увид на местото каде што се ранети малолетниците во Струмица Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде што ...

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Вечер - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

еМагазин - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

А1 On - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.

Обвинителство врши увид на местото каде се ранети малолетниците во Струмица

Сител - 12.08.2017

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство - Струмица и денеска продолжува со увидот на колски пат, во близина на Градската капела кај Струмица, каде синоќа полицаец со истрел од службено оружје повредил двајца малолетници.