TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Идивиди - 13.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат - Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Позитив.мк - 13.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Кумановски м. - 13.10.2017

loading... Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет ...

ИВАНОВ не ги прими ДЕМОНСТРАНТИТЕ кои бараа одземање на МАНДАТОТ НА ЗАЕВ

Локално - 13.10.2017

Група македонски здруженија кои синоќа организираа протестен марш со барање претседателот Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, не беа примени ворезиденцијата на претседателот на вилата Водно.Првин беа спречени од полицијата а ...

Иванов не ги прими Тврдокорните и патриотските здруженија, тие рекоа дека е кукавица

10без10 - 13.10.2017

Патриостските здруженија кои протестираа ред претседателската вила за одземање на мандатт на премиерот Зоран Заев, го неарекоа претседателот Ѓорге Иванов кукавица затоа што не се појави. „Преродба“, „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за ...

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Алсат-М - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

Иванов не ги прими Тврдокорните, тие го нарекоа кукавица

МКД - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат - Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

+инфо - 12.10.2017

Здруженијата бараат да му се одземе мандатот на Заев затоа што, како што велат, премиерот работи против македонските национални. Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за ...

„Тврдкорните“ кај Иванов, бараат да му го одземе мандатот на Заев

ТВ21 - 12.10.2017

Група на здруженија, меќу кои и „Трдокорни“ протеситеаат пред претседателската резиденција и бараат претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев. Според нив, Заев не се придружува кон дадените гаранции и работи против ...

Иванов не ги прими Тврдокорните и патриотските здруженија, тие рекоа дека е кукавица

ТВ21 - 12.10.2017

Патриостските здруженија кои протестираа ред претседателската вила за одземање на мандатт на премиерот Зоран Заев, го неарекоа претседателот Ѓорге Иванов кукавица затоа што не се појави. „Преродба“, „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за ...

Тврдокорните се разочараа, Иванов не им го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Фокус - 12.10.2017

Неколку таканаречни патриоски здруженија меѓу кои и Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“ и МПЗ „Тврдокорни“ денеска организираа протестен марш со барање од Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран ...

Тврдокорните ќе протестираат кај Иванов, ќе бараат да му го одземел мандатот на Заев

Либертас - 12.10.2017

Група на здруженија денеска организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а ...

„Тврдокорните“ денеска во 17 часот повторно на протести, бараат одземање на мандатот на Зоран Заев

Фокус - 12.10.2017

Здружението „Тврдокорни“ повикува на протест денеска пред вилата на Претседателот на Република Македонија. Мирниот протестен марш ќе започне во 17.00 часот, пред Канцеларијата на Делегацијата на Европската унија на булеварот „Св.

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Сител - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат - Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

„Тврдокорни“ попладне на протест, бара одземање на мандатот на Зоран Заев

Макфакс - 12.10.2017

Партиотското здружение „Тврдокорни“ утрово повика на протест што ќе се одржи попладне пред вилата на претседателот на Република Македонија. „Тврдокорни“ бара одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев.

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Канал5 - 12.10.2017

Претседателот Ѓорѓе Иванов не го прими барањето на граѓанските здруженија за одземање на мандатот на Премиерот Зоран Заев. Тие најавија дека повторно ќе се обидат и оти протестите ќе продолжат.

ВИДЕО: Иванов не ги прими демонстрантите, го нарекоа кукавица од претседател

А1 On - 12.10.2017

Група македонски здруженија денеска организираа протестен марш со барање претседателот Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, меѓутоа тие не беа примени во вилата Водно. Дваесетина членови на здруженијата „Преродба“, Семакедонскиот ...

(ВИДЕО) Тврдокорен Мапет шоу – Како течеше протестот пред резиденцијата на Иванов

Либертас - 12.10.2017

Бидејќи се жалат на медиумски мрак Либертас одличи да пренесе дел од протестот и маршот на Тврдокорни: Во кратко се случи следното: 1. Се собраа во мал број пред ЕУ Инфор центарот 2. Образложија дека тоа е порали медиумскиот мрак кој владее во ...

(ВИДЕО) Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

Макфакс - 12.10.2017

Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат“ – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет, денеска сакаа да му ...

Протест кај Иванов, за одземање на мандатот на Заев

Нетпрес - 12.10.2017

Група на здруженија организираат во четвртокот протест за одземање на мандатот од премиерот Зоран Заев од страна на претседателот Ѓорге Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални ...

„Тврдокорни“ на протест пред вилата на Иванов ќе бараат да му се одземе мандатот на Заев

Локално - 12.10.2017

Иницијативата „Тврдокорни“ денеска повика на сенароден протест пред вилата на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со барање да му се одземе мандатот на премиерот Зоран Заев за, како што велат, непридржување кон дадените гаранции и работење ...

Тврдокорните ќе бараат Иванов да му го одземе мандатот на Заев

Позитив.мк - 12.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

„Тврдокорни“ денеска на протест, бараат одземање на мандатот на Зоран Заев

Точка - 12.10.2017

Партиотското здружение „Тврдокорни“ утрово повика на протест кој ќе се одржи попладне пред вилата на Претседателот на Република Македонија. „Тврдокорни“ бараат одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев.

„Тврдокорните“ од Иванов бараат да му го одземе мандатот на Заев

Стандард - 12.10.2017

„Тврдокорни“ денеска повика на сенароден протест пред вилата на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со барање да му се одземе мандатот на премиерот Зоран Заев за, како што велат, непридржување кон дадените гаранции и работење против ...

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Стандард - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

„Тврдокорните“ на протестен марш: Ќе бараат од Иванов одземање на мандатот на премиерот Заев

Фактор - 12.10.2017

„Тврдокорните“ за денес најавија протестен марш на кој последна дестинација е Вилата на Водно каде е сместен претседателот на државата. Таму тие од него ќе побараат да му биде одземен мандатот на премиерот Зоран Заев, поради како што велат, ...

(ВИДЕО) Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

Точка - 12.10.2017

Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат“ – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска сакаа да му ...

Протестен марш за одземање на мандатот од Зоран Заев

10без10 - 12.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

ВИДЕО: Иванов не ги прими демонстрантите кои бараат одземање на мандатот на Заев

Локално - 12.10.2017

Група македонски здруженија денеска организираа протестен марш со барање претседателот Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, меѓутоа тие не беа примени во вилата Водно, информира а1он.

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Вечер - 12.10.2017

Дваесетина членови на здружението на граѓани „Преродба", Семакедонскиот национален совет „Македониум", МПЗ „Тврдокорни", Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат" – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет ...

Претседателот си заминал: „Тврдокорните“ не му го врачија барањето на Иванов

Телевизија Нова - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

„Тврдокорни“ ќе протестираат за Иванов да му го одземе мандатот на Заев

Newsroom - 12.10.2017

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ преку соопштение информира дека заедно со повеќе други организации утре ќе одржи протест со кој ќе побара од претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев бидејќи, како што ...

„Тврдокорни“ на протест пред вилата на Иванов ќе бараат да му се одземе мандатот на Заев

Мета - 12.10.2017

Иницијативата „Тврдокорни“ денеска повика на сенароден протест пред вилата на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со барање да му се одземе мандатот на премиерот Зоран Заев за, како што велат, непридржување кон дадените гаранции и работење ...

Иванов не го прими барањето на „Тврдокорните“ за одземање на мандатот на Заев

Newsroom - 12.10.2017

Дваесетина членови на неколку патриоски здруженија меѓу кои и Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“ и МПЗ „Тврдокорни“ денеска организираа протестен марш со барање од Иванов да му го одземе мандатот на ...

Патриотските здруженија не се сретнаа со Иванов, го нарекоа кукавица

Фактор - 12.10.2017

Патриотските здруженија кои денеска протестираа пред претседателската вила за одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев, го нарекоа шефот на државата, Ѓорге Иванов кукавица бидејќи не се појави.

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Слободен Печат - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

„Тврдокорни“ го прогласија Иванов за „кукавица од претседател“ бидејќи не ги примил

Мета - 12.10.2017

Дваесеттината членови на здружението „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“ и Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ кои денеска излегоа на протест пред претседателската резиденција, не успеаја да му го предадат барањето на ...

Демонстрации пред Владата – еве што се случува

Sky - 12.10.2017

Партиотското здружение „Тврдокорни“ утрово повика на протест што ќе се одржи попладне пред вилата на претседателот на Република Македонија. „Тврдокорни“ бара одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев.

„Тврдокорните“ пак на улица: Ќе бараат Иванов да му го одземе мандатот на Заев

еМагазин - 12.10.2017

Здружението „Тврдокорни“ повикува на сенароден протест денеска пред вилата на Претседателот на Република Македонија. Тие меѓудругото ќе побараат претседателот Ѓорге Иванов да му го одзеде мандатот на премиерот Зоран Заев.

(ВИДЕО) Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

Sky - 12.10.2017

Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат“ – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска сакаа да му ...

Иванов не ги прими демонстрантите кои бараат одземање на мандатот на Заев

еМагазин - 12.10.2017

Група македонски здуженија денеска организираа протестен марш со барање претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, меѓутоа тие не беа примени во вилата Водно, пренесува А1Он.

Утре протестен марш за одземање на мандатот на Заев „поради работа против националните интереси“

МКД - 11.10.2017

Утре во 17 часот во Скопје група здруженија ќе го повикаат претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот од Зоран Заев поради непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за туѓи ...

Протестен марш за одземање на мандатот од Зоран Заев

А1 On - 11.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

Протестен марш за одземање на мандатот на Заев

Вечер - 11.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

Протестен марш за одземање на мандатот од Зоран Заев

Локално - 11.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...