TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Документот на ВМРО-ДПМНЕ наиде на негативни ставови од партиите

Алсат-М - 20.03.2017

Најавениот документ од страна на ВМРО – ДПМНЕ каде се очекува да се објави стратегијата на партијата на Никола Груевски за решавање на политичката криза, не е добредојден од страна на неколку политички партии.

Груевски спреми контра платформа

Фокус - 20.03.2017

Еврокомесарот Јоханес Хан заедно со европратеничката тројка, утре доаѓаат во Скопје на средби со политичките партии во земјава. Лидерите на партиите засега се воздржани и не шпекулираат какви барања и пораки носи Хан од Брисел.

СДСМ: Новиот претседател на Собранието писмено ќе го извести Иванов да го даде мандатот

+инфо - 20.03.2017

Единствено решение за излез од кризата е формирање нова Влада во најкус можен рок. Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на ...

СДСМ контра Иванов: Изборите се спас за Груевски, решение за кризата е само нова Влада!

Фактор - 20.03.2017

Опозицијата писмено ќе го извести шефот на државата за конститутивната седница и изборот на новиот спикер кој како што соопштија од кабинетот на СДСМ ќе биде должен веднаш да му го даде мандатот на Заев.

Груевски: Подготвуваме документ за излез од кризата

Телевизија Нова - 20.03.2017

Политички документ кој ќе понуди излез од политичката криза подготвува ВМРО ДПМНЕ – потврди партискиот лидер Никола Груевски во интервју за Канал 5 ТВ. Во следните денови Извршниот комитет на партијата ќе го разгледа документот кој е во завршна фаза ...

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

+инфо - 20.03.2017

Од таму велат дека Никола Груевски мора да ја прифати реалноста дека тој повеќе не е фактор на одлучување и дека треба да се подготви за опозиција. Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на ...

СДСМ: Иванов и Груевски немаат право да предизвикуваат дестабилизација

Нова ТВ - 20.03.2017

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада“, реагираат од СДСМ на ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада

24 Вести - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните и тоа ќе биде врвен приоритет, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. „Здравствениот систем нема да се базира на тендер политики како досега, туку ...

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

А1 On - 19.03.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата.

ВМРО-ДПМНЕ подготвува документ за излез од политичката криза

Сител - 19.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вечерашното интервју за телевизија Канал 5 најави дека подготвуваат документ за излез од политичката криза. Тој очекува документот да биде готов следната недела и да им биде даден на разгледување на сите ...

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада

А1 On - 19.03.2017

„Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди документ за излез од политичката криза

Телеграф - 19.03.2017

Народот е над сите политичари и нека му ја мислат политичарите што одат спротивно на народот-нагласува Груевски Заев е длабоко завлезен во криминал и затоа не отстапува од платформата, Тој сака по секоја цена да формира влада и тргувајќи со ...

СДСМ: Да се овозможи итно формирање нова влада за да ги имплементираме новите здравствени политики

Вест - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, се вели во денешното соопштение од СДСМ, од каде ...

Груевски најави политички документ – „платформа за зачувување на Македонија“

Мета - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5“. Груевски изјави дека очекува следените денови документот да биде финализиран и ...

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Курир - 19.03.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да се оди на други предвремени избори, а само 12 ...

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Курир - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба да го прифатат сите партии и целта е да се ...

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Репортер - 20.03.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период на соочување со документите и аргументите што го ...

СДСМ: Иванов нема право да го спасува Груевски, мора да му го даде мандатот на Заев

МКД - 20.03.2017

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата влада! Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен ...

СДСМ: Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата

Фактор - 19.03.2017

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ со писмено соопштение по интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во дневникот на Канал 5.

(ВИДЕО) Груевски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува нов документ за излез од политичката криза

еМагазин - 20.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вчерашното интервју за телевизија Канал 5 најави дека подготвуваат документ за излез од политичката криза. Тој очекува документот да биде готов следната недела и да им биде даден на разгледување на сите ...

СДСМ: Програмата на новата реформска влада гарантира унитарност

Вест - 19.03.2017

Програмата на новата реформска влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните, реагира СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Здравјето на граѓаните приоритет, да се овозможи итно формирање нова влада

Алфа - 19.03.2017

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија, се вели во денешното соопштение од СДСМ Новата ...

Груевски најави политички документ – „платформа за зачувување на Македонија“

Локално - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5“. Груевски изјави дека очекува следените денови документот да биде финализиран и ...

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Нетпрес - 19.03.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да се оди на други предвремени избори, а само 12 ...

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Република - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба да го прифатат сите партии и целта е да се ...

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Слободен Печат - 20.03.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период на соочување со документите и аргументите што го ...

СДСМ- Иванов ќе биде писмено известен за мандатот

Р.С.Европа - 20.03.2017

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада, соопшти СДСМ како реакција на ...

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на Заев, ќе се формира новата Влада!

Слободен Печат - 20.03.2017

Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада.

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејќи доаѓа нова Влада!

+инфо - 19.03.2017

Оттаму нагласуваат дека Никола Груевски мора веднаш да се повлече од насилната реторика, да шири немир и поделби и да ги малтретира луѓето. Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување ...

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

+инфо - 19.03.2017

Ќе има и конститутивна седница, мандат за составување Влада и нова реформска Влада на граѓаните на Македонија, вели СДСМ. Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските ...

СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада, итно да се овозможи формирањето

Канал 77 - 19.03.2017

„Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните. Здравјето на граѓаните е врвен приоритет. Тоа е предвидено во Програмата на новата Влада на Република Македонија“, велат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ се спрема за ново Пржино, Груевски се повлече од ветувањето пред ДИК

Сакам да кажам - 20.03.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски најави дека партијата подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, со што практично потврди дека се спрема да бара нов договор како продолжение на оние од минатата година од Пржино.

Грувески: Подготвуваме документ за излез од кризата, ќе го објавиме деновиве

МКД - 19.03.2017

„ВМРО-ДПМНЕ подготвува политички документ со кој ќе понуди начин за излез од кризата, најави лидерот на партијата, Никола Груевски, во вечерашното интервју за „Канал 5". Груевски изјави дека очекува следните денови документот да биде финализиран и ...

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата и за зачувување на унитарноста

Република - 19.03.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да се оди на други предвремени избори, а само 12 ...

Груевски: Клучна и крајна цел е промена на името и идентитетот

Телевизија Нова - 19.03.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека како партија ќе понудат документ за излез од кризата кои треба да го прифатат сите партии и целта е да се ...

СДСМ: Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

А1 On - 20.03.2017

„Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период на соочување со документите и аргументите што ...

СДСМ: Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на Заев

А1 On - 20.03.2017

„Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада.

СДСМ: Документ веќе има, Груевски може да се подготви единствено за опозиција

Мета - 19.03.2017

Никола Груевски може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата, ефектите од неговите документи граѓаните ги почувствуваа, се вели во реакцијата на СДСМ, на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за „Канал 5“.

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

Либертас - 19.03.2017

Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

Груевски се спремал за ново ПРЖИНО и ретерира дека нема да преговара

Локално - 20.03.2017

Ставот на меѓународната заедница е првин да се испочитува претходно договореното од Пржино, а потоа да се бараат нови договори, бидејќи тој самиот по себе е решение за излез од кризата, и токму тоа беше и неговата цел.

Груевски: Ќе понудиме документ за излез од кризата и зачувување на унитарноста на државата

Телевизија Нова - 19.03.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да се оди на други предвремени избори, а само 12 ...

Единствен документ на граѓаните е Програмата на новата Влада, Груевски не е фактор!

Локално - 20.03.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата , соопштува СДСМ За Никола Груевски следува период на соочување со документите и ...

СДСМ: Иванов ќе добие писмено известување дека мора да му го даде мандатот на Заев

Мета - 20.03.2017

Со денешното интервју Иванов самиот се разобличи во намерата да го поддржува Никола Груевски во неговата цел за продлабочување на политичката криза, се вели во реакцијата на СДСМ на интервјуто на претседателот на државата за унгарскиот весник „Маѓар ...

Груевски да престане да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

Бриф - 19.03.2017

Соопштение на СДСМ: Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата. Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните.

СДСМ: Груевски нема да ги држи граѓаните на тенок мраз, ќе има нова реформска Влада!

Репортер - 19.03.2017

Програмата на новата реформска Влада ги гарантира унитарноста на Македонија и владеењето на правото и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните. Овој документ е видлив за сите, и за домашната и за меѓународната јавност, освен за Никола ...

Груевски: Подготвуваме политички документ за излез од кризата

Вест - 19.03.2017

Ние понудивме две решенија, прво брзи парламентарни избори заедно со локалните избори и нема да се потрошат и други пари, на една од анкетите кои што ги направивме над 70.000 граѓани ценат дека треба да се оди на други предвремени избори, а само 12 ...

CДСМ: Груевски не е веќе фактор на одлучување

МКД - 20.03.2017

Програмата на новата реформска Влада предводена од СДСМ е единствениот документ што е во интерес на сите граѓани на Македонија и ја гарантира унитарноста на државата. За Никола Груевски следува период на соочување со документите и аргументите што го ...

СДСМ:Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата ...

Бриф - 20.03.2017

Соопштение на СДСМ: Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и од него Ѓорге Иванов ќе биде известен дека е должен веднаш да му го даде мандатот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за состав на новата Влада.

СДСМ: Груевски може да се подготви само да замине, бидејки доаѓа нова Влада

Вест - 19.03.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на интервјуто на Никола Груевски во дневникот на Канал 5. „Никола Груевски мора да ја прифати реалноста. Тој може да се подготви единствено за опозиција и за соочување со правдата.

СДСМ: Програмата на новата реформска Влада гарантира унитарност

24 Вести - 19.03.2017

Програмата на новата реформска влада ја гарантира унитарноста на Македонија и носи мерки за вистинските проблеми на граѓаните велат од СДСМ. „Овој документ е видлив за сите освен за Никола Груевски и соработниците на кои не им одговара зашто сакаат ...