TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раул Гонзалез ја предводеше Македонија до пласман на ЕП

Вардар - 19.06.2017

Машката ракометна репрезентација на Македонија по петти пат се пласираше на завршниот турнир на ЕП, и при тоа освојувајќи го првото место во квалификациската група. Нашиот тренер Раул Гонзалез и капитенот Стојанче Стоилов беа дел од успехот, ...

Раул: Сите знаеја како треба да одиграат

24 Ракомет - 19.06.2017

Раул Гонзалес со Вардар ја освои Лигата на шампионите, а со македонската репрезентација се пласираше на ЕП во Хрватска. Како никогаш досега, Македонија беше доминантна против незгодната Чешка и победи со 33:20.

Командантот Раул ги пофали ракометарите: Одлични бевме

Спортклуб - 19.06.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гоналез, по вчерашната убедлива победа против Чешка и обезбеденото учество на ЕП во Хрватска како првопласирана репрезентација во нашата група, вели дека неговите избраници одиграле одличен ...

Македонскиот селектор веќе е Гонзалез национале!

Сител - 19.06.2017

Нема дилеми селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез е новиот спортски херој на македонскиот спортски аудиториум. Освои европски трофеј со Вардар а под негово водство нашите ракометари одиграа врвен ракомет против Чешка и се ...

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Локално - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Раул Гонзалез: Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата

МКД - 18.06.2017

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез е пресреќен откако како селектор на Македонија ја однесе нашата репрезентација на Европското првенство во Хрватска. Македонија со маестрална партија над Чешка се пласираше на Европското првенство во Хрватска и го ...

Победничко селфи со „Ел команданте“ од соблекувалната (ФОТО)

МКД - 18.06.2017

По големата победа над Чешка, огромна беше радоста на македонските ракометари поради пласманот на Европското првенство во Хрватска, а Раул Гонзалез одново е во центарот на вниманието. Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез повторно е во центарот на ...

Најдобри кога е најпотребно, Чешка ја испративме со +13!

Спортски - 18.06.2017

Македонската репрезентација како првопласирана од својата група обезбеди пласман на Европското првенство кое ќе се играво Хрватска наредната година. Избраниците на Раул Гонзалес прикажаа фантастична игра, а доволно зборуваа и 13 гола разлика со кои ...

Раул: Ова ми е најдобра сезона во кариерата…

Екипа - 18.06.2017

Раул Гонзалес дојде на чело на Македонија во незгоден момент, по една победа и еден пораз на националниот тим под водство на Лино Червар. Сепак, тивкиот Шпанец уште еднаш ја потврди својата ракометна големина, кревајќи го нашиот национален тим на ...

Раул: Сезонава е најдобрата во мојата кариера, сакам нов успех на ЕП!

Gol.mk - 18.06.2017

По победата над Чешка од сите наши ракометари беа среќни и со овации поздравени од македонската публика. Рецептот на новиот селектор Раул Гонзалез успеа и Македонија во петти пат ќе игра на Европскот првенство.

ФОТО: „Ел команданте“ и воините отпоздравија - СЕ ГЛЕДАМЕ НА ЕП!

Gol.mk - 18.06.2017

Македонија се избори за пласман на ново Европско првенство (ЕП) во ракомет, а нацијата мора да му се поклони на Раул Гонзалез, кој ја зеде репрезентацијата во свое водство во најлош период, но успеа да го задржи континуитетот на големите ...

Раул: Одигравме квалитетно во сите 60 минути

SportMedia - 18.06.2017

Селекторот на Македонија Раул Гонзалес немаше многу стресови на дуелот против Чешка. Ракометарите во кои тој веруваше, покажаа на теренот дека знаат да сомелат противник како што е Чешка. „Одигравме добар квалитетен меч во сите 60 минути.

Лино е минато – македонскиот ракомет одлично плови со капетанот РАУЛ! (Фото)

Спортклуб - 18.06.2017

Ракометна Македонија сигурно веќе го заборави селекторот Лино Червар, кој до пред неколку недели ја предводеше нашата селекција. Но по неговото откажување, ракометната федерација брзо реагираше и го договори Раул Гонзалес, шпанскиот маестро и тренер ...

Заслужено славје во соблекувалната: Победнички поздрав на Раул и неговите војници (ФОТО)

Дерби - 18.06.2017

Сениорската ракометна репрезентација вечерва со победата над Чешка од 33-20 дојде до билет за Европскиот шампионат во Хрватска кој се игра наредната година. Ние со оваа победа дојдовме и до првата позиција во нашата група, успех кој во ...

„Ел Команданте“ и неговите „командоси“ (ФОТО)

24 Ракомет - 18.06.2017

Репрезентацијата на Македонија со победата над Чешка со 33:20 ги заврши квалификациите за Европското Првенство во Хрватска на првото место! Тоа беше фантастичен крај на една успешна сезона за македонскиот ракомет, а поздравот кој го употреби Раул по ...

„Ел команданте“ најави жешко Европско првенство во Хрватска

Република - 18.06.2017

Македонија со високата победа од 33-20 над Чешка во СЦ „Борис Трајковски“ успеа да се пласира на Европското првенство во Хрватска што се игра во јануари следната година. Освен играчите кои секако се најзазлужни за новиот успех и продолжување на ...

Македонија подготвена за последниот предизвик оваа сезона (ФОТО)

24 Ракомет - 18.06.2017

Македонската ракометна репрезентација во 20:45 минути ќе го одигра последниот натпревар од квалификацискиот циклус за ЕП 2018. Чешка е последната пречка која стои меѓу составот на Раул Гонзалес и првото место во гурпата 4.

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

А1 On - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Раул Гонзалес: Пресреќен сум, ова ми е најдобра сезона

Република - 18.06.2017

Раул Гонзалес дојде на чело на Македонија во незгоден момент, по една победа и еден пораз на националниот тим под водство на Лино Червар. Сепак, тивкиот Шпанец уште еднаш ја потврди својата ракометна големина, кревајќи го нашиот национален тим на ...

Ел Команданте и македонските воини

Слободен Печат - 19.06.2017

Македонија по петти пат ќе учествува на Европските првенства, а за првпат заврши како првопласирана во квалификациска група. Чесите синоќа беа „сомелени“ со 33-20 во СЦ Борис Трајковски, Македонија го живее својот ракометен сон, а една од главните ...

„Ел команданте“ најави жешко Европско првенство во Хрватска

Канал 77 - 19.06.2017

Македонија со високата победа од 33-20 над Чешка во СЦ „Борис Трајковски“ успеа да се пласира на Европското првенство во Хрватска што се игра во јануари следната година. Освен играчите кои секако се најзазлужни за новиот успех и продолжување на ...

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Курир - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Раул: Најважно е што Македонија ќе оди на големо натпреварување

ТВ21 - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Раул: Супер. Сега ќе уживаме

Сител - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Идивиди - 19.06.2017

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) – Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Репортер - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Гонзалес: Зад себе ја оставам најдобрата сезона во кариерата

Стандард - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Канал5 - 19.06.2017

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство.