TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина режисерот Џорџ Ромеро, легендата на хорор филмовите

Факултети - 17.07.2017

Фото: Amy Sanchetta Американскиот режисер Џорџ Ромеро, автор на хорор филмот „Night of the Living Dead“ кој го започнал жанрот „зомби филмови“, почина на 78 годишна возраст. „Легендарниот американски режисер Џорџ Ромеро почина во неделата на 16 ...

Замина уште една легенда: Почина пионирот на зомби жанрот, авторот на Night Of The Living Dead

Таратур - 17.07.2017

Писателот и режисер Џорџ А. Ромеро, пионир на зомби-хорор жанрот, почина после кратка борба со рак на белите дробови на 77-годишна возраст. Неговиот хорор The Night Of The Living Dead од 1968 година стана култна филмска класика, а подоцна излегоа и ...

Феноменот на „немртвите“ и човекот кој ја инфицираше поп-културата со него

Оff.net - 17.07.2017

Вчера, 16.7, по подолга борба со ракот, почина Џорџ А. Ромеро, режисер на славниот „Ноќ на живите мртовци“. Но иако повеќето некролози го слават како филмски автор, тој е многу повеќе од тоа - изумител на феномен кој ја инфицираше целата поп култура ...

Почина режисерот Џорџ Ромеро

А1 On - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови”.

Ромеро потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

24Фудбал - 16.07.2017

Резервниот голман на Манчестер јунајтед, Серхио Ромеро стави потпис на нов договор со англискиот клуб. И покрај тоа што е резервен голман на Манчестер јунајтед, Серхио Ромеро во минатата година имаше солиден број на настапи во куповите, па тој е ...

Ромеро ја продолжи соработката со Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 16.07.2017

Аргентинскиот чувар на мрежата, Серхио Ромеро ја продолжи верноста со Манчестер Јунајтед потпишувајќи нов четиригодишен договор кој ќе го остави на „Олд Трафорд“ до 20120 година. 30 годишниот голман во Манчестер Јунајтед пристигна во 2015 година ...

Јунајтед го обнови договорот со Ромеро

Дерби - 16.07.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед ја обнови соработката со својот втор голман Серхио Ромеро. Арегентинскиот репрезентативец стави потпис на договор до јуни 2021 година со опција истиот да може да биде продолжен за уште една сезона.

Почина режисерот Џорџ Ромеро

Локално - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови”.

Се бореше со тешка болест: Почина познатиот американски режисер

Press24 - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови".

Познатиот режисер на хорор филмови Џорџ Ромеро ја изгуби битката со ракот

Вечер - 17.07.2017

Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови". Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст.

Почина хорор иконата Џорџ Ромеро

Радио МОФ - 17.07.2017

Американскиот режисер, сценарист и монтажер Џорџ Ромеро , познат по неговите крвави и сатирични хорор филмови, почина на 77-годишна возраст. Американските медиуми пренесуваат дека Ромеро ја загубил своjата „кратка, но агресивна борба со ракот на ...

Почина режисерот Џорџ Ромеро

Телевизија Нова - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови”.

Почина режисерот Џорџ Ромеро

Сител - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови".

Почина режисерот Џорџ Ромеро

Скопје24 - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови”.

Режисер на хорор-филмови Џорџ Ромеро ја изгуби битката со ракот

Република - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по хорор-филмовите, почина на 77-годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови”. Тој е автор на легендарниот серијал за т.н.

Почина режисерот Џорџ Ромеро

+инфо - 17.07.2017

Тој е автор на легендарниот серијал за т.н. зомби филмови, што започна со „Ноќта на живите мртовци” (1968). Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77 годишна возраст.

Почина режисерот Џорџ Ромеро, легендата на хорор-филмовите

Слободен Печат - 17.07.2017

Американскиот режисер Џорџ Ромеро, познат по неговите хорор филмови, почина на 77-годишна возраст. Неговата сопруга соопшти дека Ромеро ја загуби својата „куса, но агресивна борба со ракот на белите дробови”.